Cestovné poistenie k dovolenke? Cez Európsku cestovnú poisťovňu - Určite áno.

Cestovné poistenie k dovolenke? Cez Európsku cestovnú poisťovňu - Určite áno.

Každý, kto plánuje dovolenku v zahraničí by si mal zvážiť uzatvorenie komerčného cestovného poistenia.

Každý, kto plánuje dovolenku v zahraničí by si mal zvážiť uzatvorenie komerčného cestovného poistenia. Dovolenka, či už pri mori alebo v zime na svahu je čas v roku, na ktorý sa každý teší a chce si oddýchnuť. 

Mnohokrát sa dovolenkári spoliehajú na cestovné poistenie, ktoré dostali zdarma ku kreditnej karte alebo nebodaj na poistenie liečebných nákladov v rámci EÚ zo zdravotnej poisťovne.

V prvom prípade je na mieste si preveriť, aké konkrétne krytie takéto poistenie pokrýva. V druhom rade je určite nutnosť sa dopoistiť, napríklad v Európskej cestovnej poisťovni, nakoľko počas pobytu v zahraničí môže prísť k rôznym situáciám, kde sa nielen liečebné náklady môžu v konečnom dôsledku vyšplhať do astronomických súm, ale napríklad aj za zodpovednosť za škodu a pátranie a záchranu.

Vedeli ste, že pokiaľ sa zraníte na svahu pri lyžovaní samotné ošetrenie v nemocnici síce spadá pod krytie liečebných nákladov, ale odvoz zo svahu a prenos do nemocnice už nie?

Úplne iný špecifickejší prípad je poistenie storna zájazdu. Európska cestovná poisťovňa poistí Váš zájazd aj v iný deň, ako ste si zájazd kúpili. Ponúka 100% krytie storno poplatkov a nie je nutná hospitalizácia pri nenastúpení na zájazd.