Dovolenka na Kube, na pláži a s drinkom v ruke

Dovolenka na Kube, na pláži a s drinkom v ruke

Dovolenka na Kube môže byť rôznych podôb. Či už vás láka pokojné more, drinky a jemná piesková pláž alebo sa radšej prechádzate po historickom centre Havany, vždy sa je na čo pozerať.

Slnečný Karibik je ideálny miestom,na ktorom zabudneme na všetky naše starosti a v pokoji si vychutnáme krásne počasie. Priemerná teplota na Kube je príjemných 32 stupňov. Všade prítomná voda, obkolesujúca tento ostrov, pritom zabezpezpečí osviežujúce prostredie. Dobrá knižka, drink a slnko nad hlavou , stačí si to len predstaviť. Dovolenka na Kube je krásnym výletom.

 

Tropické Varadero

Čistú vodu a jemný piesok nájdete vo Varadero. Všade navôkol sú palmy a príroda, ktorá ukrýva najkrajšie poklady. Varadero je vhodným miestom na okružnú jazdu v nádherných autách z 50tych rokov, ktorých je tu neúrekom a sú v tom najlepšom stave.  Predstavte si jazdu v kabriolete s vetrom vo vlasoch a krásnou kubánskou oblohou nad hlavou.

 dovolenka na Kube

Na dovolenke na Kube si nenechajte ujsť kvalitný rum

Kuba, to je aj pravý pirátsky rum a kvalitné cigary. Svoje o tom vie aj múzeum rumu s príznačným názvom Dom rumu, ktorý sa vo Varaderu nachádza.  Ochutnať tu môžete všelijaké druhy ochutených rumov či klasické rumy z rôznych oblastí. Okrem rumu vám radi dajú ochutnať aj kubánsku kávu a oboje si samozrejme môžete so sebou odniesť ako suvenír.

V blízkosti najmúdrejších vodných tvorov-delfínov

Asi najväčším zážitkom pre deti je delfinárium. Túžili ste niekedy plávať s delfínmi vo vode? Túžili ste ich pohladkať? Je to skutočne veľký zážitok, ktorý vás bude sprevádzať celý život. Delfíny sú mimoriadne inteligentné zvieratá, o ktoré je v tomto delfináriu dobre postarané. Odvďačujú sa svojou príjemnou spoločnosťou. Občas vyskočia z vody, alebo vám zamávajú a tiež sa môže stať, že vám dajú pusu. Tieto milé zvieratká sú skutočným spetrením dovolenky na Kube.

dovolenka na Kube

 

Dovolenka na Kube v Havane

Hlavým mestom je Havana, ktorá tiež ponúka skvelé možnosti využitia voľného času. Havana je tým, čo vás na dovolenke na Kube naplní históriou a starovekým nádychom. Centrum mesta je skutočne historické, budovy sú v tzv. old fashion štýle, preto tento výlet odporúčame najmä milovníkom starej architektúry. Plaza Vieja alebo v preklade Staré námestie, je  v samom centre Havany. Užiť si tu môžete kubánskych pouličných umelcov, kaviarničky, večer sa zasa nesie v duchu kubánskej živej hudby. Jednoducho dokonalá pohoda. 

dovolenka na Kube

 

Miešané drinky a výborná kuchyňa

Či už ste v Havane, vo Varaderu alebo niekde inde, vyskúšať môžete spomínané kvalitné cigary, rum či iné drinky, ktoré sa priam pýtajú piť v takej pohodlnej destinácií ako je Kuba. Cuba Libre je známy nápoj, ktorý pozostáva z kolového nápoja a rumu. Okrem toho však za zmienku stojí aj ich kuchyňa. Tá pozostáva z morských plodov, kukuričnej múky, sendvičov, paradajok a čerstvého ovocia. Dovolenka na Kube je cestou ako spoznať rôzne druhy ovocia alebo ochutnať ich čerstvejšie, než keď sa dovážajú na Slovensko. Populárne sú banány, pomaranče, mango.

dovolenka na Kube