Abu Dhabi je mestom mnohých tvárí

Abu Dhabi to je obrovský kus histórie a stavby, aké nikde inde neuvidíte

Nielen že je Abu Dhabi hlavným mestom Spojených arabských emirátov, ale patrí tiež medzi skutočné skvosty tejto krajiny. Podobne ako Dubaj, aj sem prichádza každoročne obrovské množstvo turistov a dovolenkárov z celého sveta. Kto by sa bol čudoval. Ten, kto toto mesto už navštívil vie, prečo sa sem hrnú húfy návštevníkov. Jedinečná kultúra, luxus, moderné a unikátne architektonické stavby, kus histórie, ale tiež prekrásne pláže.

                                     Dovolenka v Abu Dhabi

V Abu Dhabi môžete zažiť takmer všetko

Či už hľadáte nejakú turistickú destináciu, alebo dovolenkovú destináciu akéhokoľvek druhu, Abu Dhabi je tým správnym miestom. Široké spektrum možností, ktoré toto hlavné mesto Spojených arabských emirátov poskytuje, je naozaj obdivuhodné. Nezáleží preto na tom, či idete na dovolenku za relaxom a pohodou, či preferujete aktívnejšiu dovolenku alebo patríte medzi vášnivých cestovateľov a radi spoznávate nové kultúry. Luxus a prepych, ktorým sa toto mesto vyznačuje, poskytuje dovolenkárom hľadajúcich oddych, naozaj prvotriedne služby na vysokej úrovni v tých najkrajších hotelových rezortoch na svete. K tomu pridajte ešte prekrásne a udržiavané pláže a vaša dovolenka sa premení na dovolenku snov. A čo ak nechcete len tak oddychovať? Môžete preskúmať celé mesto a jeho okolie a nudiť sa rozhodne nebudete. Mnohé turistické atrakcie, obrovský kus histórie a stavby, aké nikde vo svete zrejme nenájdete.

                                     Dovolenka v Abu Dhabi

Obrovská mešita je miesto, ktoré musíte vidieť

Každé obľúbené turistické mesto alebo dovolenková destinácia má niečo, čo návštevníci jednoducho nesmú vynechať. V Číne je to napríklad čínsky múr, v New Yorku je to spomedzi mnohých miest napríklad Socha slobody. V Abu Dhabi to je mešita šejka Zajída. Aj keď je pravda, že je tu viac miest, ktoré musíte vidieť, táto mešita patrí k skvostom. Ide o jedinečné stavebné prevedenie so zaujímavými dizajnovými prvkami, ktorých základom je macedónsky mramor. A čo pridáva na jedinečnosti tejto stavby je jej majestátnosť. Zmestí sa do nej totiž až 40 000 návštevníkov, pričom povolený vstup do nej majú aj nemoslimovia. Každý si tak môže dopriať autentický zážitok tohto mesta a krajiny.

                                     Dovolenka v Abu Dhabi

Snívate o dovolenke v Abu Dhabi? Pozrite si našu pestrú ponuku hotelov.