BLOG Z CESTY JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - ČASŤ 2

BLOG Z CESTY JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - ČASŤ 2

Juhoafrická republika je snom mnohých cestovateľov – každý asi niekedy už čítal o Myse Dobrej nádeje, Kapskom meste alebo Krugerovom národnom parku. Naši kolegovia mali možnosť testovať destináciu na vlastnej koži a prinášajú Vám svoje zážitky a poznatky v druhej časti.

BLOG Z CESTY JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - ČASŤ 2

Juhoafrická republika je snom mnohých cestovateľov – každý asi niekedy už čítal o Myse Dobrej nádeje, Kapskom meste alebo Krugerovom národnom parku. Krajina si prešla búrlivou históriou, no aktuálne sa teší väčšiemu záujmu turistov a relatívne stabilnej politickej situácií. Naši kolegovia mali možnosť testovať destináciu na vlastnej koži a prinášajú Vám svoje zážitky a poznatky.

 

Stellenbosh & Franchhoek

Okolie Kapského mesta je zaujímavé nielen na pobreží. Severovýchodne leží napríklad univerzitné mesto Stellenbosch, ktoré má veľmi príjemnú, pokojnú atmosféru. Domy sú tu väčšinou jednoposchodové, všade je veľa zelene a plno kaviarničiek a vinární, nakoľko je to východiskový bod do hlavnej vinárskej oblasti. Miestne múzeum ponúka náhľad do obdobia kolonizácie.

stellenbosh

- Stellenbosh -

Franchhoek, alebo francúzsky kút, nie je nič dlžný svojmu menu. Údolie obklopené horami, s malým mestečkom, vinárstvami a vynikajúcimi reštauráciami poteší každého gurmána. Na vínnu cestu sa môžete vydať aj miestnou električkou, ktorá stojí pri väčších vinárstvach v pravidelných intervaloch a tak ochutnávkam vína nič nestojí v ceste!

franchhoek

- Franchhoek -

Pilansberg National Park

Naša cesta následne zamierila do oblasti Johanesburgu. Samotné mesto sme nenavštívili, po prílete na letisko Lanseria sme sa presunuli hneď do Národného parku Pilansberg. Ide o menší národný park v hornatej oblasti, kde je možné pozorovať všetky zvieratá „Big Five“ – patria sem zvieratá, ktoré bolo najťažšie uloviť: slon, nosorožec, byvol, lev a leopard.

pilansberg national park zebras

- Pilansberg National Park -

Naším prvým ubytovaním bolo Bakubung Bush Lodge, s príjemnou atmosférou a menšou rozlohou. Ďalšiu noc sme strávili v Kwa Maritane Bush Lodge, ktorá je o niečo väčšia, koncipovaná viac ako rodinný rezort, avšak má skvelú „vychytávku“: podzemný tunel, ktorý vedie k neďalekému napájadlu, kam sa bežne chodievajú zvieratá napiť.

pilansber national park rhino

- Pilansberg National Park -

Na safari s pozorovaním zvierat sa chodieva vždy skoro ráno, alebo podvečer, kedy sú zvieratá najaktívnejšie. Jazdy sú väčšinou 1x za pobyt v cene, zvyšok sa dopláca. Skúsení rangeri vás zoberú na jazdu, na ktorú len tak ľahko nezabudnete. My sme mali šťastie na rodinku nosorožcov, slony, hrajúce sa vo vode, majestátne žirafy, celé stádo byvolov, ale aj levy, ktoré si vôbec nerobili ťažkú hlavu z množstva áut, ktoré sa pri nich zastavili.

 

Ako tip odporúčame priplatiť si za privátnu jazdu – ranger Vás zoberie na menej frekventované cestičky!

pilansber national park car

- Pilansberg National Park -

Zaujímavým spestrením pobytu je aj večera pod hviezdami „Bush Boma“, kde si môžete vychutnať tradičnú juhoafrickú pochúťku braai a iné pokrmy pripravené na otvorených griloch v sprievode afrických rytmov.

Náš posledný deň sme navštívili aj Sun City – areál na okraji Pilansbergu sa skladá z niekoľkých rezortov, vrátane kasína, aquaparku a golfových ihrísk. Vznikol v čase apartheidu, kedy bol hazard všade inde zakázaný. Aj v dnešnej dobe sa teší obľube medzi domácimi aj zahraničnými návštevníkmi. Ak preferujete rezortovú dovolenku, ale chcete zároveň zažiť safari, je Sun City ideálnou voľbou!

sun city

- Sun City -

Juhoafrická republika má čo ponúknuť pre každého cestovateľa a pre každý typ dovolenky. Už ju máte medzi svojimi cestovateľskými snami?

 

Travel Expert Zuzana