Zakynthos dovolenka | Zakynthos Last Minute

Vyberte si z našej širokej ponuky dovolenkových destinácií.

Zakynthos dovolenka - dovolenka snov

Zakynthos dovolenkaKaždý vášnivý cestovateľ vám potvrdí, že Grécko patrí k skutočným dovolenkovým rajom a to nielen grécka pevnina, ale aj okolité ostrovy, ktoré vám svojou krásou doslova vyrazia dych. Jedným z najkrajších je zaručene ostrov Zakynthos, nazývaný aj Smaragdový ostrov. Nachádza sa v Stredozemnom mori a je vyhľadávaný nielen vďaka krásnym plážam a priezračnom mori, ale aj pre mnohé iné krásy. Zakynthos dovolenka to je záruka nádherného slnečného počasia, malebného prostredia a perfektného oddychu či už na pieskových plážach, v horách, na lodi alebo kdekoľvek sa vám zapáči. Zakynthos Last Minute vás určite príjemne prekvapí, tak baľte kufre a vycestujte za dovolenkou snov!

Čarovný Zakynthos

Zakynthos patrí do Iónskych ostrovoch a leží pri severozápadnej časti Peloponézu. Ak sa rozhodnete pre dovolenku na tomto ostrove, môžete si byť istí, že bude patriť medzi vaše top dovolenkové destinácie, pretože len veľmi ťažko by ste našli čarovnejšie miesto než je Zakynthos. Asi dve tretiny ostrova zaberajú hory a kopce, zvyšok tvorí úrodná nížina s prekrásnymi plážami, pričom ostrov je bohatý aj na podzemné pramene. Zakynthos so svojimi 300 slnečnými dňami v roku patrí k najslnečnejším ostrovom v Stredomorí. Zakynthos dovolenka uspokojí aj toho najnáročnejšieho turistu a to bez ohľadu na to, či túžite iba po sladkom ničnerobení alebo je vašim cieľom skôr dovolenka plná dobrodružstva a zábavy.

Dovolenka a pláže ako z rozprávky

Ostrov Zakynthos je považovaný za jeden z najzelenších ostrovov v Grécku, vďaka čomu dostal pomenovania ako napríklad Ostrov vôní či Kvetina východu. Zakynthos Last Minute je ideálne miesto pre milovníkov prenádherných pláži a že ich má tento ostrov požehnane o tom niet pochýb. Osamotené pláže s jemným bielym pieskom a rozprávkovo azúrové more tu nie sú ničím výnimočné. Najromantickejšie zákutia na kúpanie sú na severe ostrova, kde sa nádherné kamenné útesy ponárajú do priezračnej vody a príroda tu vytvorila čarovné zákutia s jaskyňami - tie najkrajšie sa nazývajú Modré jaskyne. Zakynthos dovolenka to sú kilometre nekončiacich pláží, ktoré vás doslova lákajú, aby ste si zaborili svoje nohy do ich jemného piesku a aspoň na malú chvíľu si na nich odpočinuli. 

zakynthos dovolenka

zakynthos last minute

Zakynthos dovolenka - romantika pri stroskotanej lodi

Jednou z najväčších atrakcií ostrova Zakynthos je zaručene zátoka Navagio o ktorej miestny hovoria ako o pláži pirátov. Je to to najfotografovanejšie miesto Iónskych ostrovov, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je aj dnes už veľmi hrdzavý vrak lode, ktorá tu stroskotala v roku 1982 - hovorí sa, že išlo o pašerácku loď prevážajúcu alkohol a cigarety do neďalekého Talianska. Zakynthos dovolenka by sa bez návštevy tejto atrakcie určite nemala zaobísť, preto si na toto magické miesto urobte malý výlet loďou napríklad z prístavu Pórto Vrómi alebo si ju môžete pozrieť z vtáčej perspektívy priamo zo skál, ktoré zátoku Navagio obkolesujú.

Všade samé korytnačky

zakynthos last minuteOstrov Zakynthos však láka ľudí aj niečím iným ako len svojimi prírodnými krásami. Najväčším lákadlom ostrova sú obrovské korytnačky karety, ktoré sa tu zdržiavajú najmä v období kladenia vajíčok, preto je celkom pravdepodobné, že si zo svojej dovolenky prinesiete aj taký zážitok ako plávanie v mori s korytnačkami. Zakynthos dovolenka vás očarí aj úchvatným podmorským svetom, ktorý si môžete vychutnať či už pri potápaní alebo šnorchlovaní, no za návštevu určite stojí aj populárny rezort Tsilivi či oblasť Vasilikos s dychberúcimi plážami ako Vasilikos, Banana, Plaka, Porto Roma a iné.

Nenechajte si ujsť ani návštevu hlavného mesta Zakynthos a samozrejme nezabudnite ochutnať ani miestne špeciality, po ktorých sa budete olizovať aj za ušami.

 Zakynthos dovolenka s TUI Reisecenter

Zakynthos je čarovný ostrov, ktorý si vás podmaní svojimi bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovým morom, útesmi, jaskyňami, ale aj jedinečným podmorským svetom a chutnou kuchyňou. S našou CK TUI Reisecenter máte možnosť zajednať si Zakynthos dovolenku a Zakynthos Last Minute za priaznivé ceny a zažiť tak dovolenku svojich snov, kde budete mať šancu dokonale zrelaxovať a načerpať tak nové sily. Zakynthos dovolenka je raj, ktorý jednoducho musíte zažiť!