Dovolenky 2016 | Dovolenka 2016

Začínate plánovanie svojej dovolenky 2016? Potom sa vám určite zíde zopár tipov od cestovnej kancelárie na tie najlepšie a najzaujímavejšie miesta, ktoré sa v roku 2016 určite oplatí navštíviť. TUI ReiseCenter vám tento prehľad top destinácií, v ktorých sa môže konať vaša dovolenka 2016, ponúka!

 

Jarná dovolenka 2016

Jar je ideálnym obdobím na cestovanie. Teploty sa pomaly zvyšujú, pobyt vonku je vďaka pribúdajúcim slnečným lúčom oveľa príjemnejší, v mnohých krajinách a mestách sa všetko prebúdza k životu... Navyše je to spôsob, ako aspoň na chvíľku „utiecť“ preč od jarnej únavy a premenlivého počasia, ktoré máme u nás doma. A ešte jedna výhoda: Ak sa vaša dovolenka 2016 bude konať na jar, vyhnete sa davom turistov, ktorí do obľúbených dovolenkových destinácií prichádzajú hlavne v lete. Ako si teda užiť dovolenky 2016 aj v jarnom období?

Navštívte najznámejšie svetové metropoly...

Prvou možnosťou je vydať sa za poznávaním, predovšetkým teda za poznávaním najnavštevovanejších svetových metropol. Mestá ako Paríž, Londýn, Rím, Benátky či New York sú skvelými miestami pre jarnú dovolenku.

Niet sa čo čudovať, veď napr. Paríž a Benátky sú skvelými miestami pre strávenie romantického víkendu so svojou polovičkou. Na jar budete v Paríži obdivovať hlavne kvitnúce Versaillské záhrady alebo si môžete dať romantický piknik priamo pod dominantou celého Francúzska – pod Eiffelovou vežou. V Benátkach vás zasa čaká typická plavba gondolou. Rím aj Londýn sú skvelými destináciami pre jarné dovolenky 2016, pretože vám poskytnú ideálne podmienky pre poznávanie. A ak vás na chvíľu prestane baviť objavovanie najznámejších stavieb sveta, môžete navštíviť niektorí z festivalov konajúcich sa tu práve na jar. V Londýne to je knižný festival alebo čokoládový či dokonca kávový festival. Nuž a jarná dovolenka 2016 v New Yorku by sa určite nemala zaobísť bez návštevy niektorého z tamojších najznámejších parkov, minimálne teda určite neobíďte Central Park, ktorý sa práve v tomto ročnom období bude prebúdzať k životu!

dovolenka 2016

...alebo si užite predčasné leto!

Jarná dovolenka 2016 sa však nemusí bezpodmienečne niesť iba v duchu poznávania. Rovnako vám totižto môže ponúknuť aj oddych a relax na pieskových plážach pri mori, ktorý ste si doteraz dopriavali výlučne iba v lete. Stačí len vedieť, kam sa vybrať za takýmto druhom dovolenky 2016.

Ak je návšteva Kanárskych ostrovov i vašim snom, jar je skvelým obdobím pre ich návštevu. Kanárske ostrovy totižto ponúkajú ideálne podmienky pre dovolenku počas celého roka a tak ak si chcete užiť slnečné lúče a kúpanie sa v mori už v jarných mesiacoch, tu nájdete presne to, čo hľadáte. Ďalšou obľúbenou jarnou destináciou je ostrov Maurícius. Teplota mora (už okolo 25°C) vás určite príjemne prekvapí a tiež si tu budete môcť v pokoji vychutnať objavovanie tropickej prírody, ktorá je pre Maurícius už charakteristická. Neláka vás príroda, ale práve naopak – historické pamiatky? Tak v tom prípade na jar určite zavítajte do Egypta! Teploty sa tu už od marca šplhajú nad 30°C a zároveň ešte nie sú také vysoké ako počas letnej sezóny. Nájdete tu tak podmienky vhodné pre slnenie na pláži, ale aj pre objavovanie starovekých pyramíd.

dovolenka Egypt

 

Letné dovolenky 2016

Leto je pre dovolenky 2016 samozrejme kľúčovým obdobím. Deti majú v škole prázdniny a neraz i v práci dostanete celozávodnú dovolenku. A práve preto si väčšina ľudí svoju dovolenku 2016 vyberá práve v období hlavnej letnej sezóny. Tomu sa prispôsobuje i ponuka pobytov od TUI ReiseCenter, ktorá je naozaj široká. Vybrať sa tak môžete do obľúbeného Chorvátska, Talianska, Bulharska či Grécka, ale aj do čoraz obľúbenejšieho Tuniska. Je tu však i niekoľko nových netradičných destinácií, ktorých čaro objavili cestovatelia už v minulom roku. Kam sa teda vybrať, ak chcete, aby bola vaša dovolenka 2016 naozaj jedinečná?

Všetko, čo hľadáte, nájdete v Maroku

Ak vám niečo hovorí pomenovanie „červená perla severnej Afriky“, potom poznáte destináciu č. 1 pre letné dovolenky 2016. Ak vám však toto pomenovanie zatiaľ nič nehovorí, potom vám prezradíme, že ide o Maroko. To je pre všetkých cestovateľov zaujímavé najmä tým, že dokáže ponúknuť všetko, čo od svojej dovolenky čakáte. Nájdete tu nádherné pláže, vyhriate more, skvelé služby, ale aj miesta pre objavovanie histórie, prírody a exotiky. Túžite po všetkom tomto luxuse? Potom zamierte tento rok práve sem!

dovolenky 2016

 

Thajsko, Vietnam... Kambodža!

Navštívili ste už niekedy Vietnam alebo Thajsko, prípadne vás obe tieto krajiny lákajú napr. svojou kultúrou? Potom tu máme pre vás jeden tip – dovolenka 2016 v Kambodži. Prekvapilo vás to? Nuž, Kambodža vám ponúkne všetko to, čo aj Vietnam či Thajsko... Ibaže s tým rozdielom, že ešte nie je natoľko poznačená cestovným ruchom a tak si všetky jej „poklady“ budete môcť vychutnať naplno.

Turecko aj v roku 2016

Nikoho snáď už neprekvapí, ak povieme, že na najvyšších priečkach top destinácií pre letné dovolenky 2016 sa stále drží aj Turecko. Ak hľadáte špičkové služby za prijateľné ceny, vycestovať by ste mali práve sem. Navyše, hlavné mesto Istanbul láka aj všetkých tých, ktorí túžia po spoznávaní iných kultúr – vynechať by ste tu preto určite nemali návštevu mešity!

dovolenky Turecko

 

Dovolenka 2016 na jeseň

O tom, že jeseň ako ročné obdobie, má svoje čaro, určite niet pochýb. A to platí aj pre dovolenky 2016. Ak totižto do sveta vycestujete na jeseň, stretnete sa v obľúbených letoviskách s oveľa menším počtom turistov, získate prijateľnejšie ceny na ubytovanie i stravu a navyše si budete môcť užiť dovolenku bez horúčav, len v spoločnosti príjemného teplého vánku. Viete, kde je takáto neskorá letná dovolenka 2016 najlepšia a najvýhodnejšia?

Vychutnajte si posledné slnečné lúče!

Chorvátsko, Španielsko, Taliansko – všetko obľúbené dovolenkové destinácie najmä počas letných mesiacov. To však neznamená, že po konci augusta sem už nemôžete zavítať! Stačí len vedieť, ktorým smerom sa vybrať...

TUI ReiseCenter

 

Vo všeobecnosti platí, že v jesenných mesiacoch by ste mali svoju dovolenku smerovať skôr do južnejších oblastí, aby ste znížili riziko, že vás nemilo prekvapí studený front. Takýmito oblasťami sú napr. v prípade Chorvátska ostrov Korčuľa, Pula alebo Zadar. V Španielsku vás nesklame obľúbená oblasť všetkých turistov – Andalúzia, ale ani Costa del Sol. Nuž a ak si vyberiete Taliansko, nič nepokazíte návštevou Sardínie a Sicílie. Ak však nechcete nutne tráviť svoju jesennú dovolenku iba pri mori, oplatí sa zvážiť aj cesty za poznávaním – napr. do Ríma, Vatikánu či Pompejí.

Dovolenky 2016 v zimnom období

Pokiaľ ide o zimné dovolenky 2016, tu sú tri typy ľudí – tí, ktorí túžia po zime v pravom zmysle slova a teda si chcú vychutnať hory, kopce, sneh a všetky možné zimné športy. Potom sú tu tí, ktorí sa snažia od zimy utiecť čo najďalej a tak jediné, o čom snívajú, je návšteva niektorej z exotických destinácií, kde by si mohli naplno vychutnať horúce slnečné lúče. Nuž a nakoniec sú tu ľudia, ktorí chcú, aby sa ich zimná dovolenka 2016 konala netradične, ideálne počas Vianočných sviatkov alebo počas osláv Nového roka.

Pre nadšencov zimných športov...

Pre prvú skupinku ľudí je neodmysliteľne súčasťou zimnej dovolenky 2016 návšteva Álp. Či už tých Rakúskych, Talianskych, Francúzskych alebo Švajčiarskych, jednoducho hľadajú miesto, ktoré im ponúkne špičkové služby a tiež tie najlepšie podmienky pre pestovanie ich vášne – zimných športov. A to všetko nájdete práve na týchto miestach!

Slnečné lúče pre tých najnáročnejších

Túžite vymeniť chladné počasie za trocha radosti z horúcich slnečných lúčov? Leto môžete zažiť aj počas zimných mesiacov! Stačí, ak sa s TUI ReiseCenter vyberiete do niektorej z obľúbených (alebo tiež menej známych) exotických destinácií. Na Kapverdských a Kanárskych ostrovoch nájdete všetko, čo očakávate od pohodovej a ničím nerušenej dovolenky na pláži. V Keni alebo Tanzánii zasa nájdete jedinečné dobrodružstvo napr. pri spoznávaní tamojšieho safari.

TUI ReiseCenter

 

Luxus, zábava, zima i pláže

Láka vás aktívna dovolenka na lyžiach, ale zároveň si chcete užiť aj slnenie na pláži, plus sa chcete poriadne zabaviť? V tom prípade bude pre vás ideálna dovolenka 2016 v Dubaji – tu totižto nájdete nádherné pláže, obchodné centrum s vlastným lyžiarskym svahom ale aj nekonečné možnosti pre zábavu, akú len chcete...

TUI ReiseCenter

Či už sa rozhodnete cestovať v zime alebo v lete, nech letíte na východ alebo na západ, jedno je isté – dovolenka 2016 s TUI ReiseCenter bude pre vás tým najlepším zážitkom, aký si len viete predstaviť!