Dovolenka v Dubaji: nádych orientu a moderného životného štýlu
Dubaj je najlákavejšia turistická destinácia v regióne Perzského zálivu. Snúbi sa tu atmosféra orientu s chuťou moderného životného štýlu. Nájdete tu možnosti relaxu, nakupovania aj zábavy.

Dubaj je najlákavejšia destinácia v regióne Perzského zálivu. Svojmu rozmachu a modernizácii vďačí exportu ropy. Oficiálnym náboženstvom v krajine je islam. Dubaj je kozmopolitná destinácia, ktorá je každoročne vyhľadávaná turistami s rôznych kútov sveta. Počas dovolenky v Dubaji si vychutnáte relax, nádych orientu aj luxusu. Hovorí sa, že Dubaj musíte vidieť na vlastné oči aby ste uverili, že existuje.

Symboly Dubaja

Priam ikonickým symbolom Dubaja je Burj Khalifa - so svojimi 828 m, najvyššia vežovitá stavba na svete. Na 122. poschodí si popri výhľade do okolia môžete v reštuarácii dopriať niečo na zahryznutie. Ďalším symbolom Dubaja je Palm Jumeirah - ostrov v tvare palmy. Spojenie ostrova s pevninou je umožnené jednokoľajovou železnicou. Na Palm Jumeirah nájdete najznámejšie hotely Dubaja.

Dubaj Mall

V tesnej blízkosti Burj Khalifa sa nachádza raj tých, ktorí radi nakupujú - Dubaj Mall. V obrovskom nákupnom komplexe sa nachádza 1200 obchodov, 150 reštaurácií, obrovská fontána, klzisko, akvárium a ZOO pod vodou. V Dubaj mall určite uspokojíte svoju túžbu po nakupovaní. 

Dubaj Creek

Skutočným srdcom Dubaja ostáva napriek jeho modernizácii, povesti luxusu a lesku, Creek. Creek predstavuje stredisko starovekých obchodných ciest. V minulosti bolo centrom rybárstva a lovu perál. Navštíviť tu môžete miestne múzeum a trh s koreninami a šperkami. 

Promenáda a pláž

Máte chuť spojiť nakupovanie, spoznávanie, relaxovanie a kúpanie sa na pláži? Vaše kroky by mali smerovať na The Beach. Zábavu a možnosti vyžitia tu nájdete počas celého roka. 

Radi by ste zavítali do Dubaja? Pozrite si našu ponuku dovolenky v Dubaji