Dovolenka v Slovinsku vlastnou dopravou
Aká je dovolenka v Portoroži na pobreží Jadranu očami našich kolegov, ktorí sa len pred pár dňami vrátili zo Slovinska?

Dovolenka v Slovinsku autom: Čo by ste mali vedieť? 


Dovolenka v Slovinsku autom znamená slnko, pláže a naše obľúbené Jadranské more. Ak hľadáte krajinu, kde strávite príjemnú letnú dovolenku a nasajete atmosféru malých prímorských mestečiek, rozhodne vám Slovinsko odporúčame. Prečítajte si, aká je dovolenka v Portoroži na pobreží Jadranu očami našich kolegov.


Cestovať autom do Slovinska môžete rýchlo a bez problémov

Kým chorvátske pobrežie Jadranu je dlhé stovky kilometrov, Slovinsku sa ušiel len jeho malý kúsok. Napriek tomu v krajine vyrástlo niekoľko obľúbených letovísk. Či si vyberiete Piran, Portorož, Izolu alebo Koper, dostanete sa tam z Bratislavy do krátkych 6 hodín. Pokiaľ sa po ceste neprihodí nič neobvyklé a na hraniciach vás nezastihnú rady ani kontroly, podarí sa to aj rýchlejšie, autom do Slovinska prídete za 4,5 – 5 hodín.
 
Slovinsko je v Európskej únii a od februára 2022 zrušilo všetky obmedzenia pre vstup, ktoré platili v súvislosti s pandémiou. Nemusíte teda predkladať žiadne potvrdenia a hranice sú otvorené s výnimočnými kontrolami. Aby vaša cesta autom do Slovinska, aj pobyt tam, prebiehali hladko, odporúčame vám zoznámiť sa pred odchodom s povinnou výbavou, rýchlostnými limitmi a inými dopravnými predpismi.


Krajina očarí plážami aj príjemnými mestečkami 

Či už sa rozhodnete pre let alebo dovolenku v Slovinsku autom, na mieste už nemusíte riešiť žiadne obmedzenia. Život sa tu vrátil do normálu, domáci aj turisti už odhodili rúška. Podobne ako iné destinácie, aj Slovinsko opäť ožilo. Budete príjemne prekvapený, že už nenájdete ľudoprázdne pláže, korzá, kaviarne či reštaurácie. 

Ľudia si na pláži užívajú blahodarné účinky mora a slnka, posedávajú, debatujú. Skúšajú výborné jedlo a pitie v reštauráciách, ktoré sa plnia najmä vo večerných hodinách. Počas nich si vychutnáte tradičnú prímorskú atmosféru, ku ktorej prispieva západ slnka či umelci v uličkách. Zapozerať či započúvať sa do ich umenia môžete pri posedávaní na lavičke. 

Máte chuť na prechádzku popri pobreží? Odporúčame vám navštíviť starobylý Piran, spojený s mestečkom Portorož viac ako 4-kilometrovou promenádou s nádherným výhľadom na Jadran. V oboch lokalitách vládne typická dovolenková atmosféra a nechýba im ani pláž. 

Tá v Portoroži sľubuje piesok, pozvoľný vstup do vody po drevených cestičkách, pokojné a čisté more a výborné služby. Naši kolegovia si ich užili na privátnej pláži Meduza Beach. Boli ubytovaní v hoteli Mind hotel Slovenia, ktorého hostia tam majú ležadlá zadarmo.


Dovolenka v Slovinsku autom znamená slobodu

Hoci verejná doprava v Slovinsku funguje, najjednoduchšie sa po krajine cestuje vlastným dopravným prostriedkom. Ak sa do Slovinska vyberiete svojím autom, dostanete sa kam a kedy chcete.

Budete môcť krížom-krážom prejazdiť kúzelné pobrežie Jadranu. Keď po ceste ostanete očarený výhľadom alebo pamiatkou, proste zastavíte, aby ste si ju obzreli a odfotili. Každý deň môžete vyraziť na výlet po okolí. Napríklad do Národného parku Sečovlje Salina, kde sa z jedných z posledných soľných polí Stredozemného mora ešte soľ získava ručne, metódou starou stovky rokov.

Alebo môžete objaviť skryté kúty krajiny, kde dovolenkujete. Ak sa vyberiete autom do Slovinska, nemusíte sa rýchlo vracať domov. Urobte si zachádzku a navštívte živú metropolu Ľubľanu alebo nádherné jazero Bled.   
 

Dovolenka v Slovinsku

  dovolenka v Slovinsku  

PONUKA DOVOLENKY V SLOVINSKU