MOSKVA - srdce Ruska

MOSKVA - srdce Ruska

Typická Moskva je jedinečný mix tradície a moderny, ruského spôsobu života a kultúrnej rozmanitosti. Hádam, žiadne mesto nezmenilo svoju tvár za posledných 25rokov tak rýchlo ako práve Moskva.

MOSKVA – srdce Ruska

Dovoľte nám priblížiť metropolu najväčšej krajiny sveta pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami sveta vo futbale. Tento rok sa rozhodne práve v Moskve, ktorá krajina si domov odnesie Svetový pohár. Nielen Rusko, ale celý svet sa pripravuje na futbalovú horúčku. Úvodný a záverečný zápas sa odohrajú na Olympijskom štadióne Luschniki. Ale Moskvu sa oplatí navštíviť kedykoľvek, prinášame Vám zaujímavosti tohto mesta, ktoré by sa určite malo dostať na Váš cestovateľský zoznam.

Typická Moskva je jedinečný mix tradície a moderny, ruského spôsobu života a kultúrnej rozmanitosti. Hádam, žiadne mesto nezmenilo svoju tvár za posledných 25rokov tak rýchlo ako práve Moskva.

Kultúra, tak to je Bolshoi-Theater: Divadlá v Moskve sú vychýrené po celom svete. Ale obzvlášť populárne je práve Bolshoi-Theater, najslávnejšia divadelná budova na svete. V roku 2011 po 6 rokov trvajúcej rozsiahlej rekonštrukcii bolo divadlo slávnostne opäť otvorené. Baletné predstavenie na tomto mieste zaručene vyrazí dych aj tomu najväčšiemu odporcovi kultúry. Moderné spracovanie známych diel a absolútne precízne prevedenie ponúka jeden z najkrajších zážitkov. Vstupenky je nutné si zaobstarať s dostatočným časovým predstihom a určite dbať aj na dress code – návšteva Bolshoi Theater rozhodne nie je len turistická atrakcia a berie sa tu veľmi vážne.

Gastronómiu v Moskve je nutné jednoducho zažiť. Pelmene, vareniky, boršč alebo Pavlovovej torta sú delikatesy, ktoré rozhodne treba vyskúšať. A kaviár s vodkou sú nejednou selfie kulisou každého cestovateľa.

Nákupy v Moskve: známa pešia zóna s obchodmi všetkého druhu a suvenírmi – Arbat, Ochotnij Rjad – podzemná nákupná pasáž vedľa Červeného námestia s rôznymi známymi svetovými značkami, GUM a CUM– obchodné domy s luxusnými obchodmi.

TOP 3 miesta, ktoré sú povinnou zastávkou každého návštevníka Moskvy

Moskovský Kremeľ je jednou z najdôležitejších pozoruhodností Moskvy. Stredoveká mestská pevnosť v centre mesta je obohnaná múrom z červených tehál  a zdobená niekoľkými vežami s červenou hviezdou na ich cípoch. V areály sa nachádzajú kostoly, chrámy, múzeá s pokladmi ruskej ríše a v neposlednom mieste je Kremeľ aj sídlom prezidenta Ruskej federácie. Pravidelné vojenské prehliadky sú bezpochyby zážitkom pre každého turistu.

Červené námestie, chrám Vasila Blaženého, mauzóleum Lenina a nákupný dom GUM sa nachádzajú jedno vedľa druhého. Neobyčajná stavba chrámu Vasila Blaženého Vás ohúri svojou architektúrou akú poznáme len z rozprávok a nebudete veriť vlastným očiam, že je skutočná. Neskutočné dlhé rady do mauzólea a prípadný oznam, že dnes je už zatvorené preskúšajú pevné nervy hádam každého cestovateľa. Nákupný dom GUM s ponukou luxusných obchodov má tiež nádhernú architektúru

Moskovské metro a jeho stanice, tak to je jeden architektonický skvost za druhým. Čistota a nádherne navrhnuté podzemné „zastávky“ stoja za okružnú jazdu.

 

Travel Expert Katarina