Kedy cestovať na dovolenku na Kapverdy?

Na Kapverdách si dovolenku užijete aj v mesiacoch, kedy je u nás chladnejšie počasie.

Užijete si tu aktívnu aj relaxačnú dovolenku. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 26 °C vo februári a dosahuje okolo 31 °C v septembri.

Kapverdy sú ostrovná krajina, tvorená desiatimi ostrovmi ležiacimi v Atlantickom oceáne. Sú obývané od 15. storočia, kedy portugalskí bádatelia objavili a kolonizovali ostrovy. Ostrovy začali prosperovať v 16. a 17. storočí, priťahujúc obchodníkov, ale aj pirátov. Kapverdy sa stali dôležitým námorným uzlom. Nezávislosť spod portugalskej nadvlády sa im podarilo získať v roku 1975. V súčasnosti patria k najrozvynutejším demokratickým krajinám Afriky. Populácia je zmesou európskej, arabskej a africkej kultúry. Kapverdy sú členom Africkej únie. Najväčšie prístavy sú Mindelo a Praia. 

Ekonomika na ostrovoch sa sústreďuje okolo ponuky služieb, ktoré zahŕňajú aj cestovný ruch. Miestne podnebie je miernejšie ako na africkej pevnine. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 26 °C vo februári a dosahuje okolo 31 °C v septembri. Nepravidelne prší v období od augusta do októbra, najviac dažďov je v septembri. SalBoa Vista a Maio sú rovinatejšie a majú suchšiu klímu, zatiaľ čo ostatné ostrovy sú hornaté a majú viac vegetácie. 

Medzinárodné letiská sú na ostrovoch Boa Vista a São Vicente. Na Kapverdách môžete prežiť aktívu, aj relaxačnú dovolenku. Drink si vychutnáte v plážovom bare s typickými slamenými slnečníkmi. Oplatí sa ísť na výlet na púšť Viana na severozápade ostrova Boa Vista. Piesok na púšti je svetlý s prímesou čiernej zeminy. Po púšti sa môžete pohybovať pešo alebo na štvorkolkách. Zažijete tu oázu pokoja a odídete nabití energiou. Fascinujú vás veľryby? Na Boa Vista si pohľad na ne vychutnáte z tesnej blízkosti. V lete je Boavista rajom korytnačiek Caretta Caretta, ktorá kladie vajíčka na miestnych plážach a vy sa môžete vydať na pozorovanie jej hniezdísk. Žiada sa vám výlet na palube lode? Exkurzie katamaranom po pobreží sa konajú pravidelne. 

Na Kapverdách nájdete aj hotely s all inclusive službami. 

 

RIU Palace Boavista *****

Dovolenka Kapverdy

RIU Karamboa ****

Dovolenka na Kapverdách

 

Vyberte si z ponuky dovolenky na Kapverdách