Čo sa oplatí vidieť počas dovolenka Grécko?

Čo sa oplatí vidieť počas dovolenky v Grécku?

Zaujala vás dovolenka v Grécku? Prečítajte si, čo sa v Grécku oplatí navštíviť, vidieť či ochutnať...

 dovolenka gréckoDovolenka Grécko vás zavedie spoznávať najvýznamnejšie svetové historické pamiatky, umožní vám ochutnať tú najlepšiu kuchyňu a ukáže vám najkrajšie pláže, kde si môžete do sýtosti oddýchnuť.

Väčšina turistov si volí svoju dovolenku z časti oddychovú a z časti poznávaciu. Pokiaľ sa samozrejme nevraciate do grécka niekoľký krát a chcete si len na pláži prečítať dobrú knižku, mali by sa vaša dovolenka Grécko začať v Aténach. 

Mestské potulky Gréckom

V Aténach býva 40% celkového obyvateľstva a tí dodávajú mestu neustály čulý ruch a pocit veľkej pulzujúcej metropoly. Hlavnou atrakciou mesta, ktorú by ste nemali vynechať, je Akropola. V tomto múzeu sa nachádza množstvo historických pamiatok, ktoré určite stoja za návštevu.

V hlavnom meste skúste navštíviť reštauráciu Mani Mani alebo Greek House Atikos, ktoré vám ponúknu domáce peloponézske špeciality. Dobré jedlo môžete nájsť aj na blízkom blšom trhu Monastraki, kde nakúpite aj množstvo suvenírov.

Z historických pamiatok sa ešte oplatí navštíviť múzeum Benaki. Tu okrem historických pamiatok nájdete aj maľby, šperky a oblečenie, ktoré vám pomôže dotvoriť si predstavu o pôvodných obyvateľoch Grécka.

Ak máte chuť na mestský relax, doprajte si kúru, masáž alebo procedúru v kúpeľoch Hamman. Dovolenka Grécko vám ponúka aj typickú večernú atmosféru prímorskej krajiny. Kvôli tej sa oplatí navštíviť napr. štvrť Plaka, kde si okrem dobrého jedla vychutnáte aj miestnu hudbu a pouličných tanečníkov. 

Dovolenka Grécko - oddych na gréckych plážach

Grécku patrí 9000km pobrežia, preto sa nedá čudovať, že tu nájdete starostlivo udržiavané hotelové pláže, ale aj nedotknuté morské lagúny. Pokiaľ je vaša Grécko dovolenka rodinného typu, môžete zvoliť rezorty na ostrove Kréta. Pre deti sú tu vždy k dispozícií animátori a vy si môžete vychutnať relax na plážach.

dovolenka Grécko

Pre mladých, ktorí hľadajú oddych na plážach, ale aj nočný život v baroch, je vhodný ostrov Zakyntos s letoviskami Laganas, Argassi alebo Tsilivi. Pre starší pár alebo čisto oddychovú dovolenku bez množstva iných turistov zvážte severný ostrov Thasos, letovisko Stegna na Rhodose alebo apartmánové domy na Kode.

Dovolenka Grécko nevyžaduje víza, dokonca ani pas. Cez hranice prejdete aj na občiansky preukaz, odporúča sa však vziať si ešte aj iný doklad totožnosti pre prípad odcudzenia alebo straty.