Dovolenka v srdci Indického oceánu: Maldivy

Dovolenka v srdci Indického oceánu: Maldivy

Zažite jedinečné zážitky a doprajte si zaslúžený oddych v idylickom prostredí.

Tretí najväčší oceán na tejto Zemi ponúka jedny z najkrajších pláží, aké si len viete predstaviť. Kapverdy, Madagaskar či Vianočné ostrovy sú skutočne známe lokality, preslávené predovšetkým svojim skvostným pobrežím. Najväčším zážitkom sú však bezpochyby Maldivy.

dovolenka na Maledivách

Maldivy sa skladajú z tisícov ostrovov a pritom tvoria obrovský raj na zemi

Je to zhluk malebných ostrovčekov, tvoriacich samostatnú republiku. Niektoré z nich nemajú ani päť kilometrov štvorcových, no i pre svoju skutočne malú rozlohu ponúkajú dostatok záživných aktivít, no a práve to je na nich tak čarovné. Síce sú Maldivy z geopolitického hľadiska tvorené z niekoľkých stoviek maličkých ostrovov, pôvodní obyvatelia si podmanili len dve stovky z nich. Ich osamelý, no plnohodnotný život si môžete na niektorom z nich vyskúšať aj vy.

západ slnka

Maledivy ponúkajú nekonečné množstvo úžasných zákutí

Zásadným atólom korálového súostrovia nazvývaného Maledivy je Male - ostrov, ktorý je zároveň i hlavným mestom pre toto čarokrásne miesto. Okrem toho však v tajoch Indického oceánu môžete v rámci Malediv objaviť i napríklad Miladumadulu, Ma Faro, alebo aj Fadiffolu, Severné Malosmadulu či napokon Južné Malosmadulu. Všetky z dvoch stovák ostrovov majú

maledivy

svoje špecifické čaro a výnimočnú atmosféru. Jedno však spája každý ostrov Maledivského zhluku, a tým je dychberúci podmorský svet, i dojímavý pohľad nad hladinou. Všade na vôkol len krásny a čistý piesok, z ktorého kde - tu bujne vyrastá tropická zeleň. Jednoducho pohľad ako pre Bohov. Nehovoriac o pocite, keď bosí prechádzate bielo bielym pieskom, akoby ste sa prechádzali v jemnej múke. Maledivy majú ten najjemnejší povrch na celom svete. Dokonca ide o ostrovy so skutočne najnižšou nadmorskou výškou. Akýkoľvek ostrov spadajúci pod Maledivy nie je vyšší ako tri metre. Zato úroveň vybavení jednotlivých ostrov je privysoká až veľmi. Nie nadarmo je tento kút zeme považovaný za skutočný raj. Neodmysliteľná romantika západu slnka sa každému človeku, ktorý aspoň raz zažil dovolenku na Maledivách, navždy vryla do pamäte. Možno aj pre túto neopísateľnú atmosféru sú Maledivské korálové ostrovy tak veľmi obľúbeným miestom pre svadobné cesty či zásnuby.

Snívate o dovolenke na Maledivách? Pozrite si ponuku hotelov