Dovolenka na Menorke

Dovolenka na Menorke

Aká je dovolenka na Menorke - druhom najväčšom ostrove súostrovia Baleáry?

V dnešnej dobe už nemusíte cestovať len prstom po mape. Môžete priamo nasadnúť na vlnu zážitkov a nechať sa unášať tým, čo vám vie táto doba ponúknuť. Vybrať sa môžete do rôznych kútov sveta. Ak túžite po dovolenke, ktorá nie je príliš ďaleko, no napriek tomu vás vie uchvátiť svojim exotickým prostredím, svoju pozornosť venujte Španielsku a jeho celosvetovo známym a nesmierne obľúbeným ostrovom, ktoré sú len kúsok od horúcej Afriky. Menorka ako jeden z ostrovov nazývaných Baleáry, určite stojí za návštevu počas dovolenky. 

Dovolenka na Menorke

Menorka je ostrov, ktorý si zamilujete

Druhý najväčší z Baleárskych ostrovov si ľudia často mýlia s Malorkou. Dôvodom je predovšetkým podobný názov týchto čarokrásnych ostrovov. Ak ich poznáte oba, sú vám dobre známe ich krásne pobrežia, ktoré sa na seba podobajú. Nenavštívili ste ešte ani jeden z ostrovov? Menorku si priblížime v nasledujúcich riadkoch. Budete si ju chcieť zamilovať na vlastnej koži.

Dovolenka na Menorke pláž

Menorka vás prekvapí svojou prívetivou klímou

Najkrajšie okamihy v súvislosti s počasím ponúka Menorka od mája do októbra. Samozrejmosťou je letná sezóna počas školských prázdnin, kedy je voda vyhriata a slnko žiarivé. Faktom však je, že príjemné chvíle môžete na tomto ostrove zažiť aj počas jari či jesene. Ak teda netúžite po klasickom dovolenkovom ruchu, a svoje voľné chvíle odkladáte na neskôr, Menorka je skvelým miestom na oddych počas väčšiny roka. Podnebie je tam veľmi stále a spoľahlivé. Dôvodom je fakt, že Menorka je veľmi pôvabný ostrov bez zásadného znečistenia prostredia. Práve preto je aj zapísaný UNESCO biosférická rezervácia s panenskou prírodou.

Dovolenka na Menorke

Menorka je správna voľba pre oddych a športovú aktivitu

Čarokrásna Menorka nie je rajom len pre dovolenkárov, ktorí sa nevedia nabažiť skvostných pohľadov na úchvatné pláže, ktoré si žiadajú celodenné leňošenie. Na svoje si prídu aj športovci, ktorí svoj voľný čas radi využívajú skutočne aktívne. Práve preto je veľmi obľúbeným spôsobom prepravy po Menorke bicykel. Keďže ostrov je rozlohou veľmi útulná destinácia, stačí len sadnúť na tento nemotorový dopravný prostriedok a vychutnávať si vietor vo vlasoch.

Radi by ste zavítali na Menorku? Vyberte si z ponuky hotelov na Menorke