BLOG Z CESTY JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - ČASŤ 1

BLOG Z CESTY JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - ČASŤ 1

Juhoafrická republika je snom mnohých cestovateľov – každý asi niekedy už čítal o Myse Dobrej nádeje, Kapskom meste alebo Krugerovom národnom parku. Naši kolegovia mali možnosť testovať destináciu na vlastnej koži a prinášajú Vám svoje zážitky a poznatky v prvej časti.

BLOG Z CESTY JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - ČASŤ 1

Juhoafrická republika je snom mnohých cestovateľov – každý asi niekedy už čítal o Myse Dobrej nádeje, Kapskom meste alebo Krugerovom národnom parku. Krajina si prešla búrlivou históriou, no aktuálne sa teší väčšiemu záujmu turistov a relatívne stabilnej politickej situácií. Naši kolegovia mali možnosť testovať destináciu na vlastnej koži a prinášajú Vám svoje zážitky a poznatky.

 

Našu cestu sme začali priamym letom s Austrian Airlines z Viedne do Kapského mesta. Na tomto vyše 11hodinovom lete sme otestovali Premium Economy triedu a väčší komfort môžeme len odporúčať! Väčší priestor na nohy zlepší pohodlie a väčšia obrazovka s množstvom nových filmov poteší počas dlhých hodín v lietadle.

kapské mesto

- Kapské mesto -

Do Kapského mesta sme prileteli neskoro večer, prvé kroky teda viedli priamo do hotela Radisson Red Cape Town. Tento moderný hotel priamo v časti Waterfront ponúka pohodlie, svieži čistý dizajn a krásny výhľad na mesto a Stolovú horu. Hotel má medzinárodnú klientelu a skvelú polohu. Netreba sa zľaknúť, že chýba recepcia, ochotný personál poradí, aj keď si nie ste istí pri používaní hotelovej aplikácie vo svojom smartphone. Podvečer určite zájdite na drink do baru na streche hotela, kde zavítajú aj pracovníci z okolitých administratívnych budov!

radisson red

- Radisson Red Cape Town -

Počas pobytu v Kapskom meste je niekoľko miest, ktoré jednoznačne stoja za návštevu:

Stolová hora, týčiaca sa nad mestom býva častokrát zahalená do hmly. Keď ale budete mať šťastie, ako my a nebude fúkať príliš silný vietor (vetru sa v tomto kúte sveta určite nevyhnete), na vrchol vás vyvezie lankovka, ktorou zaujímavosťou je otočná podlaha. Pre milovníkov turistiky je tu niekoľko turistických chodníkov na vrchol, na výstup si však prichystajte pár hodín. Zo Stolovej hory je krásny výhľad na celé mesto.

stolova hora

- Stolová hora -

V časti okolo Waterfront v Kapskom meste, nájdete mnoho obchodov, reštaurácií a barov, oblasť pulzuje životom ako cez deň tak aj v noci. Prechádzka v tejto časti mesta je bezpečná bez akýchkoľvek problémov. V oblasti sa nachádza futbalový štadión, ktorý hostil Majstrovská sveta vo futbale v roku 2010, nákupné centrum, alebo The Cape Wheel. Z prístavu odchádzajú aj vyhliadkové lode na Robben Island, kde bol väznený Nelson Mandela.

cape wheel

- The Cape Wheel -

Boulder´s beach, bola našou ďalšou zastávkou, nakoľko tu žije kolónia afrických tučniakov. S pieskom vo vlasoch, pre silný vietor, sme sa pokochali na tieto zaujímavé zvieratá, ako hniezdia, aj sa zabavili na ich nemotornosti na súši.

boulders beach

- Boulder´s Beach -

Celý Mys Dobrej nádeje je prírodnou rezerváciou. Scénická cesta je lemovaná strmými útesmi a malebnými piesočnatými plážami. Portugalskí námorníci prezývali tento mys „Cabo Tormentoso“, čiže mys búrok, nakoľko vody v okolí mysu sú veľmi zradné. Nádherná príroda je kulisou nielen na fotku pri ceduli označujúcej najjuhozápadnejší cíp Afriky, ale aj pri výstupe k starému Majáku na vrchole útesu.

mys dobrej nádeje

- Mys Dobrej nádeje -

Pokračovanie našej cesty prinesieme onedlho!

Travel Expert Zuzana