Dovolenka pre vegánov

Dovolenka pre vegánov - TOP 10 najobľúbenejších hotelov pre vegánov

Vegánska strava aj počas dovolenky? Táto predstava bola ešte pred pár rokmi nereálna a ešte aj dnes sú vegánske pokrmy v mnohých hoteloch niečím zvláštnym. TUI blogerka Nicole zostavila rebríček pre pravých vegánov, ktorí ani počas svojej dovolenky nechcú robiť kompromisy.

TOP 10 najobľúbenejších hotelov pre vegánov

Vegánska strava aj počas dovolenky? Táto predstava bola ešte pred pár rokmi nereálna a ešte aj dnes sú vegánske pokrmy v mnohých hoteloch niečím zvláštnym. TUI blogerka Nicole zostavila rebríček pre pravých vegánov, ktorí ani počas svojej dovolenky nechcú robiť kompromisy.

Radi by ste strávili dovolenku v prostredí, kde sa vegánske pokrmy neskrývajú medzi klobásami a syrmi? Vo všeobecnosti vôbec nie je jednoduché, nájsť hotely s vegánskou kuchyňou – kde je príprava jedál bez použitia výrobkov zo zvierat a predovšetkým s poriadnou porciou kreativity.

Pokiaľ ide o destinácie, aktuálne sme sa sústredili hlavne na hotely v Nemecku, Rakúsku a Taliansku. Zostavili sme pre Vás rebríček najobľúbenejších hotelov pre vegánov:

Obľúbené hotely pre vegánov v Nemecku

TOP 1 Bio Vitalhotel Falkenhof / Bavorsko

Vychutnajte si vegánsku kuchyňu s ľahkosťou. V Bio Vitalhoteli Falkenhof v Bad Füssing  sú všetky vegánske jedlá ako aj ponuka jedál formou bufetu označené zelenou. Bio gurmánska kuchyňa kladie vysoké nároky pokiaľ ide o kvalitu, lokálne potraviny a ich čerstvosť. Komplexný koncept bio hotela zahŕňa aj liečebné kúpele a veľký výber spa ošetrení.

 

 

TOP 2 Waldhotel am Notschreipass / Baden-Württemberg

V nadmorskej výške 1121 m n. m., uprostred lesa Vás čaká Waldhotel am Notschreipass. Vegánske pokrmy sa tu pripravujú vo veľkom s láskou a kreativitou. A nie len pri raňajkovom bufete nájdete vegánske chuťovky, ale aj a la carte jedálny lístok tohto hotela sa môže pochváliť  rafinovanými kreáciami. A komu by to nestačilo: Pravidelne tu organizujú vegánske kurzy varenia.

 

Vegánska dovolenka v Rakúsku

TOP 3 Aktivhotel Alpendorf / Salzbursko

S veľkou dávkou entuziazmu, kreativity a úprimnosti sa v roku 2014 rozhodli zaviesť vegánsku kuchyňu v Aktivhoteli Alpendorf. Hostia si pochutnajú na jedlách plných fantázie a s láskou podávaných  dobrotách v rodinnom hoteli v St. Johann im Pongau. Či už vegánske nátierky k chlebu alebo čokoládové mousse, orechové syry a bylinkové jednohubky – tu budete vegánsky rozmaznávaný od raňajok až po 5-chodovú večeru.

TOP 4 Naturhotel LechLife / Tirolsko

Len vegánska strava na dovolenke nestačí? Tak potom určite zvážte návštevu Naturhotela LechLife v Tirolsku. Tu sa nie len vegánsky varí s nasadením a kreativitou, ale ponúknu Vám aj vína a na izbe budú čakať kozmetické produkty, ktoré neobsahujú žiadne produkty zo zvierat. Pre vegánov nováčikov a hostí dychtivých po experimentovaní ponúka hotel „One week challenge“ – týždeň pre vegánov začiatočníkov.

TOP 5 Alpenhaus Kaprun / Salzbursko

V srdci Kaprunu, obklopený malebnou prírodou, Vás rozmaznajú kuchári profesionáli v hoteli Alpenhaus Kaprun. Medzinárodne inšpirované vegánske kuchárske umenie sa tu pestuje vo veľkom. Či už regionálne alebo na ázijský spôsob – vegánske pokrmy sú zostavované láskyplne.

TOP 6 Hotel Vier Jahreszeiten / Tirolsko

Kuchármi hotela Vier Jahreszeiten v St. Leonhard v Tirolsku budete denne rozmaznávaný vegánskymi 4 až 5- chodovými menu. A tiež aj na raňajky sú pripravené vegánske dobroty.

 

TOP 7 Stadhotel Brunner / Štajersko

Stadthotel Brunner, vkusný butik hotelov v centre mesta Schladming upriamil pozornosť na hostí orientujúcich sa na zdravý životný štýl. K tomu patrí aj široká ponuka jógy, ayurvédy ako aj výživové poradenstvo – regionálne, sezónne a hlavne v bio kvalite. Špeciálna pozornosť sa venuje aj alergiám a neznášanlivostiam rôznych potravín.

Taliansko aj pre vegánov

TOP 8 Theiners Garten / Južné Tirolsko

Výnimočný tip pre vegáov: Bio útočisko theiners garten v Gargazon v malebnom Južnom Tirolsku. Už len pohľad zvonku napovedá, ako sa tu starajú o biologický lifestyle. A to sa odráža už aj v samotnej gastronómii. Vegánske a vegetariánske pokrmy sa pripravujú s fantáziou a potešia aj tých najrozmaznanejších gurmánov.

TOP 9 Hotel Schwarzschmied / Južné Tirolsko

Rodinne vedený hotel Schwarzschmied je umiestnený v krásnej prírode v južnom tirolsku v dedinke Lana a každý deň pripravuje chutné vegánske menu. Samozrejme sa používajú len tie najlepšie prísady – regionálne a sezónne produkty sú pripravované kreatívnymi kuchármi v štýle SlowFood. Ľahká a vynikajúca kuchyňa hotela dodá dostatok energie pre aktívne objavovanie malebného okolia.

 

Ochutnajte vegánsku kuchyňu aj v Grécku

TOP 10 Apollonia Beach Resort / ostrov Kréta

Perfektné miesto pre vegánov, ktorí cestujú aj s deťmi. V Apollonia Beach Resort & Spa na Kréte je ponuka veľká a to ako aj pre malých tak aj veľkých hostí. A pri strave neostane žiadne želanie nesplnené. Či už vegánske, vegetariánske, typicky grécke, kuchyňa v hoteli Apollonia Beach sa vyznačuje kreativitou.

Travel Expert Katarina