Dovolenka Bulharsko v znamení festivalov všetkých hudobných žánrov

Dovolenka Bulharsko v znamení festivalov všetkých hudobných žánrov

Hľadáte počas svojej dovolenky v Bulharsku aj niečo viac ako len ležanie na pláži a kúpanie sa v mori? Máme pre vás tip - návštevu rôznych bulharských festivalov!

Rozhodli ste sa toto leto pre dovolenka Bulharsko? Potom máte hneď niekoľko rôznych možností, ako ju stráviť. Môžete sa rozhodnúť pre pokojný oddych na pláži a zaslúžené ničnerobenie, vybrať sa po stopách bulharskej histórie, kultúry a gastronómie, venovať sa tým najrôznejším športom, ktoré Bulharsko dovolenka ponúka, alebo sa môžete rozhodnúť pre dovolenku Bulharsko v párty-festivalovom štýle. Ak sa vám pozdáva práve posledná možnosť, potom vám ponúkame v nasledujúcom článku niekoľko inšpirácií na to, kam sa oplatí vybrať počas júla a augusta v Bulharsku.

 

Dovolenka Bulharsko pre milovníkov jazzu...

Leto v Bulharsku odštartuje festival určený všetkým milovníkom jazzovej hudby – Dixie Jazz Fest v mestečku Veliko Tarnovo, ktorý sa tu bude konať 2. – 4. júla 2015. Tento rok sa bude konať už jeho ôsmy ročník, čo je len dôkazom toho, že festival ponúka skutočne kvalitnú hudbu a navyše v perfektnej „open space“ atmosfére. Jednoducho povedané, jazzovú hudbu si budete môcť vychutnávať počas prechádzok uličkami tohto mesta.

dovolenka Bulharsko

 

Indie, rock a reggae na jednom mieste

Ďalší obľúbený festival sa v Bulharsku (konkrétne v meste Bansko) koná 10. – 11 júla 2015. Dovolenka Bulharsko strávená (aj) na tomto festivale je určená zasa všetkým milovníkom indie, rocku a reggae. Festival „Bansko Beat“ tento rok láka najmä svojím hlavnými headlinermi, medzi ktorými nájdete napr. britského speváka Jamesa Arthura či francúzsku reggae skupinu Mo ´Kalamity and The Wizards.

Spoznajte bulharské tradície!

Nuž a ak vás dovolenka Bulharsko láka aj svojimi tradíciami a kultúrou a zároveň si ju chcete užiť na niektorom z bulharských festivalov, potom je pre vás najlepšou možnosťou zavítať (opäť) do mesta Veliko Tarnovo v dátumoch od 21. do 28. júla 2015, kedy sa tu bude konať 15. ročník medzinárodného folklórneho festivalu.

dovolenka Bulharsko

 

A opäť jazz...

Nestíhate dovolenka Bulharsko v júli? Žiaden problém – pre milovníkov jazzovej hudby sa aj v auguste bude konať Medzinárodný jazzový festival v Bansku, ktorý sa už od roku 1998 koná vždy v tom istom dátume: 8. – 13. august a zároveň je aj najväčším letným hudobným festivalom v Bulharsku. Navyše, festival je pre verejnosť úplne zdarma a vychutnať si ho budete môcť pod holým nebom, v uličkách starého mesta.

Tak čo? Vybrali ste si svoj letný festival, ktorý navštívite počas dovolenky v Bulharsku?