Dovolenky 2017 | Dovolenka 2017

Dovolenka 2017 – začnite ju plánovať s TUI ReiseCenter už teraz! Pri plánovaní dovolenky sa vám určite zíde zopár tipov a rád na to, kam a za čím sa oplatí vycestovať. Tipy na najzaujímavejšie destinácie pre dovolenky 2017 nájdete práve TU!

Dovolenka na jar 2017

Hľadáte to najlepšie ročné obdobie na cestovanie? Je ním jednoznačne jar! Príjemné teploty vhodné najmä na poznávanie, ale tiež ideálny čas na pobyt v práve sa prebúdzajúcej prírode či na pobyt pri mori, ak sa vyberiete do exotickejších destinácií. Jarná dovolenka 2017 je tiež vhodná pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť hlavnej letnej dovolenkovej sezóne, návalom turistov v najobľúbenejších svetových letoviskách a tiež veľkým horúčavám. Ktoré miesta sú pre dovolenky 2017 v jarnom období najvhodnejšie?

Ktoré svetové metropoly sa v tomto ročnom období určite oplatí navštíviť?

K najobľúbenejším jarným dovolenkovým cieľom patria svetové metropoly, kam sa môžete vybrať za poznávaním, ale i za zábavou. Medzi najnavštevovanejšie mestá už tradične patria Paríž, Londýn, Rím či New York.

Paríž pre každého

Paríž vás očarí hneď v niekoľkých smeroch. V prvom rade je tu jarná dovolenka 2017 vhodná najmä pre zaľúbencov. Veď viete si predstaviť romantickejšiu prechádzku, než uprostred kvitnúcich Versaillských záhrad? A čo tak piknik priamo pod Eiffelovou vežou? Paríž však osloví aj nadšencov histórie či umenia – stačí navštíviť Versaillský zámok, katedrálu Notre Dame či múzeum Louvre. Jarné dovolenky 2017 sú však ideálne aj pre rodiny s deťmi. Veď kedy inokedy navštíviť slávny Disneyland, ak nie práve na jar?

Pamiatky či nočný život? Oboje vám ponúkne Londýn!

Hovoria vám niečo názvy ako Big Ben, Buckinghamský palác, Tower Bridge alebo London Eye? Všetko sú to dominanty anglickej metropoly – Londýna. Ak vás láka jarná dovolenka 2017 v znamení poznávania, určite sa vám oplatí vycestovať práve sem! Zároveň je však Londýn obľúbenou  „výletnou“ destináciou pre tých, ktorí chcú vycestovať za bohatým nočným životom.

Rím a New York

Rím spoločne s Vatikánom zasa láka samozrejme svojimi pamiatkami, New York kultúrou a Sochou slobody. Pri jeho návšteve však na jar určite nemôžete obísť tamojšie parky, ktoré sa práve prebúdzajú k životu.

dovolenka 2017

 

Dovolenky 2017 pre letnú sezónu

Leto je už neoddeliteľne späté s dovolenkami. Vysoké teploty vhodné na slnenie aj na kúpanie v mori nájdete vo väčšine obľúbených dovolenkových destinácií. Turistické centrá „praskajú vo švíkoch“ a ponúkajú svojim návštevníkom všetko, po čom len zatúžia. Od špičkových služieb, cez gastronomické zážitky, bohatý nočný život až po množstvo rôznych atrakcií. Ktoré destinácie budú „top“ pre dovolenky 2017?

Vybrať si klasiku...

Ako letná dovolenková destinácia je pre nás už typická dovolenka v Chorvátsku. Veľmi obľúbené sa však popri ňom stali aj krajiny ako Bulharsko, Taliansko či Tunisko, ktoré každý rok lákajú viac a viac turistov. Ak sa však chceme zamerať na menej známe miesta, kam by mala smerovať vaša dovolenka 2017, medzi najlepšie tri určite patria tieto: 

dovolenky 2017

...alebo radšej niečo netradičné?

Perla Afriky v sebe ukrýva všetko, čo hľadáte

Ľudia cestujú väčšinou z dôvodov, akými sú poznávanie histórie, prírodných zaujímavostí či iných kultúr, ale tiež kvôli relaxu, ktorí hľadajú predovšetkým na exotických plážach a pri mori. Nech už hľadáte čokoľvek z toho, nájdete to určite počas dovolenky 2017 v Maroku, v krajine tiež známej ako „červená perla severnej Afriky“ a momentálne tiež krajine, ktorá sa v Afrike rozvíja zrejme najrýchlejším tempom. Navyše, k tomu všetkému dostanete ešte aj skutočne kvalitné služby a obrovskú dávku nefalšovanej exotiky!

Kambodža láka pravou chuťou Ázie

Druhou obľúbenou destináciou, kam tiež môže smerovať vaša dovolenka 2017, je prekvapivo Kambodža. Doteraz smerovala ponuka väčšiny cestovných kancelárií predovšetkým do miest, akými sú Thajsko či Vietnam. TUI ReiseCenter vám však chce ponúknuť Kambodžu – miesto, ktoré ešte ani zďaleka nie je natoľko poznamenané cestovným ruchom ako jeho dvaja spomínaní konkurenti a tiež miesto, kde si môžete tajomný svet Ázie, vychutnať naplno.

dovolenka Kambodža

 

Do Turecka aj v roku 2017

Nuž a treťou destináciou je Turecko – krajina, ktorá už nie je takým prekvapením, keďže v posledných rokoch sa počet turistov smerujúcich práve sem rapídne zvyšuje. To, čo sem láka sú predovšetkým špičkové služby za prijateľné ceny, nádherné súkromné pláže a množstvo aktivít, ktoré tu hotelové rezorty ponúkajú. Navyše, vaša dovolenka 2017 tu môže byť spojená aj s poznávaním tajomného sveta orientu.

Neskorá letná, resp. jesenná dovolenka 2017

Jeseň, vďaka jej jedinečnej atmosfére, je tiež skvelým obdobím pre dovolenky 2017 hoci mnoho ľudí si to neuvedomuje. Rovnako ako jar, tiež poskytuje skvelé podmienky pre cestovanie za poznávaním, avšak ani s ubúdajúcim počtom slnečných dní si ešte nemusíte odopierať dovolenku pri mori. Práve naopak, jesenná dovolenka 2017 vám môže ponúknuť hneď niekoľko výhod – oveľa menší počet turistov v obľúbených letoviskách, viac súkromia na plážach, nižšie ceny za ubytovanie, ale i za stravu a rôzne atrakcie a tiež oveľa príjemnejšie teploty vzduchu. Čítajte ďalej a dozviete sa, kam sa oplatí cestovať ešte aj na jeseň.

Užite si posledné lúče slnka na obľúbených plážach!

Na začiatku jesene môžete prakticky navštíviť ešte všetky dovolenkové destinácie, ktoré sú obľúbené aj počas letných mesiacov. To znamená, že ak presne viete, do ktorých oblastí sa vybrať, pokojne môžete navštíviť napr. Chorvátsko, Španielsko i Taliansko. Ktoré sú to však tie vybrané oblasti?

dovolenka Chorvátsko

 

Nuž, samozrejme, čím južnejšie na jeseň vycestujete, tým príjemnejšie teploty vzduchu i mora vás čakajú a taktiež tým menšia je pravdepodobnosť, že vás nemilo prekvapí studený front. V Chorvátsku sa vám preto oplatí navštíviť ostrov Korčula alebo obľúbený Zadar. V Španielsku zasa zamierte smerom k Andalúzii a v Taliansku vyhľadávajte hlavne pláže na pobreží Sicílie alebo Sardínie.

Dovolenky 2017 aj v zime presne podľa vašich predstáv

Ako chcete, aby sa konala vaša zimná dovolenka 2017? Túžite ju stráviť už tradične, na zasnežených kopcoch pri niektorom z obľúbených zimných športov alebo práve naopak túžite odísť od snehu a zimy čo najďalej a chcete si aj počas zimných mesiacov aspoň na chvíľku vychutnať horúce slnečné lúče? Alebo len jednoducho hľadáte možnosť dovolenky 2017 počas vianočných sviatkov či počas osláv Nového roka, aby ste si naplno užili v tieto dni trocha netradičnej zábavy? Nech už vás láka ktorákoľvek z týchto možností, TUI ReiseCenter vám ponúka bohatú ponuku aj zimných pobytov na rok 2017.

Zima už tradične na lyžiach

Chcete, aby bola vaša zimná dovolenka 2017 tradičná? V tom prípade sú u našich klientov obľúbené najmä dve možnosti. Buď sa môžete vybrať do našich slovenských Tatier, alebo si môžete užiť tú pravú lyžovačku na zasnežených alpských vrchoch. Pokiaľ sa rozhodnete pre druhú alternatívu, na výber budete mať hneď z viacerých krajín. Obľúbené sú totižto návštevy blízkych Rakúskych Álp, rovnako ako aj tých Talianskych, Francúzskych či Talianskych. Záleží len od toho, kam vás to viac láka...

Zimná exotika na luxusných plážach

Predstava slnkom zaliatej pláže je snáď najlákavejšia práve počas zimných mesiacov. Prečo si teda nedopriať aspoň pár dní v exotike? Medzi najpopulárnejšie patria „zimno-letné“ dovolenky 2017 napr. na Kanárskych či Kapverdských ostrovoch, ktoré svojím návštevníkom ponúkajú len ten najvyšší luxus. Ak však patríte skôr medzi dobrodružné povahy, zaujať by vás mohla napr. zimná dovolenka v Tanzánii či Keni, kde si dobrodružstvo užijete naozaj do poslednej kvapky.

dovolenka Tanzánia

 

V Dubaji nájdete jednoducho všetko!

Hľadáte z každého niečo? Trocha luxusu, trocha zimných športov, ale i oddych na slnečnej pláži a nekonečné množstvo zábavy... Tak presne to vám ponúka dovolenka 2017 v Dubaji! Aj to je jeden z dôvodov, prečo si Dubaj ako dovolenkovú destináciu obľúbilo už také množstvo ľudí a za tak krátky čas, avšak... prečo by ste si jeho neopakovateľné čaro nemohli teraz užiť aj vy na vlastnej koži s TUI ReiseCenter?

TUI ReiseCenter

Jarná alebo zimná dovolenka, cesta za poznávaním alebo za dokonalým oddychom... Nezáleží na tom, čo si vyberiete, pretože dovolenky 2017 od TUI ReiseCenter ponúkajú pre každého niečo a tak tu i vy určite nájdete presne to, čo pre rok 2017 hľadáte.