Rovinj - Pláže

Najkrajšie pláže v Rovinj

Rovinj stojí za objavovanie vďaka príjemnej klíme, výbornej polohe, bohatej histórii a nádherným plážam.

7 najkrajších pláží v Rovinj, ktoré sa oplatí navštíviť

Mesto Rovinj sa nachádza na západnom pobreží Istrie. Je obľúbené vďaka svojej výhodnej polohe na pobreží Jadranského mora. Z Bratislavy sa tam dostanete autom za 6 a pol hodiny. Z Banskej Bystrice a Košíc vám najkratšia cesta potrvá 8 a pol hodiny. V roku 2023 Chorvátsko vstúpilo do schengenského priestoru a začalo platiť eurom. Po ceste vás už nebudú čakať kontroly na hraniciach, ani sa už nemusíte trápiť prepočítavaním menového kurzu.

Rovinj, v ktorého okolí sa nachádza až 22 ostrovov, patrí medzi najobľúbenejšie a najrozvinutejšie turistické letoviská v Chorvátsku. A niet sa čomu čudovať. Vďaka úzkym uličkám, starým domom či malým námestiam je jedným z najromantickejších miest s úchvatnou históriou. 

Pri návšteve určite nevynechajte historické centrum s kostolom sv. Eufémie, dodnes fungujúcu ozdravovňu, lesopark Zlatý mys či umeleckú štvrť. Vybehnúť sa oplatí aj na pláž. Pláže v Rovinj sú väčšinou obklopené prírodou, preto ponúkajú dokonalé miesto na oddych. Na niektorých dokonca veje modrá vlajka, ktorou oceňujú pláže vysokého štandardu. 

 

Najkrajšie pláže v Rovinj

Rovinj stojí za objavovanie vďaka príjemnej klíme, výbornej polohe, bohatej histórii a nádherným plážam. Okúpať sa tu môžete od mája do septembra. V októbri len ak vám nevadí chladnejšia voda. Priemerná teplota vody je počas sezóny okolo 24 °C.

 

Pláž Lone bay, Rovinj

Pláž Lone bay patrí medzi najobľúbenejšie pláže v oblasti. Je pokrytá jemným štrkom a má pozvolný vstup do mora, čo z nej robí ideálne miesto pre rodiny s deťmi. Leží v lagúne, v južnej časti mesta pozdĺž lesoparku Zlatý mys – Zlatni rt. Vďaka všadeprítomným stromom tu nájdete dokonalý úkryt pred slnečnými lúčmi.

Na pláž sa dostanete jedine pešo alebo bicyklom. Auto môžete zaparkovať pri zábavnom centre Monovi, odkiaľ to máte už len 10 minút. Lone bay je navyše veľmi dobre vybavená. Okrem oddychu sa tu do sýtosti „vybláznite“ na vodných športoch. Prenajať si môžete vodné bicykle či skútre. Alebo si zahrajte tradičnú chorvátsku loptovú hru – picigin. Pre tých menších je k dispozícií aj aquapark plný trampolín a šmýkačiek.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Vďaka vybaveniu je pláž Lone bay vhodná pre každého. Osviežiť sa či zahnať hlad môžete v blízkych reštauráciách a baroch. K dispozícií máte na prenájom ležadlá a aj slnečníky. Zabudli ste uteráky, nafukovačky či opaľovací krém? Žiadny problém, odskočte si do blízkeho obchodu, v ktorom nájdete všetko, čo potrebujete.

Pláž okrem príjemného oddychu a dobrého vybavenia ponúka aj úžasný výhľad na staré mesto a ostrov sv. Kataríny. Niektoré časti pláže Lone bay sú prístupné aj pre vašich štvornohých miláčikov. Nie sú však také upravené ako hlavná pláž.

 

Pláž Amarin, Rovinj

Pláž Amarin sa nachádza 3 kilometre severne od mesta. Patrí medzi najobľúbenejšie pláže v tejto oblasti. Vyniká čistým morom, udržiavaným okolím a bohatou ponukou, vďaka čomu získala modrú vlajku. Toto označenie dostávajú len pláže, ktoré spĺňajú najprísnejšie štandardy.

Popri pláži Amarin, od mysu Punta Križa až k zálivu Kaštelan, vedie dlhá promenáda. Samotná pláž je pokrytá jemným štrkom. Rodiny s deťmi a starší návštevníci ju milujú hlavne pre mierny vstup do mora a prítomným plavčíkom. Na svoje si príde aj mladšia generácia. Okolie ponúka viacero plážových barov, kde to v noci naozaj žije. 

Pláž Amarin je vybavená verejnými sprchami, toaletami a kabínkami na prezliekanie. Na prenájom tu nájdete ležadlá či slnečníky. Vyskúšať si môžete rôzne športové aktivity. Časť pláže je navyše vyčlenená pre návštevníkov so psami. Bezplatné parkovanie nájdete pred recepciou kempingu Amarin. Pláž je súčasťou kempu, preto sa platí denné vstupné približne 3 eurá na osobu

 

Pláž Baluota – Monte, Rovinj

Pláž Baluota alebo Monte sa nachádza v centre starého mesta, len kúsok od kostola sv. Eufémie. Je prístupná iba chôdzou. Pláž tvoria veľké kamene bez pozvoľného vstupu do mora. Preto nie je vhodná pre starších a deti. Dobrí plavci sa však môžu osviežiť skokom z útesov do vody. 

Pláž je dlhá približne 150 metrov. Nenájdete na nej žiadne stromy a prirodzený tieň. Len niekoľko metrov od pláže sa nachádza viacero kaviarní a reštaurácií. Oplatí sa zostať až do západu slnka, ktorého scenériu dotvára nádherný výhľad na ostrov svätej Kataríny.

Zdroj: bigstockphoto.com

Pláž Zlatni rt – Punta corrente, Rovinj

Pláž Zlatni rt alebo Punta corrente sa nachádza len niekoľko minút chôdze južne od pláže Lone bay. Dostanete sa na ňu cez mestský park. Pobrežie je prevažne skalnaté, no pláž je pokrytá drobným štrkom. Jej kamienkové zátoky sú ideálne pre deti, zatiaľ čo skalnaté časti sú vhodné pre skúsených plavcov. 

Pláž je malá, preto tu nájdete pokoj a súkromie. Chýbajú však vodné atrakcie či verejné sprchy. 

K dispozícii nemáte ani ležadlá na prenájom, preto si radšej prineste penovú podložku. Vďaka všadeprítomným stromom poskytuje pláž Zlatni rt dokonalý úkryt pred slnkom.

zlatni-rtZdroj: Bigstockphoto.com

Pláž Veštar, Rovinj 

Pláž Veštar nájdete v chránenej zátoke 5 kilometrov od centra mesta Rovinj. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že je ďaleko, oplatí sa ju navštíviť. Bola totiž ocenená prestížnou modrou vlajkou. Táto 700 metrov dlhá pláž je kamienková, v niektorých častiach dokonca aj piesočnatá. Má pozvoľný vstup do plytšieho mora, čo z nej robí ideálne miesto na kúpanie pre rodiny s deťmi. 

K dispozícii tu máte veľké množstvo služieb a možností športového vyžitia. Požičiavajú člny či bicykle. Zahrať si môžete tiež tenis i minigolf. V jednej časti pláže je dokonca povolené aj kúpanie so psom. Deti sa zase vybláznia na detskom ihrisku alebo v aquaparku. Keďže je pláž súčasťou kempingu Veštar, platí sa tu denné vstupné 3 eurá na osobu. Pred kempom sa však dá bezplatne parkovať.

 

Pláž Mulini, Rovinj

Pláž Mulini, prezývaná aj pláž Moulin rouge, sa nachádza vo výbornej lokalite blízko centra a hotela Monte Mulini. V roku 2014 bola zrekonštruovaná, no stále si zachovala klasickú atmosféru chorvátskych pláží. V blízkosti ležia ďalšie dva hotely, z ktorých to máte na pláž len na skok. Mulini je čiastočne betónová a štrková so stredne veľkými kameňmi. 

Okrem voľných ležadiel sú tu na prenájom aj tie hotelové, ktoré sú však za poplatok. Vstup do mora je mierny, preto je pláž vhodná nielen pre deti, ale aj menej zdatných plavcov. V blízkom hoteli si môžete zájsť do plážového baru na osvieženie či občerstvenie. Za niekoľko minút chôdze sa dostanete do najlepšie hodnotenej reštaurácie v meste, ktorá sa volá La Puntulina.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Pláž Kuvi, Rovinj

Blízke stromy poskytujú dokonalý úkryt pred silným slnkom aj na pláži Kuvi. Leží v chránenej lagúne, preto je more veľmi pokojné. Nachádza sa 2,5 kilometrov od centra mesta, ešte za plážami Lone bay a Zlatni rt. Je rozdelená na dve časti – jedna má jemný štrk a druhá je skalnatejšia. Celú pláž zrekonštruovali, a tak si na nej pohodlie nájde každý. 

Na pláž si môžete zobrať aj svojho psa. Na bezpečie zase dozerá plavčík. Nájdete tam tiež verejné záchody, vonkajšie sprchy či skrinky na osobné veci. Pre tých, ktorí chcú objaviť podmorský svet je k dispozícií potápačská škola. 

 

Aké pláže môžete v Rovinj ešte navštíviť? 

Okrem najznámejších pláží stojí za to vidieť aj tieto miesta:

 

Hotely a ubytovanie v Rovinj

Mesto Rovinj ponúka veľa možností na ubytovanie. Za zmienku určite stoja 5-hviezdičkový Hotel Lone, Hotel Monte Mulini či hotel Grand Park. Prvé dva sú dokonca „pet friendly“, a tak sa tam môžete ubytovať aj so svojimi „štvornohými chlpáčmi“. 

Ak túžite po prírodnom prostredí, stavte na 4-hviezdičkový hotel Eden, ktorý sa nachádza hneď vedľa lesoparku. Okrem luxusných hotelov nájdete v Rovinj útulné ubytovania každého druhu. Či už si vyberiete súkromný apartmán alebo hotel, je len na vás. Vďaka širokej ponuke nájdete presne to, čo vám najviac vyhovuje. Celý zoznam hotelov a iného ubytovania si môžete pozrieť na našej webovej stránke v sekcii Rovinj - hotely.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Čo by ste si nemali zabudnúť, ak idete na pláž? 

Dovolenku pri mori chce každý stráviť čo najpohodlnejšie. Preto sme pre vás pripravili zoznam vecí, ktoré sa vám pre väčší komfort na pláži naozaj zídu: 

  • osušky alebo deky na ležanie,
  • penové podložky (karimatky) – pohodlnejšie na ležanie na kamenistých plážach,
  • opaľovací krém,
  • náhradné plavky,
  • nafukovačka,
  • slnečník,
  • topánky do vody,
  • slnečné okuliare,
  • nápoje. 

Tip: fľaše s vodou alebo sladkými nápojmi dajte na noc do mrazničky. Nápoj sa postupne roztopí a po celý deň budete mať poruke osviežujúce pitie.


Dnešné služby sú na plážach v Rovinj naozaj na špičkovej úrovni. Ak niečo zabudnete, bez problémov si to môžete kúpiť v okolitých stánkoch a obchodoch.