Thajsko Khao Lak

Thajsko Khao Lak - Raj pre absolútny relax

Khao Lak – tichá oblasť na severe polostrova Phuket. Travel expertka Majka bola testovať destináciu ako aj hotely a má nasledovné odporúčania.

Kto má rád Áziu a špeciálne Thajsko a rád by zažil niečo neopozerané, menej komerčné a masové, ale nemá chuť na zdĺhavé presuny a striedanie niekoľkých druhov dopravných prostriedkov, tak Khao Lak je tá správna voľba. Či už rodinná dovolenka s deťmi, romantika pre dvojicu alebo pobyt s partiou kamarátov – každý si tu nájde svoje.

Pláže s jemným pieskom, atraktívne miesta na potápanie (napríklad Similan Islands) a menej ako 30 minút vzdialené viaceré národné parky s romanticky divokou prírodou nepatria medzi jediné lákadlá tejto destinácie.

Príjemná dovolenková atmosféra počas celého dňa a zároveň možnosť si večer zájsť do rôznych reštaurácií a ochutnať miestnu kuchyňu, patria tiež k superlatívom tohto miesta. 2-krát do týždňa sa koná miestny trh v Bang Niang, ktorý priam volá po návšteve.

Pokiaľ zatúžite po zmene a rozhodnete sa, že máte relaxu dosť, známejší ostrov Phuket so svojou vychýrenou ponukou zábavy je vzdialený od Khao Lak len 90km.

Nové trendové hotely a rezorty so širokou škálou služieb poskytujú bohatý výber pre každého.

Svoj pobyt odporúčame si spestriť napríklad výletom na ostrov Koh Phi Phi, kde sa nachádzajú špičkové možnosti pre potápanie a šnorchlovanie. Na krásne pláže a susedné ostrovčeky, ktoré sa týčia z morskej hladiny je možné sa pohodlne preplaviť typickým thajským plavidlom tzv. longtailboot.

NAJLEPŠÍ ČAS PRE DOVOLENKU NA KHAO LAK

Ideálne je si naplánovať svoju cestu v zimných mesiacoch (tradične december-apríl), ale daný región je čoraz populárnejší aj na dovolenku mimo tejto sezóny. Vo všeobecnosti možno obdobie medzi májom a novembrom pokladať za obdobie dažďov (na zrážky najbohatšie sú mesiace september až apríl), ale počas tohto obdobia  prší väčšinou krátko a výdatne. Tropické teploty sa medziročne pohybujú od 24 do 34 °C, obzvlášť teplé mesiace sú apríl a máj.

 

UBYTOVANIE NA KHAO LAK – NAŠE TIPY

The Sarojin 5*+

Nádherný malý boutique rezort s 56 izbami, kde nájdete absolútny pokoj, ticho a relax. Hotel je umiestnený priamo v exotickej prírode a všade je veľa zelene. Personál hotela sa postará o príjemný pobyt.

The Sarojin
The Sarojin 

TUI FAMILY LIFE Mai Khao Lak 4*+

Plážový rezort  s obrovským bazénovým svetom a priestrannými izbami a vilami. 16 km od národného parku Kaho Lak Lam Ru. Na pláži nájdete malé reštaurácie a bary, pokiaľ Vás vyčerpá ponuka športových animácií hotela.

Khao Lak
TUI FAMILY LIFE Mai Khao Lak