Dovolenka Egypt – spoznajte úžasné svetové pamiatky

Dovolenka Egypt – spoznajte úžasné svetové pamiatky

Láka vás dovolenka Egypt najmä kvôli celosvetovo najznámejším historickým pamiatkam, ktoré tu môžete navštíviť? Potom sa vám určite zíde náš stručný návod, na ktoré miesta by ste v Egypte určite nemali zabudnúť...

Egypt a jeho pamiatky fascinujú ľudstvo už od nepamäti. Dovolenka Egypt je skvelou príležisťou ako si obzrieť nádherné pamiatky, ktoré sú známe po celom svete a vychutnať si tak esenciu zvykov a kultúry, ktorá bola kolískou ľudstva.

Údolie kráľov a chrám kráľovnej Hatšepsut

Údolie kráľov je miestom posledného odpočinku mnohých slávnych faraónov. Prvý faraónom, ktorý sa tu vybral na svoju poslednú cestu, bol Thutmose I., najznámejším je určite Tutanchamon a najvýznamnejším jednoznačne Ramess II. Faraóni osemnástej až dvadsiatej dynastie už neboli pochovávaní do pyramíd alebo mastáb, ale ich hrobky boli vytesávané práve do úbočia hôr. Tieto hroby boli viac ako 200 metrov hlboké, bohato zdobené s množstvom honosnej výzdoby.

Údolie Kráľov Egypt

 

Chrám kráľovnej Hatšepsut je čiastočne vytesaný do skál a tak pôsobí, ako by ho vytvorila sama príroda. Hatšepsut bola dcérou Thumosa I. a kráľovnou 18. dynastie starovekého Egypta. Jej chrám sa rozkladá na troch terasách obklopených majestátnym stĺporadím. Dovolenka Egypt ponúka úžasnú príležitosť na návštevu tejto jedinečnej stavby.

Dovolenka Egypt bez pyramíd v Gíze?

Pyramídy v Gíze sú jednoznačne najväčším lákadlom Egypta. Tri veľké pyramídy, ktoré v popredí stráži Sfinga, sú pohrebiskom faraónov, ale aj rodinných príslušníkov, úradníkov a kráľovského služobníctva 4. egyptskej dynastie. Komplex sa skladá z Rachefovej, Menkaureho a Veľkej pyramídy. Pri vrchole Racheforej pyramídy sa zachoval aj pôvodný vápencový obklad a táto pyramída sa zdá byť najvyššia vďaka svojej zvýšenej základni. Pyramídy v Gíze obsahujú ešte niekoľko menších pyramíd kráľovien, medzi ktorými je najvýznamnejšia pyramída kráľovnej Chentkaus I., taktiež zo 4. dynastie. 

dovolenka Egypt

 

Dovolenka Egypt by tiež nebola kompletná bez prehliadky bájnej a majestátnej Sfingy. Sfinga je záhadná bytosť s ľudskou hlavou, levím telom a krídlami orla. Jej kamenná podoba dosahuje výšku 20 a dĺžku 70 metrov a mala byť strážkyňou pokojného spánku pozostatku faraónov. Pod Sfingou sa nachádza komplex tajných chodieb a chrámov. Údajne by mali byť tieto chodby prepojením všetkých troch pyramíd.