Ako Generali pomáha

Európska cestovná poisťovňa je partnerom našej cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter Slovensko už niekoľko rokov. Spoločensky zodpovedné podnikanie je v Skupine Generali, ktorej súčasťou je aj Európska cestovná poisťovňa téma viac než aktuálna. Globálne pôsobenie Skupiny umožňuje aktívne angažovanie v rôznych spoločenských oblastiach akými sú ekológia, zdravie či podpora zraniteľných komunít. Na Slovensku prináša Generali dlhodobé a hodnotové projekty, ktoré pomôžu tam, kde je to potrebné a urobia z našej krajiny ešte lepšie miesto na život. Pridajte sa a podporte niektoré prospešné projekty!

Projekty poisťovne Generali 

Generali podporuje prostredníctvom celosvetovej iniciatívy The Human Safety Net deti zo znevýhodnených rodín prostredníctvom projektu Učenie pre život. Vďaka bezplatnému vzdelávaciemu programu pomáha rodičom rozvíjať vedomosti a zručnosti svojich detí, taktiež ich chuť učiť sa a hlavne získať dôveru vo vlastné schopnosti, ktorá im pomôže v budúcnosti žiť kvalitnejší a plnohodnotnejší život. Projekt má za sebou už dva roky svojej existencie a doteraz sa ho zúčastnilo viac ako 250 rodín. V spolupráci so spoločnosťou Kompot projekt podporili aj predajom originálnych tričiek s nápisom Takýto ja som/Takáto ja som, aby do projektu mohli zapojiť aj iných ľudí, ktorým rovnako záleží na budúcnosti detí zo znevýhodnených rodín. 

Generali germicídny robot

Uplynulé týždne a mesiace roka 2020 potvrdili, aké je zdravie dôležité a nenahraditeľné, no zároveň poukázali aj na dôležitosť technického vybavenia slovenských nemocníc a potrebu zabezpečenia vysoko hygienického prostredia. Skupina Generali vytvorila mimoriadny medzinárodný fond, z ktorého boli financované rôzne aktivity zamerané na pomoc v boji s pandémiou. Na Slovensku z tohto fondu zakúpili pre päť najväčších nemocníc špičkové UVD roboty v hodnote viac ako 400 tis. EUR, ktoré zabezpečia vysokoúčinnú dezinfekciu nemocničných priestorov.

Generali horská záchranná služba

Prevencia, bezpečnosť a ochrana zdravia je kľúčová a preto Genereli v spolupráci s Horskou záchrannou službou spustila jedinečnú mobilnú aplikáciu Horská záchranná služba, ktorá vám pomôže, sa z hôr bezpečne vrátiť domov. S aplikáciou Horská záchranná služba si v prípade núdze privoláte pomoc jedným tlačidlom, zdieľate svoju polohu so záchranármi a máte prehľad o počasí, výstrahách a teréne. Viac informácií o aplikácii si prečítate na stránke app.hzs.sk.