Dovolenka Chorvátsko v pokojnom tempe na ostrove Prvić

Dovolenka Chorvátsko v pokojnom tempe na ostrove Prvić

Dovolenka Chorvátsko je už nezameniteľnou klasikou, ktorou zaručene nič nepokazíte. Ak sa však chcete vyhnúť najznámejším miestam plným turistov, oplatí sa vedieť, v ktorých zákutiach nájdete absolútny pokoj a súkromie... Jedným z nich je aj ostrov Prvić.

O tom, že dovolenka Chorvátsko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie slovenských i českých turistov, určite niet pochýb. Nemožno sa diviť, veď z nášho hlavného mesta sa tam autom pokojne dostaneme už za 8 – 9 hodín a navyše, typickú letnú dovolenku si tu môžeme vychutnať za celkom výhodnú cenu. Čo však môže byť nevýhodou, to sú rušné chorvátske letoviská, ktoré v letnej sezóne doslova praskajú vo švíkoch. Nuž a preplnené pláže a minimum súkromia, to naozaj nie je pre každého. Dovolenka Chorvátsko sa však môže niesť aj v oveľa pokojnejšom duchu, stačí len vedieť, kam sa vybrať...

dovolenka Chorvátsko

 

Očarujúci ostrov Prvić

Základom úspechu je nevycestovať do najznámejších chorvátskych destinácií, akými sú Rabac, Dubrovnik, Zadar, Šibenik či Vodice. Stačí zamieriť iba o niekoľko kilometrov ďalej a už môžete natrafiť na celkom iný a hlavne pokojný svet bez stoviek turistov. Jedným takýmto miestom je aj chorvátsky ostrov Prvić, ktorý sa nachádza naozaj iba kúsoček od Vodíc. Zato však ponúka dovolenku v úplne inom štýle – nájdete tu totižto iba dve malé dedinky (Šepurina a Prvić Luka), ktoré vás okúzlia svojimi charakteristickými kamennými domčekmi, úzkymi uličkami, olivovými hájmi a takmer prázdnymi plážami, na ktorých si budete môcť dovolenku Chorvátsko vychutnať naozaj do sýtosti.

dovolenka Chorvátsko

 

Dovolenka Chorvátsko pre romantické duše

Dovolenka Chorvátsko na ostrove Prvić je vyhľadávaná najmä dvojicami, ktoré si počas svojej dovolenky chcú užiť skutočnú romantiku. Veď nie je nič krajšie ako večerná prechádzka tamojšími malebnými uličkami, počas ktorej môžete navštíviť napr. kláštor a kostol Panny Márie Milosrdnej, kostol sv. Roka či múzeum a šľachtické sídlo Fausta Vrančića. A určite sa nezabudnite zastaviť ani v niektorej z mestských taverien, ktoré vám ponúknu tradičné chorvátske špeciality a pohár rakije, bez ktorých ochutnávky by to jednoducho ani nebola pravá dovolenka Chorvátsko.

last minute chorvátsko

 

Už máte vybraný dátum?

Malý tip na záver: Ak hľadáte ideálny dátum pre dovolenku na tomto maličkom no zato okúzľujúcom ostrove, určite vám odporúčame návštevu okolo 2. augusta. Vtedy sa tu totižto konajú mariánske slávnosti, na ktorých si môžete vychutnať tradície ostrova Prvić na vlastnej koži. A že to určite bude stáť zato!