Dovolenka Dominikánska republika – známa aj neznáma

Dovolenka Dominikánska republika – známa aj neznáma

Dovolenka Dominikánska republika je snom a rajom mnohých dovolenkárov. Chystáte sa ju vyskúšať aj vy? Ponúkame vám blog, v ktorom sa dozviete o nej viac, možno aj to, čo ste doteraz nevedeli.

dovolenka Dominikánska republikaRomantická, exotická, nezabudnuteľná - taká určite je dovolenka Dominikánska republika. Dominikánska republika prezývaná aj perla Karibiku je skutočným tropickým rajom pre turistov z Kanady, USA, ale aj z celej Európy. Zároveň je druhým najväčším štátom v Karibiku (hneď za Kubou) a je známa svojimi nádhernými bielymi pieskovými plážami, azúrovým morom, palmovými hájmi, tropickou klímou a bujnou vegetáciou.

 

Návšteva hlavného mesta Santo Domingo

Dovolenka Dominikánska republika môže byť pokojná, oddychová, relaxačná, ale aj aktívna a dobrodružná. Hlavným mestom je Santo Domingo, ktoré bolo založené koncom 15 stor. a je zapísané do zoznamu kultúrnych pamiatok UNESCO. Obdivovať však môžete aj architektúru zo 16 stor., keďže hurikán v roku 1602 mnohé pôvodné stavby zničil. Zakladateľom Santo Dominga je brat jeho objaviteľa a slávneho moreplavca Kryštofa Kolomba - Bartolomej. V tomto meste nájdete veľkú botanickú záhradu, dom Kryštofa Kolomba, múzeum jantáru či krápníkovu jaskyňu ,,Los Tres Ojos “, ktorej výška je cez 15 metrov. Atrakciou je aj kópia budovy Bieleho domu vo Washingtone.

 

Atrakcie, ktoré vám dovolenka Dominikánska republika ponúka

Neďaleko hlavného mesta ponúka Maniti Park možnosť zaplávať si s delfínmi, čo určite poteší hlavne deti. Najznámejším a najživším letoviskom Dominikánskej republiky je Punta Cana s 35km dlhou piesočnatou plážou Bavaro  a množstvom hotelov, zábavných podnikov a dokonca aj golfových ihrísk. Juan Dolio – najluxusnejšie letovisko a zároveň ideálny východiskový bod pre poznávanie tejto krajiny. Tesne pri pobreží sú koralové záhrady – ideálne zasa pre potápanie. Ak chcete vidieť všetky druhy zvierat (papagáje, pelikány) a rastlín, ktoré sa tu vyskytujú, môžete navštíviť prírodnú rezerváciu Los Haitises.

 

Najznámejšie letoviská

Ďalšími zaujímavými miestami sú letoviská ako Cayo Levantado (známe z reklamy na rum), Playa Dorada (umelo vybudované stredisko pre „tých bohatších“) či Puerto Plata, ktoré je obchodným srdcom krajiny s prístavom z roku 1496. Nájdete tu aj množstvo iných historických pamiatok či skvelé pláže.

 

Na čo by ste určite nemali zabudnúť...

dovolenka Dominikánska republikaPri opaľovaní na týchto najkrajších plážach sveta by ste určite nemali zabudnúť ochutnať miestny rum vyrábaný z melasy, dať si cigaru, pretože tie najlepšie sú práve z Dominikánskej republiky a zatancovať si vášnivý tanec merengue. Bez toho by sa vaša dovolenka Dominikánska republika určite nemala zaobísť.