Dovolenka Egypt a potápanie pre začiatočníkov

Dovolenka Egypt a potápanie pre začiatočníkov

Dovolenka Egypt nemusí byť iba o ležaní na pláži a slnení sa! Napríklad letovisko Hurghada je ideálnym miestom pre kúsok dobrodružstva - vyskúšajte si potápanie v jednej z najobľúbenejších svetových potápačských lokalít!

Letnú dovolenku si azda každý z nás predstavuje inak. Pre niekoho k letu neodmysliteľne patrí more, či už to naše „slovenské“ v Chorvátsku alebo trošku vzdialenejšie a exotickejšie, napr. v Turecku či Tunisku. Iní si zasa leto nevie predstaviť bez dovolenky a stanovačky pri niektorom z našich slovenských jazier alebo bez túry v našich Tatrách. Ak však nehľadáte toto leto nič typické, ale chcete zažiť niečo celkom nové, dobrodružné a dych-vyrážajúce, tento článok je venovaný práve vám. Zameriame sa v ňom totižto na možnosti, ktoré ponúka dovolenka Egypt, konkrétne dovolenka Hurghada, v oblasti potápania.

dovolenka Egypt

 

Dovolenka Egypt – kde sa potápanie naozaj oplatí?

Egyptské pláže s pozvoľným vstupom do Červeného mora sú už niekoľko rokov obľúbeným miestom pre všetkých tých, ktorí si potápanie zamilovali alebo si ho chcú aspoň počas svojej dovolenky vyskúšať. Priezračné a čisté more s dokonalým podmorským životom uchváti azda každého, či už staršieho alebo mladšieho, muža alebo ženu. Najvyhľadávanejšími lokalitami sú pritom pre potápanie Akabský záliv, výbežok Sinajského polostrova a samozrejme pobrežie Hurghady, ktorému sa budeme venovať aj v nasledujúcich riadkoch.

Výber potápačského klubu

Dovolenka Egypt na pobreží Hurghady ponúka hneď niekoľko potápačských klubov, v ktorých vám ponúknu základný výcvik potápania a tiež skúšobné ponory pod dohľadom kvalifikovaných inštruktorov. Ako si však vybrať správny potápačský klub? V prvom rade je zrejme najdôležitejšie, aby jeho inštruktori vedeli plynule hovoriť vo vašom jazyku – aby vám bolo všetko, čo vám vysvetlia, absolútne jasné. Nemusíte mať žiadne obavy, aj keď neovládate plynule napr. anglický či iný svetový jazyk, z vlastných skúseností vieme, že v Hurghade sa nachádza aj množstvo inštruktorov zo Slovenska, takže to nebude žiaden problém. Samozrejme, kvalitný potápačský klub musí mať aj potápačské osvedčenie a výstroj bez jedinej chybičky.

Prvý deň nového potápača

A chcete vedieť ako bude vyzerať váš prvý deň? Jednoducho – najprv vás čaká teoretická príprava, následne krátky nácvik a hor sa na skutočné potápanie! Zo začiatku vám síce bude povolené ponoriť sa maximálne do hĺbky 12 m, avšak aj v takejto hĺbke je určite čo obdivovať – veď dovolenka Egypt je priam až charakteristická svojimi nádhernými koralovými útesmi a bohatou podmorskou faunou a flórou. Navyše, za minimálny poplatok si môžete tieto chvíle aj zdokumentovať – či už fotografiami alebo videom.

last minute Egypt