Dovolenkové chalety

Nový trend dovolenkovania. Chalety - Vaše súkromné dovolenkové útočisko.

Viete si predstaviť dovolenku v horách, navôkol ticho a krásna príroda a Vy máte celú luxusnú, komfortne vybavenú, drevenú chatu len pre seba? Dovolenkové chalety - horské chaty s komfortným vybavením, vrátane vlastnej kuchyne, niekoľkých spální, wellness a internetu - sa v poslednom období stali dovolenkovým trendom aj na Slovensku. Názov chalet pochádza z angličtiny a v preklade znamená (horská) chata. Predstavte si napríklad Vianoce alebo Silvester v chalete. Cítite tú atmosféru? Vybrali sme pár tipov na dovolenkové chalety. 

Chalet Salamandra, Štiavnické vrchy

Chalet Salamandra sa nachádza v prostredí lyžiarskeho a cyklo strediska Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch. Je postavený z ekologických materiálov. Les tu budete vnímať okolo seba všetkými zmyslami. Budova chaty je osadená vo svahu, smerom k lesu. Je postavená na mieste, kde stála predtým staršia ruina budovy patriacej miestnej baníckej spoločnosti. Antracitové, čierne a zlaté, či strieborné kovové materiály v interiéri pripomínajú industriálnu banícku minulosť a súčasnosť šitavnického regiónu.

Idylické prostredie pre načerpanie pozitívnej energie tu nájdete s rodinou, na firemnom stretnutí (teambuildingu), počas fit pobytu (yoga) či skupinového pobytu. Čaká tu na Vás 5 izieb s celkovou kapacitou 19 lôžok.  

Pri príchode Vás privíta misa čerstvého ovocia, voda a slané pochutiny. V cene je zahrnutý vstup do hotelového wellness centra, v hoteli Salamandra, ktorý je vzdialený len pár krokov od chaletu, župany a papuče na izbe, wi-fi, prístelka na vyžiadanie a parkovanie priamo v rezorte. V spoločných priestoroch sa nachádza kuchyňa so spotrebičmi vrátane umývačky riadu, krb, kávovar a veľká terasa s výhľadom na les. Ceny začínajú od 890 €/noc/celý chalet. 

Chalet Salamandra   Obývačka chalet Salamandra

  

REZERVÁCIA V POBOČKE 

Chalets Záhradky 4*, Jasná, Nízke Tatry 

V Chalets Jasná Collection nájdete príjemnú horskú atmosféru s jedinečným výhľadom na Chopok. Netradičnú dovolenku tu môžete stráviť v spoločnosti 4 a viacerých osôb. Stredisko Jasná Nízke Tatry je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku s výbornými podmienkami na lyžovanie. Tunajší Chalet Service Vám dokáže zabezpečiť catering, súkromného kuchára, fondue večer, či požičovňu a úschodňu lyží. Zariadenie je otvorené individuálnym požiadavkám. 

Dovolenka Chalets Záhradky Jasná   

OBJEDNAŤ ONLINE 

Apartmán Zrub, Zochova chata, Pezinok 

V apartmáne Zrub na Zochovej chate, s rozlohou 52 m2 zažijete neopoakovateľný relax v horskom prostredí Malých Karpát. Zrubový apartmán je plne komfortne vybavený minibarom, vysokorýchlostným internetom, kúrením s individuálnou reguláciou, či županom a papučami. V cene ubytovania sú zahrnuté bufetové raňajky, misa ovocia, fľaša Prosecca, vstup do fintess a wellness centra. 

Dovolenka Zochova chata  

REZERVÁCIA V POBOČKE 

Drevenice Sojka resort, Liptov 

Aj na Liptove si prenajmete štýlovú drevenicu v tichom prostredí. Drevenica je určená pre 6 osôb, disponuje 3 spálňami, obývačkou, kuchyňou, terasou, kúlepňou a vlastným grilom. Za symbolický príplatok si so sebou môžete zobrať aj svojho domáceho miláčika. 

Dovolenka Sojka resort  

REZERVÁCIA V POBOČKE 

Dovolenkové chalety v horskom prostredí nájdete aj v Rakúsku. 

Hochleger Chalets & Appartmens 4*, Tirolsko

Milujete hory, ústranie, prírodu a pokoj? Zariadenie Hochleger chalets v Tirolsku, ktoré bolo vybudované s filozofiou udržateľnosti, Vám potom s istotou ulahodí. Je známe najmä vynikajúcou kuchyňou, jedlá sú pripravované zo sezónnych surovín od lokálnych farmárov. Nachádza sa blízkosti zjazdovky a golfového ihriska. V službách zariadenia nájdete všetko, čo k pohodliu potrebujete.

Dovolenka Hochleger chalets   

OBJEDNAŤ ONLINE