Dovolenka na Mauríciu: skvelý tip na exotickú dovolenku
Tyrkysové vody Indického oceána, možnosti pre vodné športy, golf, trekking a luxusné rezorty. Maurícius je skvelý tip na exotickú dovolenku.

Maurícius je ostrovná republika v Indickom oceáne. Rozprestiera sa približne 900 km od Madagaskaru. Úradným jazykom na Mauríciu je angličtina. Počuť tu môžete aj francúzštinu, mauretánčinu či kreolčinu. Rytmus miestnemu životu udáva hudobný žáner s názvom sega. 

Počas dovolenky na Mauríciu si vychutnáte pláže s jemným, bielym pieskom, tyrkysové vody Indického oceána, ale aj horské prostredie v strede ostrova. 

Niečo dobré pod zub? 

Maurícijská kuchyňa je zmes kreolskej, čínskej, európskej a indickej kuchyne. Schladiť sa môžete tradičným pivom Phoenix. Do nálady vás dostanú miestne rozmanité rumy pripravované z trstinovej šťavy. 

Aktivity počas dovolenky na Mauríciu

Na svoje si prídu milovníci horského bicyklovania, trekkingu a golfu. Na ostrove je sedem skvelých golfových ihrísk. Ak bažíte po návšteve kultúrnych pamiatok, na Mauríciu nájdete niekoľko pamätihodností spadajúdich pod dedičstvo UNESCO. Na ostrove sa nachádza jedna z najväčších botanických záhrad sveta. Oplatí sa prenajať si auto a ostrov prejsť po vlastnej línii. K dispozícii sú služby taxi. 

Ubytovanie a hotely na Mauríciu

Možnosti ubytovania na ostrove zahŕňajú prenájom súkromných apartmánov a viliek, aj luxusné hotelové rezorty. V našej ponuke nájdete hotely známych hotelových sietí.   

Constance Prince Maurice ******

Dovolenka na Mauríciu

Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa *****

Dovolenka na Mauríciu Dinarobin

LUX * Belle Mare Hotel & Villas *****

Dovolenka na Mauríciu Lux Belle Mare

Navnadili sme vás na chvíle strávené na ostrove Maurícius? Pozrite si našu ponuku dovolenky na Mauríciu