Cestovateľské tipy travel experta Vladimíra Dančíka

Cestovateľské tipy travel experta Vladimíra Dančíka

„Prajem všetkým, aby aj prostredníctvom cestovania našli tie správne miesta, či už more, hory alebo adrenalínové športy a aj vďaka tomu začali objavovať vlastný vnútorný pokoj."

V TUI ReiseCenter sme tím nadšených cestovateľov. Pri výbere Vašej vysnívanej dovolenky Vám radi poradíme, čerpáme pritom aj z vlastných bohatých cestovateľských skúseností. Sme zároveň tím profesionálov, vždy pripravení informovať Vás o novinkách a najvýhodnejších ponukách. Sme tu pre Vás pred cestou, počas nej, aj po nej. Predstavujeme Vám Vladimíra Dančíka, ktorý je členom tímu TUI ReiseCenter na adrese Panská 10 v Bratislave. 

VLADIMÍR DANČÍKVladimír Dančík

Senior Travel expert/Team Leader

Vladimír Dančík je od roku 2005 neodmysliteľnou súčasťou tímu TUI ReiseCenter v srdci Starého mesta Bratislavy na Panskej ulici.  S obľubou sa venuje aktívnemu relaxu, spoznávaniu nových ľudí, krajín a ich kultúr. Rád si pochutná na dobrom jedle a vínku. Precestoval mnoho krajín sveta, no najviac ho lákajú miesta, kde dominuje ľudskou aktivitou nezničená príroda, slnko a čistá voda.

 Telefón: +421 2 544 4 042

 E-mail: vdancik@tui-reisecenter.sk

 TUI ReiseCenter Slovensko s. r. o., Panská 10, 811 01 Bratislava


Vladko, ako dlho si súčasťou tímu TUI a čo sa ti na tejto práci najviac páči?

V TUI pracujem od roku 2005 a získala si ma dobrým kvalitným produktom, ktorý zachytáva široké spektrum požiadaviek klientov. Od jednoduchých ubytovaní až po najluxusnejšie hotely alebo jachty. Veľkou výhodou sú silní partneri v jednotlivých krajinách, ktorí robia maximum pre našich spoločných klientov. Taktiež oceňujem stabilný kolektív. 

Čo všetko máš precestované? 

Precestované mám Stredozemné more vrátane Španielska s Baleárskymi ostrovmi, Kanárske ostrovy, z Grécka Rhodos, Kos, Cyprus, Sardíniu, Sicíliu, Maltu, Egypt, Turecko, Tunisko. Z tých vzdialenejších a exotických destinácií je to Thajsko, Maurícius, Maldivy, Bali, Kuba, časť Juhoafrickej republiky, Spojené arabské emiráty, New York, Rio de Janeiro. Kvôli lyžovaniu a turizmu mám precestované Rakúsko. Medzi moje najobľúbenejšie destinácie by som zatiaľ zaradil Thajsko, Bali, Juhoafrickú republiku a Sardíniu. 

slon v národnom parku Madikwa Game Reserve
Národný park Madikwa Game Reserve, JAR 
Národný park Madikwa žirafy
Národný park Madikwa, Juhoafrická republika
Národný park JAR
Národný park, Juhoafrická republika 

 

 

 

 

 

 

Čo miluješ na cestovaní najviac?

Na cestovaní najviac milujem voľnosť, slobodu, relax, spoznávanie nových, zaujímavých miest, ľudských príbehov a chutí rôznych kuchýň.

Aký si typ cestovateľa? Si spontánny alebo musíš mať všetko dopredu dôkladne naplánované? 

Osobne preferujem skôr dopredu naplánované ubytovanie a lokality, kde si pokojne podľa mojich predstáv a preferencií vyberiem pre mňa to najvhodnejšie. Výlety a spoznávanie okolia riešim viac na mieste podľa tipov miestnych. 

Thajsko
Thajsko

„Na cestovaní najviac milujem voľnosť, slobodu, relax, spoznávanie nových, zaujímavých miest, ľudských príbehov a chutí rôznych kuchýň."

Aký najbizarnejší zážitok sa ti stal pri cestovaní?

Raz sa nám v púšti v Egypte stala taká nepríjemnosť, že sme s naším autobusom zmeškali konvoj autobusov. Prevážať turistov v autobuse mimo konvoj bolo zakázané kvôli bezpečnosti a častým prepadom. Vzhľadom na to, že sme mali naplánované pokračovať v programe, náš sprievodca sa nás snažil za každú cenu previesť púšťou a dohnať tak konvoj. Súhlasili sme teda, že budeme ležať na sedadlách, aby nás na kontrolných stanoviskách nebolo vidieť. Stalo sa však, že jeden policajt sa nechal naším autobusom odviesť kúsok cesty, pričom my sme tajne, v tichosti ležali v zadnej časti. Nakoniec vystúpil, ale sprievodcovi sa niečo nepozdávalo. Začal telefonovať a po krátkej dobe nám vysvetlil, že jeho známy ide do púšte odstaviť auto a predstierať, že ho má pokazené. Auto s políciou, ktoré zjavne už posielali za nami, muselo počkať pri osobe s pokazeným autom dovtedy, kým ho neopraví alebo ho prídu odtiahnuť. Tým pádom policajtov zdržal a my sme konvoj nakoniec dobehli. :-)

Bez čoho nikdy neodcestuješ na dovolenku?

Bez foťáku, slnečných okuliarov, opaľovacieho krému a knihy.

Ktorá destinácia je podľa teba najvhodnejšia pre rodinnú dovolenku?

Pre rodiny s deťmi by som doporučoval krajiny pri Stredozemnom mori. Krátky let, teplé more a veľmi preferovaný koncept "all inclusive" napríklad v Grécku, na Baleárskych ostrovoch alebo v Turecku.

Bali
Bali
Bali na bicykli
Bali na dvoch kolesách
Púšť v Dubaji
Púšť v Dubaji 

 

 

 

 

 

 

 

Kam by si odporučil vycestovať adrenalínovým nadšencom?

Pre kombináciu adrenalínu a dobrodružstva odporúčam návštevu národných parkov v Kostarike.

Určite máš doma peknú zbierku suvenírov. Čo si obvykle zvykneš z ciest priniesť?

Rád podporujem miestnych umelcov, výrobky z dreva, maľby a podobne. Avšak rokmi a nazbieraným množstvom som si uvedomil, že to takto pokračovať nemôže a začal som sa obzerať po koreninách, ktoré potom rád používam doma v kuchyni.

Vladimír Dančík s domorodkyňami v Thajsku
Thajsko
Vladimír Dančík v Dubaji
Dubaj 
Copacabana beach na bicykli
Rio de Janeiro, Copacabana beach

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kam odporúčaš vycestovať klientom, ktorí chcú mať vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu čo najväčšie súkromie?

Čo sa týka tejto poslednej doby, tak Maldivy jednoznačne vyhrávajú. Stačí nastúpiť na priamy let a vystúpiť rovno v raji, niet sa čomu diviť. Malé ostrovy ponúkajú bungalovy, krásne pláže, more a kvalitnú stravu. Riziko nákazy je minimálne. Mojím tajným tipom je hotel Constance Tsarabanjina na Madagaskare. 

„Čo sa týka tejto poslednej doby, tak Maldivy jednoznačne vyhrávajú. Stačí nastúpiť na priamy let a vystúpiť rovno v raji, niet sa čomu diviť."

Preferuješ niektorú konkrétnu hotelovú sieť?

Mám dve obľúbené hotelové siete a to Mandarin Oriental a Constance. Obe kladú dôraz na kvalitu v maximálnej možnej miere. Poloha hotela, gastronómia, čistota a moderné materiály sú samozrejmosťou. Mandarin Oriental prenáša prvky Ázie do mnohých krajín sveta. Nájdete tam detaily, ktoré sú vyšperkované do dokonalosti. Constance vkladá svoje hotely nenásilne do prírody a používa výrobky miestnych umelcov. 

Čo by si na záver odkázal našim súčasným ale aj budúcim klientom? 

„Prajem všetkým, aby aj prostredníctvom cestovania našli tie správne miesta, či už more, hory alebo adrenalínové športy a aj vďaka tomu začali objavovať vlastný vnútorný pokoj."