TUI PROTECT

TUI PROTECT

 TUI PROTECT: UŽÍVAJTE SI VAŠU DOVOLENKU BEZSTAROSTNE

Naša nová služba TUI PROTECT je zahrnutá v cene zájazdov a slúži pre našich klientov, ktorí vycestujú na pobyt v období medzi 01.11.2021 do 31.10.2023

VAŠE VÝHODY S TUI PROTECT 

 

ISTOTA PRED CESTOU

 Uskutočnenie cesty napriek varovaniu pred ochorením Covid-19 v mnohých destináciách: Naši klienti majú na výber, buď dovolenku stornujú alebo napriek varovaniu vycestujú.**

 Úhrada storno poplatkov (do 1.500 € na osobu) v prípade oficiálne nariadenej individuálnej karantény pri infekcii alebo pri podozrení na infekciu SARS-COV-2 pred príchodom do destinácie, pokiaľ nie sú kryté inak (napr. poistenie).*** 

 

PREDPOKLADANÉ NÁKLADY NA KARANTÉNU V MIESTE POBYTU 

 Náhrada dodatočných nákladov na ubytovanie v prípade oficiálne nariadenej individuálnej karantény****, v prípade infekcie alebo podozrenia na infekciu SARS-COV-2 až na 14 dní prostredníctvom TUI za predpokladu, že ju nevykonajú iné inštitúcie (napr. vláda, poistenie...).  

 Náhrada nákladov na spiatočný let v prípade meškania spiatočnej cesty dotknutej osoby z dôvodu karantény.

 Zabezpečenie cesty domov pre spolucestujúcich, ktorí boli vedení pod rovnakou rezerváciou. Náhrada vzniknutých nákladov na zmenu termínu spiatočnej cesty. 

 Náhrada nákladov je v maximálnej výške 5.000 € na rezerváciu.

 DOBRE VEDIEŤ

 

Štandardne je Vám naďalej k dispozícii naša služba TUI servis - nemecky hovoriaca telefonická alebo online podpora 24/7 ako aj sprievodcovia vo vybraných hoteloch. Ak sa v cieľovej destinácií nachádzajú nemecky hovoriaci lekári, je možné sprostredovať kontakt s nimi.  

 Bez ohľadu na TUI PROTECT Vám odporúčame uzavrieť cestovné poistenie a poistenie na storno zájazdu. 

 

 

  TUI PROTECT PODMIENKY

* Služba TUI PROTECT platí pre všetky príchody od 01.11.2021 do 31.10.2023 pre paušálne zájazdy, rezervácie samostatných hotelov ako aj okružné plavby od TUI Deutschsland GmbH vrátane značiek XTUI, LTUR a airtours, ako aj na rezervácie TUI CAMPER a Fly and Mix. (Vylúčené sú produkty TUI Cars, TUI Wolters, TUI Ticket Shop, vstupenky na akcie, VERS, TUI Villas, atraveo, TUI Cruises, rezervácie samostatných leteniek cez TUI.com) 

** Uskutočnenie ciest počas varovania pred odchorením Covid-19 platí na vybrané cieľové destinácie: Egypt (Hurghada a Marsa Alam), Nemecko, Dominikánska republika (región Punta Cana), Kapverdy, Maldivy, Maroko (región Agadir), Mexiko (región Cancún), Taliansko, Rakúsko, Poľsko, Portugalsko (región Faro a Madeira), Švajčiarsko, Španielsko (Baleárske ostrovy: Malorka, Kanárske ostrovy: Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife, španielska pevnina - región Costa de la Luz (Jerez de la Frontera), Česko, Spojené arabské emiráty (Dubaj). Neplatí pre airtours Cruises a airtours Private Travel. 

*** Platí v prípade, že sa pred odjazdom vyskytne podozrenie na infekciu COVID-19 a klienti musia pre seba a/alebo svojich spolucestujúcich rezerváciu stornovať. Storno musí byť vykonané do 10 hodín po preukázanom pozitívnom teste. Odporúčame obratom informovať cestovnú kanceláriu, v ktorej bol zájazd objednaný. Okrem toho je potrebné predloženie oficiálnej objednávky. Celkové predpokladané náklady sú hradené vo výške maximálne 1.500 € na osobu. 

**** Náklady nie sú kryté v prípade oficiálneho karanténneho príkazu, ktorý sa spravidla týka časti populácie alebo všetkých obyvateľov danej geografickej oblasti alebo výletnej lode. V prípade, že bol príkaz na karanténu v cieľovej destinácií oficiálne vyhlásený ešte pred rezerváciou zájazdu v cestovnej kancelárií, nevzťahuje sa naň náhrada nákladov prostredníctvom služby TUI PROTECT.