Dve tváre Thajska: Dovolenka v Thajsku na pláži alebo v rušnom Bangkoku?

Dve tváre Thajska: Dovolenka v Thajsku na pláži alebo v rušnom Bangkoku?

Dovolenka v Thajsku môže mať hneď niekoľko podôb. Slniečko a more či rušný nočný život Bangkoku? Vyberte si to najlepšie.

Čo vám napadne ako prvé, ak sa povie dovolenka v Thajsku? Exotika, výborné jedlo, pláže, pohoda a mestá, kde to neustále žije. Thajsko, to je krajina plná chutí, vôní, farieb. Dôvodom bohatého spoločenského ruchu je aj počet obyvateľov, ktorých aktuálne na tomto území žije vyše 63 miliónov.

Bangkok- ozdoba Thajska, ktorú treba navštíviť

Korunou krásy tohto štátu je Bangkok. Hlavné mesto ponúka množstvo zaujímavých atrakcií, ktoré si žiaden návštevník nenechá ujsť. Jednou z najzaujímavejších je Wat Pho, budhistický thajský chrám. Ľudia z celého sveta sa chodia inšpirovať príjemnou životnou filozofiou tohto náboženstva a načerpať novú silu práve na tomto mieste. Najviac pozornosti si pravidelne získava zlatý sediaci Budhha, ktorý chráni všetkých  návštevníkov. Iná kultúra tu vyžaduje zahalenie tela, preto vám k vstupenke ponúknu aj vhodné oblečenie. Dovolenka v Thajsku je tým pravým, ak sa chcete odpútať od každodenného zhonu.  

Veľkolepý thajský palác vás pozýva zastaviť sa a rozjímať

The Grand Palace alebo v preklade veľkolepý palác je tým miestom, kde by ste sa určite tiež mali prísť pozrieť. Pohľad naň je očarujúci. Je skutočne obrovský, veľkolepý, kráľovský. Postavený bol v zlatej a bielej farbe, vďaka čomu vynikne jeho honosnosť. Vybudovali ho už v roku 1784. K palácu a celému areálu patrí aj krásny parčík a záhrady, v ktorých by ste sa mohli pokojne aj stratiť. Pohľad na toto pokojné miesto rozhodne stojí za to. Dovolenka v Thajsku vám pomôže spomaliť a vychutnať si jeho krásy.

 

Dovolenka v Thajsku pri mori je pohodová a plná oddychu

Dovolenka v Thajsku však môže byť aj na typickej pieskovej pláži s azúrovou vodou. Pokiaľ hľadáte miesta, kde si môžete dokonale odpočinúť bez ruchu a más ľudí, odporúčame napríklad destináciu Patayya. Krásne piesočné pláže sú pokryté tak jemným pieskom, že sa po ňom budete chcieť prechádzať od rána do večera. Romantické západy slnka pri mori sú tu najväčším lákadlom pre zamilované páry. Vôkol je krásna zelená a čistá príroda, ktorá spolu s priezračnou vodou poskytuje dokonalý oddychový zážitok. Stačí si len ľahnúť na lehátko, vyložiť si nohy a užívať si tu znamenitú atmosféru okolo vás. Najobľúbenejšou plážou v tejto oblasti je Jomtien a Tawaen. Servis tu ponúka potápanie aj vodné lyžovanie a iné atrakcie. Za zmienku stojí aj Slonia dedinka Patayya, v ktorej sa do sýtosti vyšantíte v prítomnosti slonov. Zabavíte sa vy aj vaše deti, je to ako výlet do thajského safari.

Thajské jedlo ako najväčší zážitok dovolenky v Thajsku

Medzi najsilnejšie zážitky na dovolenke v Thajsku patrí aj jedlo. Národným jedlom je kokosová polievka s krevetami, Tom yam. Jej chuť je podporená citrónovou trávou, ktorá dodáva príjemný korenistý tón. Thajci veľa varia aj s rôznymi omáčkami, ktoré značne znásobia chute. Medzi ne patrí sójová či rybia omáčka, okrem toho majú radi aj pálivé jedlá. Ak ste fanúšikom pálivých a orientálnych jedál, nebudete chcieť z Thajska odísť.