Dubaj láka čoraz viac turistov a dovolenkárov z celého sveta

Dubaj a jeho neobmedzené možnosti

Luxus, jedinečná architektúra, zábava a oddych. To všetko patrí medzi vlastnosti, ktoré lákajú do Dubaja čoraz viac ľudí. Či už dovolenkári alebo turisti, každý si tu nájde to zaujímavé pre seba. Predsa len ide o naozaj rozvinuté mesto nachádzajúce sa v Spojených arabských emirátoch, ktoré sa v priebehu niekoľkých rokov stalo skutočným lákadlom. Oplatí sa však návšteva tohto mesta? Áno oplatí!

                                                Golden Sands Dubai

Dubaj neustále napreduje

Jedným z dôvodov, prečo je Dubaj taký populárny je jeho neustály rozvoj. Aj napriek tomu, že už v dnešnej dobe môžeme toto mesto zaradiť medzi pokrokové, jeho rozmanitosť sa neustále rozrastá. Turisti a dovolenkári z celého sveta tu nájdu všetko, čo od výletu alebo dovolenky očakávajú. Oddych a relax na krásne upravených plážach, ubytovanie v luxusných hoteloch s top servisom a nekonečné možnosti, ako využiť voľný čas. Mnoho architektonických unikátov dopĺňa nespočetné množstvo aktivít, ktoré zaručia, že váš čas nevyjde na zmar. Za návštevu stojí napríklad akvárium, ktoré svojim prevedením predstavuje dokonalý spôsob, ako nazrieť na podmorský život. Nielenže je táto aktivita zaujímavá, je aj poučná a vhodná pre dospelých, ale aj deti.

                    Al Maha, A Luxury Collection Desert Resort & Spa_Dubaj

Mrakodrapy a ostrovy, aké sa len tak nevidia

Aj keď sa Dubaj vyznačuje takmer neobmedzenými možnosťami, jeho jedinečnosť sa odráža aj v jednotlivých stavbách. Unikátne mrakodrapy sa môžu pýšiť nie len svojou úctyhodnou výškou, ale aj dokonalým prevedením modernej architektúry. Medzi najznámejšie budovy patrí Burj Khalifa, hotel Burj Al-Arab alebo hotel Atlantis. Každá z týchto stavieb sa vyznačuje určitou dávkou jedinečnosti. Burj Khalifa sa môže pýšiť svojou výškou až 828 metrov, hotel Burj Al-Arab je neoficiálne prvým 7 hviezdičkovým hotelom a hotel Atlantis má napríklad vlastné kúpele. Núdza o prepych a luxus v tomto meste úplne absentuje. Ešte jedinečnejšie sú však umelo vytvorené ostrovy. Tieto ostrovy a polostrovy sú postavené v tvare palmy a preto nesú aj názov Palm Islands. Tak, ako pri všetkom, ani pri architektúre sa vo fantázii medze nekladú a Dubaj je toho dokonalým príkladom. 

                                                     Dubaj

Presvedčiť sa môžete na vlastnej koži, stačí si vybrať z našej ponuky hotelov v Dubaji