TOP 10 vecí, ktoré nesmú chýbať vo Vašej cestovnej lekárničke

TOP 10 vecí, ktoré nesmú chýbať vo Vašej cestovnej lekárničke

Chystáte sa na dovolenku a ste už skoro pobalený? Spomaľte ešte a prekontrolujte svoju cestovnú lekárničku. Pre pravidelných dovolenkárov tu určite nebude nič nové, ale lekárnička patrí k tým najdôležitejším veciam v kufri každého dovolenkára.

TOP 10 vecí, ktoré nesmú chýbať vo Vašej cestovnej lekárničke

 

Chystáte sa na dovolenku a ste už skoro pobalený? Spomaľte ešte a prekontrolujte svoju cestovnú lekárničku. Pre pravidelných dovolenkárov tu určite nebude nič nové, ale lekárnička patrí k tým najdôležitejším veciam v kufri každého dovolenkára.

TOP 1 MUST HAVE – NIEČO PROTI BOLESTI

Ako často sa Vám to už stalo? Po dlhom lete, skorom rannom vstávaní alebo z klimatizácie prídete do hotela a namiesto toho, aby ste si začali užívať dovolenku Vás ochromí bolesť. Stres z cestovania môže ochromiť mnohých vyčerpaných cestovateľov a preto na miesto č. 1 patria tabletky proti bolesti.

 

TOP 2 KONEČNE POKOJ – ŠTUPLE DO UŠÍ

Nielen počas dlhých nočných letov sú štuple do uší záchranou pre mnohých. Uniknúť pred hlukom z dopravných prostriedkov, otravných spolucestujúcich alebo hlučných hotelových hostí je viac ako vítané. Preto odporúčame mať so sebou aj štuple do uší, ideálne pre každého člena rodiny jedny.

 

TOP 3 NIEČO NA ŽALÚDOK

K cestovaniu určite patria aj zážitky spojené s ochutnávaním miestnej gastronómie. A tá niekedy môže poriadne znepríjemniť život. Neznáme koreniny, studené nápoje, ľad, ale aj pestrá ponuka bufetových stolov a nerozhodnosť niektorých dovolenkárov pri výbere svojej večere a miešanie rôznych druhov jedál Vás môžu vyradiť z „dovolenkovania“ hneď na niekoľko dní. Lieky proti hnačke, zápche určite v takomto prípade uvítate.

 

TOP 4 PRVÁ POMOC PROTI UŠTIPNUTÍ HMYZOM

Poznáte to, hneď po prvej noci na dovolenke sa ráno zobudíte s červenými „pupákmi“, ktoré svrbia a stávajú sa neznesiteľnými. Prostriedky proti hmyzu (rôzne repelenty) ako prevencia, resp. gély alebo maste, ktoré Vás zbavia nepríjemného svrbenia určite majú tiež svoje miesto v cestovnej lekárničke.

 

TOP 5 OCHRANA PRED SLNKOM

Aj pokiaľ nepatríte k vyslovene „severským“ typom cestovateľov s bielou pokožku, určite nesmiete zabudnúť na opaľovacie prostriedky. A nielen tie! Pokrývka hlavy je bezpodmienečne jedna z najdôležitejších vecí pokiaľ cestujete s deťmi. Večer je viac ako príjemné „sa schladiť“ produktmi po opaľovaní, ktoré majú aj hydratačný účinok.

TOP 6 DEZINFEKCIA

Nielen pri cestách do exotických destinácií je potrebné dbať na hygienu. Dezinfekčné gély/utierky určite využijete aj po návšteve verejných toaliet alebo ceste vo verejných dopravných prostriedkoch.

 

TOP 7 PRECHLADNUTIE A BOLESŤ HRDLA

Koľkokrát ste sa už po prvej noci na dovolenke zobudili s miernym prechladnutím alebo bolesťou hrdla? Ten cocktail s ľadom po večeri alebo prechádzka po studenom piesku patria tiež k povinným dovolenkovým „jazdám“ a mnohokrát zanechajú aj následky. Lieky proti prechladnutiu, teplote, bolesti hrdla by preto nemali chýbať vo Vašej dovolenkovej výbave.

 

TOP 8 OTLAKY

Nové topánky, gumené flip flopy alebo lodičky na diskotéku určite nájdeme vo Vašom kufri tiež, však dámy. Preto by ste si k nim mali automaticky dobaliť aj leukoplasty, ideálne odolné voči vode, aby ste v nich mohli vbehnúť aj do mora a skočiť do bazéna.

 

TOP 9 NOŽNIČKY

Tento malý „zázrak“ určite nepatrí do príručnej batožiny, ale vo veľkom kufri sa pre manikúrové nožničky určite miesto nájde. A ich využitie býva častokrát multifunkčné :) .

 

TOP 10 ĎAĽŠIE MALIČKOSTI

Cukríky na cmúľanie, pinzeta, vreckový nožík a Vaše obľúbené „domáce“ maškrty nezabudnite určite tiež pribaliť.

A TIP NA ZÁVER

Pred každou dovolenkou odporúčame si skontrolovať obsah cestovnej lekárničky, dátumy spotreby a tiež obsahy balenia.

Veríme, že Vám s naším check listom TOP 10 vecí, ktoré nesmú chýbať vo Vašej cestovnej lekárničke uľahčíme balenie a Vašu dovolenku prežijete naplno.

 

Travel Expert Katarina