Dovolenka na celý život v Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah je miesto, kde si vychutnáte dovolenku plnými dúškami

Dubaj a Abu Dhabí pozná snáď každý. Takmer každý vie, že ide o dve mestá, ktoré sú súčasťou Spojených arabských emirátov. Niet sa čomu čudovať. Ide o najznámejšie zo všetkých emirátov. Ročne ich navštívi nespočetné množstvo turistov. Prichádzajú sem ľudia z celého sveta s rôznymi účelmi. Niektorí si chcú užiť pohodlnú dovolenku, iní chcú nazrieť hlbšie a naučiť sa niečo aj o miestnej kultúre a zažiť to najlepšie, čo tieto destinácie poskytujú. Spojené arabské emiráty sa skladajú nie z dvoch, ale zo siedmych emirátov. A tým ďalším je Ras Al Khaimah.

                                                                         Dovolenka v Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah: najsevernejší emirát

Aj keď mnohí tento emirát nepoznajú, ide o skvelú dovolenkovú destináciu. Ras Al Khaimah je zo všetkých emirátov najsevernejší a na svoje si tu príde takmer každý. Tak, ako v celých Spojených arabských emirátoch, aj tu nájdete prvotriedne služby v nesmierne luxusných hotelových rezortoch. Tie sú doplnené o prekrásne exotické prostredie. Nádherné a čisté pláže a priezračne čistá voda robia z tohto miesta doslova raj. Okolitá príroda ukrýva pre svojich návštevníkov objaveniahodné zákutia.

                          Dovolenka v Ras Al Khaimah

Z turistiky na pláž

Ras Al Khaimah sa vyznačuje skvelou polohou, ktorú ocenia najmä aktívnejší dovolenkári. Nachádza sa tu najvyššia hora emirátov - Jebel Jais, ktorá sa pýši výškou 1 930 metrov. Okrem toho môžete tiež absolvovať obľúbenú turistickú trasu Wadi Shawka. Ide o túru cez skalnaté hory, v závere ktorej sa vám naskytnú nádherné pohľady na vodnú priehradu. V jednej destinácii tak môžete navštíviť skalnaté hory, piesočnaté duny, ale aj exotické plážové lokality. A práve to predstavuje skutočné čaro tohto emirátu. V jednom dni tak môžete absolvovať kvalitný výlet alebo túru a následne si dopriať zaslúžený relax na krásnej pláži alebo v luxusnom hoteli pri bazéne. Vychutnajte si dovolenku naplno, aby ste si z nej odniesli čo najviac pekných spomienok.

                           Dovolenka v Ras Al Khaimah                          

Túžite po dovolenke v Spojených arabských emirátoch? Vyberte si z našej skvelej ponuky.