EGYPT už opäť populárna destinácia!

EGYPT už opäť populárna destinácia!

Egypt ponúka pláže pre každý typ dovolenkára. Pomaly sa zvažujúce pláže s bielym pieskom v okolí prevažne Červeného mora. Dovolenkových lokalít je tu hneď niekoľko, aby sme Vám uľahčili výber, prinášame ich jednotlivé špecifiká.

EGYPT už opäť populárna destinácia!

Naše kolegyne Zuzky boli testovať destináciu Egypt (regióny Hurghada, Marsa Alam, Safaga, Soma Bay) a prinášajú Vám novinky priamo z destinácie. Obe ostali prekvapené z plných hotelov, pamiatok a do posledného miesta naplnených letov. Egypt je opäť v kurze a my sa Vám pokúsime priblížiť, prečo by sa mal opäť dostať na Váš dovolenkový zoznam. Pokiaľ hľadáte dovolenku mimo hlavnej letnej sezóny, je táto destinácia ideálna, nakoľko teploty nie sú až tak vysoké a táto krajina ponúka mix slnka, pláže, mora, podmorského sveta a zároveň kultúry a mýtov.

„Ahlan wa Sahlan“ – srdečne vitajte v krajine pyramíd a faraónov!

Egypt ponúka pláže pre každý typ dovolenkára. Pomaly sa zvažujúce pláže s bielym pieskom v okolí prevažne Červeného mora. Dovolenkových lokalít je tu hneď niekoľko, aby sme Vám uľahčili výber, prinášame ich jednotlivé špecifiká. 

Soma Bay

Dovolenková lokalita južne od Makadi Bay. Športové aktivity v kombinácii s oddychom je tu možné si vychutnať vo veľkom. Dlhá, pomaly sa zvažujúca piesočnatá pláž ponúka absolútne plážové vyžitie. Potápači a priaznivci šnorchlovania tu nájdu úžasný podmorský svet, ale aj surferi si prídu na svoje. Golfové ihrisko navrhnuté Garym Player-om poteší určite golfových nadšencov svojim zeleným greenom, púštnym okolím ako aj malebným výhľadom na more. A čo určite oceníte po namáhavom dovolenkovom dni je Thalasso centrum (managed by Les Thermes Marins de St. Malo), kde určite načerpáte energiu.

Transfer z letiska cca. 60 min. (56km)

Náš tip v Soma Bay

Robinson Club Soma Bay 4*

Prémiový klub siete Robinson sa vyznačuje svojou polohou, leží totiž na najkrajšej zátoke v Červenom mori. Revír pre potápačov, hotel ma vlastnú potápačskú školu a fascinujúci koralový reef. Za zmienku stojí aj Spa s kvalitnými službami a možnosť golfu v púšti s výhľadom na more. Nielen animácie, rozsiahla ponuka športových aktivít a eventy sú tu na vysokej úrovni, ale hlavne gastronómia, na ktorú sa tu kladie vysoký dôraz.

El Gouna

„Malé Benátky“ Egypta sa rozprestierajú v lagúnach chránených pobrežím. Celá lokalita je vybudovaná v orientálnou štýle a má v porovnaní s ostatnými egyptskými dovolenkovými letoviskami vynikajúcu infraštruktúru. Centrom je malý jachtový prístav s rôznymi hotelmi a mnohými privátnymi vilami. Nemocnica s medzinárodným štandardom je pre dovolenkárov tiež k dispozícii. Ponuka športových aktivít je obrovská: centrá s vodnými športami, potápačská škola, prenájom bicyklov a lodí ako aj 18jamkové golfové ihrisko. El Gouna je rajom pre kite surfing. Gastronomickou špecialitou je tzv. program dine around, kde môžete vyskúšať reštaurácie rôznych hotelov. Príjemným spestrením je večerná prechádzka po malých obchodíkoch a autentickom trhu s remeselným umením.

Transfer z letiska cca. 45 min. (35km)

Hurghada

Už dávno to nie je letovisko vyhľadávané len potápačmi. Krištáľovo čisté more a rozmanitý podmorský svet Vám určite spríjemnia každý dovolenkový deň, ako aj mnohé kaviarne, bary, diskotéky. Treba sa pripraviť, že more nie je „k dispozícii“ počas celého dňam, odliv je dosť silný. Pre tých odvážnejších odporúčame prechádzku po starej časti Hurghady „Sakala“ alebo bazároch novej časti „Downtown“ s rôznymi predajcami a obchodníkmi, ktorí Vás nenechajú odísť bez „výhodnej“ kúpy. Z dôvodu blízkosti letisko je potrebné počítať s možnosťou hluku.

Transfer z letiska cca. 10-20 min. (17km)

Makadi Bay

Zátoka leží cca. 35km južne od Hurghady. Dlhá pláž má ideálne predpoklady pre dovolenku plnú relaxu. Krištáľovo čisté more a šnorchlovanie – ideálna kombinácia. Na vyvýšenine za hotelmi sa rozprestiera 18-jamkové golfové  ihrisko.

Transfer z letiska cca. 45 min. (33km)

Náš tip v Makadi Bay

Jaz Makadi Aquaviva 5*

V roku 2015 otvorený hotel s modernými izbami a svetlým designom. Niekoľko bazénov, adults zóna len pre dospelých, zóna pre rodiny s deťmi, ktoré nechcú byť rušené a absolútnou vychytávkou je mega aquapark s 50-timi tobogánmi. K pláži sa pohodlne dostanete shuttle busom za cca. 7 minút.

TUI Sensimar Makadi Hotel 4*

Oáza relaxu pre páry od 18rokov. Orientálna pohostinnosť, dych berúci podmorský svet a overený koncept TUI Sensimar sa postarajú o dovolenku plnú relaxu. Príjemný tichý hotel leží na pobrežnej promenáde a privátnej pláži, ktorá ho spája so susednými hotelmi Madinat Makadi Resort.

 

Safaga

Malé prístavné mestečko cca. 60km južne od Hurghady. Pláže ponúkajú ako kúpanie, tak aj vodné športy, šnorchlovanie, potápanie a windsurfing alebo kitesurfing.

Transfer z letiska cca. 90 min. (52km)

Náš tip v Safaga

TUI Magic Life Kalawy 5*, Safaga

Pekná piesočnatá pláž, ideálna na kúpanie a šnorchlovanie, hneď pri TUI Magic Life Kalawy sa nachádza koralový útes, kde je o zábavu postarané počas celého dňa. Bohatý výber športových aktivít, ktoré sú v cene all inclusive (tenis, lukostreľba, paddle boards, futbal, fitness programy, atď.). Veľmi kvalitná gastronómia so širokou ponukou, ktorá sa pravidelne obmieňa. Ideálna klubová dovolenka pre páry, singles, ale rodiny s deťmi si tiež prídu na svoje.

 

 

Travel Expert Katarína