Dovolenkové chalety

Nový trend dovolenkovania. Chalety - Vaše súkromné dovolenkové útočisko.

Chalet Slovensko: vaše súkromné dovolenkové útočisko

 

Chalety sa v poslednom období stávajú dovolenkovým trendom aj na Slovensku. Slovo „chalet“ pochádza z angličtiny a v preklade znamená (horská) chata. Tieto chaty bývajú veľmi dobre vybavené, majú súkromnú kuchyňu, niekoľko spální, wellness či internet.

 

Chalety na Slovensku ale hlavne sľubujú pokojnú dovolenku v horách. Všade na vôkol ticho, krásna príroda a celá luxusná, komfortne vybavená, drevená chata len pre vás. Láka vás tá predstava, ale žiadne chalety nepoznáte? Inšpirujte sa naším výberom. 

Chalet Salamandra, Štiavnické vrchy

 

Chalet Salamandra sa nachádza v prostredí lyžiarskeho a cyklo strediska Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch. Stojí na mieste, kde predtým stála staršia ruina budovy miestnej baníckej spoločnosti. Chalet na Slovensku postavili z ekologických materiálov. Je osadený vo svahu, smerom k lesu, ktorý je všade okolo vás a vy ho budete vnímať všetkými zmyslami.

 

V interiéri využili antracitové, čierne a zlaté, či strieborné, kovové materiály, ktoré pripomínajú industriálnu a banícku minulosť a súčasnosť štiavnického regiónu. V chalete vás čaká 5 izieb s celkovou kapacitou 18 osôb. V spoločných priestoroch nájdete kuchyňu so spotrebičmi, krb, kávovar a veľkú terasu s výhľadom na les.

 

 Pri príchode vás privíta misa čerstvého ovocia, voda a slané pochutiny. Cena začína od 890 eur za noc za celý chalet. Zahrnutý je v nej vstup do hotelového wellness centra v hoteli Salamandra vedľa slovenského chaletu, župany a papuče na izbe, WiFi, prístelka na vyžiadanie a parkovanie priamo v rezorte. 

 

REZERVÁCIA CHALETU

Chalety Jasná Collection, Jasná, Nízke Tatry 

 

Stredisko Jasná Nízke Tatry je najväčším lyžiarskym strediskom na Slovensku s výbornými podmienkami na lyžovanie. S množstvom aktivít a jedinečného ubytovania je však oblasť ideálna aj na letnú rekreáciu. Aj tu nájdete chalety. Všetky sa pýšia príjemnou horskou atmosférou s jedinečným výhľadom na Chopok.

 

Idylickú dovolenku sľubuje ich bezprostredný kontakt s prírodou, kam môžete vyraziť na turistiku. Chalety sú tiež v blízkosti kultúrnych a historických pamiatok, jaskýň či aquaparkov.

 

Netradičnú dovolenku tu môžete stráviť v páre, ale aj v spoločnosti 4 a viacerých osôb, pretože chalety sú priestranné a majú prepojiteľné apartmány. Chýbať vám v nich nebude nič. K dispozícii budete mať plne vybavenú kuchyňu, župany aj parkovanie. Niektoré zo slovenských chaletov majú aj súkromný wellness. 

 

Chalet Service vám dokáže splniť aj individuálne požiadavky – zabezpečiť catering, súkromného kuchára, fondue večer či požičovňu a úschovňu lyží. 

Apartmán Zrub, Zochova chata, Piesok (Modra) 

Keď sa povie chalet a Slovensko, mnohí si hneď predstavia prostredie našich veľhôr. Nemusí to však tak byť. Krásne slovenské chalety nájdete aj v nižších polohách, napríklad v kúzelnom prostredí Malých Karpát. Napríklad je to Apartmán Zrub nad mestom Modra, v časti Piesok. Neďaleko je známa rozhľadňa Veľká Homoľa, a tiež prírodné kúpalisko a lyžiarske stredisko Zochova chata.

 

Neopakovateľný relax v horskom prostredí si užijete v apartmánoch s rozlohou 52 m2. Zrubový apartmán je komfortne zariadený a vybavený minibarom, vysokorýchlostným internetom, kúrením s individuálnou reguláciou či županom a papučami. V cene ubytovania sú zahrnuté bufetové raňajky, misa ovocia, fľaša Prosecca, aj vstup do fitness a wellness centra. 

 

Dovolenka Zochova chata

Drevenice Sojka resort, Liptov 

 

Luxusné slovenské chalety nájdete aj v jednom z našich najkrajších a turisticky najrozvinutejších regiónov – na Liptove. Drevenice Sojka resort ležia v jeho srdci, v tichej dedinke Malatíny, odkiaľ je veľmi blízko napríklad do Bešeňovej či k Liptovskej Mare. Chalety sú tradičné a obklopené krásnou záhradou, v pozadí sa črtajú siluety hôr.

 

Ubytovanie poskytnú pre 6 – 9 osôb. Za symbolický príplatok si so sebou môžete zobrať aj svojho domáceho miláčika. V dreveniciach nájdete 3 spálne, obývačku, zariadenú kuchyňu, terasu, kúpeľňu a vlastný gril.

 

Dovolenka Sojka resort

 

Hochleger Chalets & Appartmens 4*, Tirolsko

 

Chalet ani zďaleka nie je ubytovanie typické pre Slovensko. Dovolenkové chalety, najmä v horskom prostredí, nájdete aj v Rakúsku. Takým sú napríklad Hochleger Chalets, ktoré ležia 1 054 m nad morom v Aschau, vysoko nad kúzelným údolím Zillertal. Oblasť je známa krásnou vysokohorskou prírodou, vynikajúcou čerstvou kuchyňou, ale aj možnosťami športového vyžatia, akými sú turistika, golf či lyžovanie.

Dovolenka Hochleger chalets

 

Nájdete tu nielen luxusne zariadené horské chaty, ale tiež domy na strome. Všetko je vybudované s filozofiou udržateľnosti.Slovenské chalety sú postavené z miestneho dreva a zariadené vybranými kusmi starožitného nábytku. Návštevníka poteší okrem elegantného dizajnu aj vybavenie. Je tu kuchyňa s veľkým posedením, obývačka s otvoreným krbom, otvorená vaňa s výhľadom na hory či vlastné jacuzzi. Tento luxus si môže užívať naraz až desať osôb.

 

OBJEDNAŤ ONLINE