Dovolenka v Chorvátsku: keď more je tak blízko

Letoviská v Chorvátsku ponúkajú skvelé možnosti na dovolenku, ktorú si zamilujete.

Ktoré miesta na chorvátskej Istrii sa oplatí navštíviť?

Chorvátsko je najčastejšie navštevovanou dovolenkovou destináciou Slovákov. Blízkosť chorvátskych letovísk nie je jediný dôvod, ktorý nás na dovolenku do Chorvátska láka. Ponúkame vám výber niekoľkých, dopravne dobre dostupných dovolenkových miest na Istrii. 

Sever Chorvátska - polostrov Istria je pre nás dopravne najlepšie dostupný najmä autom. Letecké spojenie funguje napr. s mestom Pula. Na Istriu smerujú pravidelné lodné spojenia z talianskych Benátok.

Prístavné mesto Poreč  patrí k top destináciám v oblasti Istire. Časť miestnych obyvateľov tvoria Taliani. Atmosféru mesta Poreč sa oplatí vychutnať. Dve obranné veže v meste ponúkajú nádherný výhľad na mesto a more a sú spomienkou na obdobie Byzantskej ríše. Tým, ktorí majú radi nádych histórie, odporúčame návštevu Baziliky svätého Eufrázia, ktorá pochádza zo 6. storočia a bola zapísaná na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Pobrežie Poreče je dlhé takmer 40 km. Nájdete tu široký výber pláží na slnenie a kúpanie. Pláže sú prevažne pokryté menšími kamienkami. Pred slnkom sa viete ochrániť v tieni borovíc lemujúcich pobrežie. 

Valamar Tamaris Resort ****

dovolenka Chorvátsko

 

Na západnom pobreží Istrie leží mestečko Rovinj, dýchajúce históriou a zároveň dobre infraštruktúrne a turisticky vybavené. Pláž Amarin Beach veľmi čistá a preto je vhodná na kúpanie rodín s deťmi. Oproti Rovinj sa naschádza ostrov Katarina, ktorej pláž je dostupná 5-minútovou plavbou loďou. Ostrov je pekný, zelený a jeho pobrežie je prevažne skalnaté. Pekné miesto na strávenie dňa v obklopení nádhernej prírody. 

Na južnom cípe istrijského polostrova sa nachádza mesto Pula s dlhodobou tradíciou vinársta a stavby lodí. Pozornosť priťahujú starobylé rímske budovy a zachovalý amfiteáter. More pri Pule je pokojné a čisté. Pláž Ambrela patrí k najatraktívnejším plážam Puly. Na pláž sa ľahko dostanete autom. Zaparkovať môžete len pár metrov od pláže. Pozdĺž pobrežia sa pešo dostanete aj na pláže Brioni a Saccorgiana. 

Pozrite si ponuku hotelov a apartmánov na Istrii.