Dovolenky 2015 | Dovolenka 2015

Už viete, v akom duchu sa bude niesť vaša dovolenka 2015? Ak ste sa ešte stále nerozhodli, TUI ReiseCenter vám ponúka niekoľko najlepších tipov na dovolenky 2015, ktorými sa môžete inšpirovať aj vy!

 

Dovolenka 2015 na jar

Chcete dať zbohom jarnej únave, neustále sa meniacemu počasiu a hlavnej dovolenkovej sezóne, počas ktorej sú všetky letoviská i pláže beznádejne preplnené turistami? V tom prípade je pre vás vhodná dovolenka 2015 počas jari. Tá sa môže niesť v znamení poznávania svetových metropol, histórie alebo prírody, ale tiež môže spĺňať predstavu typickej dovolenky 2015 pri mori, ak sa vyberiete do exotickejších kútov zeme.

Jarná návšteva svetových metropol

Najväčší záujem turistov počas tohto ročného obdobia zaznamenávajú svetové metropoly, akými sú napr. Paríž, Londýn či New York.

Niet divu, veď viete si prestaviť romantickejšie prežitý víkend, než jarný víkend v Paríži? Prechádzky po práve kvitnúcich Versaillských záhradách, piknik pod Eiffelovou vežou či návšteva múzea Louvre vo dvojici – to všetko už neodmysliteľne patrí k najnavštevovanejšiemu miestu sveta. Londýn zasa okrem návštev svetoznámych pamiatok ponúka aj množstvo festivalov konajúcich sa práve na jar. Máte tak možnosť pozrieť sa na festival čokolády či kávy alebo na knižný festival. Nuž a ak váš výber padne na jarné dovolenky 2015 v New Yorku, určite by ste si nemali nechať ujsť krásu tamojších parkov, najmä najznámejšieho Central parku.

dovolenka 2015 - londýn

 

Za oddychom na pláži aj počas jari

Ak predsa len túžite po typickej „plážovej“ dovolenke, vaša jarná dovolenka 2015 by mala smerovať napr. do Egypta, na Maurícius alebo na Kanárske ostrovy, ktoré sú v tomto ročnom období veľmi obľúbené.

V Egypte teplota vzduchu už na jar neklesá pod 30°C a ak sa sem vyberiete v apríli či máji, pokojne sa môžete okúpať aj v mori – to totižto už v tomto období dosahuje príjemnú teplotu okolo 25°C. Nezabúdajte ani na to, že dovolenky 2015 v Egypte by sa nemali zaobísť bez návštevy jedných z najznámejších pamiatok sveta. Podobnú teplotu mora nájdete aj na ostrove Maurícius, takže ani tu vám v typickom oddychu na pláži nebude nič brániť. Pamiatok tu síce už toľko ako v Egypte nenájdete, avšak namiesto toho ponúka Maurícius nádhernú prírodu a tiež skvelé možnosti pre tých, ktorí chcú svoju dovolenku prežiť aktívne. Kanárske ostrovy sú exotickou destináciou, ktorá je snom nejedného cestovateľa. Pobyt tu je možný celoročne a tak vám rozprávkové pláže a azúrové more ponúknu aj na jar presne to, čo od dovolenky 2015 očakávate.

dovolenka 2015 - Maurícius

 

Letné dovolenky 2015

Leto je už neodmysliteľne späté s dovolenkou a relaxom pri mori, pritom najčastejšími destináciami, do ktorých sa Slováci vyberajú, sú ChorvátskoGrécko či v poslednej dobe aj Turecko alebo Bulharsko. Ak aj vy premýšľate nad tým, kde strávite svoju letnú dovolenku 2015, TUI ReiseCenter vám prináša tipy na niekoľko letovísk, ktoré budú v tomto roku „praskať vo švíkoch“. Môžete si byť istí, že letná dovolenka 2015 s TUI ReiseCenter bude tento rok naozaj netradičná!

Dovolenka Maroko ponúka všetko v jednom

Destináciou č. 1 by malo byť v roku 2015 práve Maroko – červená perla severnej Afriky. Hoci Maroko nie je typickou letnou destináciou, objavuje a obľubuje si ho čoraz viac Slovákov. Hlavným dôvodom je zrejme to, že v sebe spája všetko, čo vášniví cestovatelia hľadajú – oddych na krásnych plážach, more, tajuplné historické pamiatky, úchvatnú prírodu, ale aj exotiku spaľujúcej Sahary. Ak zatúžite po všetkom naraz, voľba je jasná – dovolenka 2015 v Maroku!

dovolenky 2015 - Maroko

 

Krajina nedotknutá a exotická - Kambodža

Ako destinácia č. 2 pre rok 2015 sa označuje ďalšie veľmi exotické miesto, Kambodža – krajina neuveriteľných kontrastov a protikladov. Tá začína cestovateľov lákať najmä preto, že ešte nie je natoľko poznamenaná cestovným ruchom, ako jej susedia Thajsko či Vietnam. Ak chcete vyskúšať chuť exotickej dovolenky 2015 na jedných z najkrajších pláží Ázie, zavítajte sem aj vy!

dovolenky 2015 - Kambodža

 

Turecko stále v popredí

Destináciou 2015 č. 3 je, už nie tak prekvapivo, Turecko. To sa drží na priečke najžiadanejších turistických destinácií už nejaký ten rok a ešte tam nejaký čas určite aj pobudne. Prijateľné ceny za špičkové služby – to je to, čo sem láka také množstvo ľudí. Navyše, ak chcete, aby bola vaša dovolenka spojená aj s poznávaním kultúry iných krajín, niet na to lepšie miesto ako práve Istanbul.

Jesenné čaro dovolenky 2015

Z najžiadanejších turistických destinácií pomaličky odchádza všetok ruch, ceny za dovolenky sa znižujú, no slniečko stále príjemne hreje – aj preto je jeseň u mnohých cestovateľov stále obľúbeným ročným obdobím pre vychutnávanie si „neskorej letnej“ dovolenky. Navyše, vďaka tomu, že pomaly ustupujú aj tie najvyššie horúčavy, opäť sa vám dokorán otvára aj možnosť ničím nerušeného spoznávania krajín. Kde je teda možná tá najlepšia jesenná dovolenka 2015?

Posledné slnečné lúče alebo cesty za poznávaním

Aj na jeseň môžete stále navštíviť destinácie, ktoré sú obľúbené hlavne v letných mesiacoch. Dovolenka v Chorvátsku, Španielsku či Taliansku je rovnako lákavá aj počas septembra a októbra, teda mimo hlavnej letnej dovolenkovej sezóny, stačí iba vedieť, do ktorých letovísk sa oplatí vybrať.

dovolenka 2015 - Španielsko

 

V Chorvátsku by ste sa mali zamerať najmä na oblasti, akými sú ostrov Korčuľa, Zadar alebo Pula. Tu je pravdepodobnosť toho, že vás nemilo prekvapí studený front, oveľa nižšia. V Taliansku zasa pre oddychovú dovolenku stoja v popredí nádherná Sardínia a Sicília, ale aj historicky zaujímavý Rím, Vatikán či Pompeje, ktoré dokonale uspokoja vašu túžbu po poznávaní. Pre romantický víkend neexistuje nič lepšie, než zavítať do jesenných Benátok. Nuž a Španielsko vás zasa môže zlákať oblasťou Andalúzie či Costa del Sol...

Zimné dovolenky 2015

Nuž a poslednou kategóriou, ktorá nám zostáva, sú zimné dovolenky 2015. Tie sa môžu niesť v duchu typickej zimnej lyžovačky či iného zimného športu, ale tiež môžu mať nádych a chuť exotiky. Veď viete si predstaviť lepšie strávené Vianočné sviatky alebo oslavu Nového roka, než na nádherných pieskových plážach, pod palmami a pri západe slnka? TUI ReiseCenter vám obe tieto možnosti ponúka...

Na sneh do Álp

Je vašim snom aktívna zimná dovolenka 2015? V tom prípade vám určite odporúčame najnavštevovanejšie lyžiarske strediská napr. v RakúskuŠvajčiarsku, Taliansku či Francúzsku. Tu si budete môcť vychutnať nádhernú panorámu zasnežených Álp, prvotriedne služby a zjazdovky, na ktorých bude praktizovanie akéhokoľvek zimného športu doslova snom.

Pre tých, ktorí nemajú radi zimu...

Ak však zatúžite vymeniť chladné počasie za trošku slnečných lúčov, vhodnou alternatívou pre vás bude návšteva exotických dovolenkových destinácií, medzi ktoré patria napr. Kanárske a Kapverdské ostrovy, Kuba alebo dobrodružná Keňa či Tanzánia. Tie vám ponúknu buď ničím nerušený relax v „raji“ alebo trocha dobrodružstva a adrenalínu napr. počas návštevy Safari.

dovolenka 2015 - Keňa

 

Luxusný Dubaj ponúka oboje

A pre tých nerozhodných je tu ešte jeden tip: Zimná dovolenka 2015 v Dubaji. Dubaj, ako jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich turistických centier, totižto ponúka rovnako oddych na plážach, ako aj priestor pre lyžovanie priamo uprostred nákupného centra.

dovolenka 2015 - Dubaj

 

TUI ReiseCenter

Nech už je však vaša dovolenka 2015 v ktoromkoľvek ročnom období, na ktoromkoľvek mieste sveta, nech už idete za oddychom, poznávaním alebo akciou a dobrodružstvom, jedno je isté – s TUI ReiseCenter cestujete najvýhodnejšie!