Nadácia TUI Care Foundation pomáha v boji s pandémiou Covid-19

Nadácia TUI Care Foundation pomáha v boji s pandémiou Covid-19

Globálna pandémia Covid-19 priniesla mnohým miestnym komunitám žijúcim v turisticky obľúbených destináciách po celom svete zložité životné situácie. Živobytie mnohých obyvateľov závisí totiž práve od príjmov z turizmu. 

Z tohto dôvodu sa rozhodla spoločnosť TUI zakročiť a prostredníctvom svojej Nadácie TUI Care Foundation podať pomocnú ruku znevýhodneným komunitám. Program s názvom "100 pomocných rúk" podporuje ľudí žijúcich v pandémiou postihnutých dovolenkových destináciach. 

Celosvetová kríza ovplyvnila všetky sektory verejného života a vo veľkej miere zmenila cestovateľské návyky a chod cestovného ruchu ako takého. Vo sfére cestovného ruchu, turizmu a služieb pracuje po celom svete nespočetné množstvo ľudí, ktorých táto kríza denno denne ovplyvňuje buď po zdravotnej alebo ekonomickej stránke. Mnohí prišli o prácu a potrebujú pomôcť.

Víziou programu je podpora miestnych komunít v cieľových dovolenkových destináciach, zmierniť ich núdzovú situáciu a spoločnými silami preklenúť toto náročné obdobie.

Program "100 pomocných rúk" funguje vďaka spolupráci miestnych dobrovoľníkov, neziskových organizácií a Nadácii TUI Care Foundation. Pomáha sa po celom svete, v Mexiku, na Jamajke, v Egypte, Španielsku alebo na Kapverdoch. 

Napríklad v Maroku nezisková organizácia "Pikala Bikes" rýchlo adaptovala svoj biznis model na pomoc lokálnym obyvateľom. Organizácia, ktorá obyčajne prenajíma svoje bicykle na túry po Marakéši, ich dnes efektívne využíva na rozvoz potravín. V egyptskej Hurghade zamestnanci TUI nosia potravinové balíčky postihnutým rodinám priamo domov využitím dopravných prostriedkov TUI ako sú jeepy a autobusy. Zamestnanci dovolenkového rezortu Playa del Carmen na východnom pobreží Mexika v spolupráci s lokálnymi dobrovoľníkmi taktiež rozvážajú potravinovú pomoc. Nadácia TUI Care Foundation tu zároveň vytvorila odborný vzdelávací tréning, aby podporila miestnych obyvateľov v návrate k pracovnému životu. V Európe je poskytovaná adresná pomoc napríklad španielskym ostrovom Malorka a Tenerife. 

Medzi hlavné oblasti pomoci patria školenia v dodržiavaní hygienických opatrení, domáce vzdelávanie a starostlivosť o deti, distribúcia balíkov potravinovej pomoci, zdravotníckych pomôcok ako sú napr. masky pre znevýhodnené rodiny. Vďaka spolupráci s dobrovoľníkmi bola poskytnutá pomoc už 40 000 ľuďom v núdzi.