Bez fotoaparátu ani na krok – Dovolenka Grécko

Bez fotoaparátu ani na krok – Dovolenka Grécko

Grécko je veľmi vyhľadávaná destinácia nie len pre Slovákov, ale aj ľudí z celého sveta. Láka nás svojou bohatou históriou, ideálnym dovolenkovým počasím a morom. Dovolenku v Grécku si zamilujete natoľko, že sa tam budete chcieť vrátiť každý rok.

Pre každého z nás je dovolenkové obdobie tým najobľúbenejším v roku. Každý už v predstihuje plánuje kam sa najbližšie vyberie, či to budú dovolenky na nádherných plážach, alebo poznávacie zájazdy či turistika. Grécko je veľmi vyhľadávaná destinácia nie len pre Slovákov, ale aj ľudí z celého sveta. Láka nás svojou bohatou históriou, ideálnym dovolenkovým počasím a morom. Dovolenku v Grécku si zamilujete natoľko, že sa tam budete chcieť vrátiť každý rok.

Grécko – Dovolenka v Solúne

Dovolenka Grécko

Solún je druhé najväčšie grécke mesto a zároveň hlavné mesto macedónskej oblasti severného Grécka. Je to perfektné miesto najmä pre mladých ľudí vďaka živým festivalom, spoločenským akciám a rušnému nočnému životu. Skladá sa z historického centra mesta a obchodnej časti. Solún ponúka poklady starých i nových skvostov - od svojich byzantských múrov, Bielej veže a tureckých kúpeľov až po farebné trhy s potravinami, múzeá či galérie. Pri návšteve tohto mesta vás potešia aj skvelé nákupné príležitosti. Pre luxusné butiky a značkové predajne, navštívte známe ulice Proxenou Avenue a Tsimiski. Ak však vyhľadávate nakupovanie vo veľkom množstve a lacnejšie, potom je pre vás ulica Egnatia ako stvorená.

Solún však nie je len živým mestom s plnými barmi a nočnými klubmi. Môžete tam zájsť aj na plavby loďou okolo zálivu Thermaic, navštíviť plávajúce bary so živou hudbou a tancom alebo zájsť na divadelné predstavenie či do galérií.

Grécko – Obrázkový ostrov Santorini

Ku Grécku patrí aj niekoľko úžasných ostrovov. Ak sa pre svoju destináciu pri výbere dovolenky rozhodnete pre Grécko, určite navštívte niektorý z gréckych ostrovov.

Santorini je považovaný za jeden z najkrajších gréckych ostrovov. Je tiež populárny nielen pre dovolenkárov, ale aj pre rôznych umelcov – fotografov, maliarov či spisovateľov. Santorini patrí do časti skupiny Kyklady. Je obľúbený pre svoje skalnaté „visiace“ dediny, benátske hrady, rozkošné vinárske oblasti a legendárne, dych-vyrážajúce západy slnka... Santorini sa skladá z niekoľkých dedín, najviac turistov láka Fira a Oia, ktoré visia na stranách útesu s výhľadom na tyrkysové more.

V týchto dedinách vidieť stovky kľučkovitých schodov stúpajúc nahor. Veľmi rýchlo spoznáte tieto dedinky pre ich typické biele domy s modrými kopulovitými strechami. Výhľad na západ slnka v dedinke Oia je považovaný za najkrajší na celom svete. Fotografie z tohto miesta nie je potrebné upravovať vo Photoshope. Sýte farby, čistá a jasná obloha, ako aj nádherné prostredie sa postarajú o jedinečné fotografie ako od profesionála. Pre spestrenie vašej dovolenky môžete navštíviť tieto dediny cestnou lanovkou alebo sa môžete rozhodnúť pre jazdu na mulici.