Abu Dhabi – najjagavejšie miesto na Zemi s pôvodnou tvárou arabského sveta

Vyberte sa na dovolenku do Abu Dhabi, kde zažijete množstvo zaujímavostí a okúsite čaro ich kultúry

Vitajte v Abu Dhabi - v hlavnom meste Spojených Arabských Emirátov, no zároveň v hlavnom meste luxusu, noblesy a plnom dychberúcich momentov. Aj keď ide o jedno z najjagavejších miest Zeme, stále si zachováva svoju pôvodnú a tradičnú tvár arabského sveta. Pompézna arabská kultúra na vás v Abu Dhabi dýcha z každej strany. Ide o dôležitú súčasť emirátov. Práve tu sídli vláda či prezident. V Abu Dhabi našlo domov množstvo majiteľov, ktorí vlastnia ropné spoločnosti.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Dovolenka v Abu Dhabi

 

Čo vás čaká na dovolenke v Abu Dhabi?

Predsa množstvo zábavy a nekonečných možností. Ak sa vyberiete na dovolenku do Abu Dhabi, ocitnete sa na pobreží Perzského zálivu a budete sa nachádzať približne 150 kilometrov od Dubaja.  V rámci svojej dovolenky v Abu Dhabi môžete navštíviť aj iné, zaujímavé a očarujúce miesta Emirátov. Ak sa na Abu Dhabi pozriete na mape, zistíte, že väčšina územia leží na ostrove, ktorý znázorňuje písmeno „T“. Aj takéto zaujímavosti môžete zažiť na dovolenke v Spojených Arabských Emirátoch, ktoré sú povestné svojou prívetivosťou a nekonečnou pohostinnosťou zo strany tamojších obyvateľov. Ak chcete okúsiť aj čaro ich kultúry, pokojne vstúpte ďalej.

                                                                    Royal Rose

 

Čo sa oplatí vidieť v Abu Dhabi?

Najznámejším objektom, ktorý v Abu Dhabi nemôžete za žiadnych okolností vynechať, je Sheik Zayed. Ide o mešitu, ktorá je šiestou najväčšou na svete. Jej ikonický tvar a biela farba sú neprehliadnuteľné a návšteva tohto posvätného miesta je zážitkom na celý život. Ide dokonca o najvýznamnejšiu arabskú pamiatku z pohľadu architektúry.

                                                                Sheikh Zayed Abu Dhabi

Celou pointou prečo je stvárnená, tak ako u môžete vidieť, je myšlienka spájania sveta. Preto sa na realizácii tejto pamätihodnosti podieľalo množstvo remeselníkov z rôznych krajín sveta - z Talianska, Nemecka, Maroka, Pakistanu, Indie, Turecka, Číny, Grécka alebo Veľkej Británie. Stavbu mešity Sheik Zayed začali v druhej polovici deväťdesiatych rokov a otvorená bola na konci roka 2007.

                                                                   Armed Forces Officers Club & Hotel

Navštívte s nami toto nádherné a nezabudnuteľné miesto. Pozrite si našu ponuku hotelov v Abu Dhabi