Last Minute dovolenka Side

Dovolenka Side - Turecko nikdy nesklame!

Medzi najvyhľadávanejšie dovolenkové destinácie patrí bez pochyby neďaleké Turecko a to nielen pre jeho úchvatné prírodné scenérie, ale najmä pre vysokú kvalitu služieb za rozumné ceny. Turecko je krajina, ktorá cestovateľom ponúka všetko po čom na dovolenke túžia. Uspokojí každého turistu bez ohľadu na vek a nech Turecko navštívite hoci aj sto krát, vždy sa sem budete chcieť vrátiť, pretože je tu neskutočne nádherne. Jednou z najvyhľadávanejších letovísk v Turecku je práve Side, ktoré vás rozhodne nesklame. Dovolenka Side je nabitá históriou a vonia po pomarančoch, no nechýbajú ani čarovné pieskové pláže a večne svietiace slnko. Jednoducho raj na zemi!

                                                                   Dovolenka Side

Nezabudnuteľná dovolenka Side

Turistické mesto Side sa nachádza na južnom pobreží Turecka a je jedným z najznámejších tradičných miest v krajine. Mesto sa delí na dve časti, pričom v prvej sa nachádzajú rôzne archeologické vykopávky a starodávne ruiny, zatiaľ čo druhú časť lemujú moderné hotely s nádhernými bazénmi a parkami. Dovolenka Side je preto výbornou voľbou nielen pre milovníkov histórie a pamiatok, ale aj pre dobrodružnejších ľudí bažiacich po zábave a dokonalom oddychu. Side je romanticky obklopené pomarančovými, citrusovými a bavlníkovými hájmi a vládne tu príjemná stredozemná klíma, ktorá je pre letnú dovolenku ako stvorená.

                                                                    Last minute Side

Dovolenka Side vonia históriou

Dovolenka Side praje najmä milovníkom histórie. Čakajú tu na vás malebné úzke uličky a krásne záhrady, nehovoriac o množstve veľkolepých historických pamiatok z dôb staroveku, ktoré si zamilujete. Z dôb antiky sa tu zachoval najväčší amfiteáter celej Anatólie s kapacitou až neuveriteľných 25 tisíc divákov ako aj amfiteáter v neďalekom Aspendose, kde sa každoročne koná divadelný festival. V meste však môžete obdivovať aj rôzne fontány, múzeum, mestské brány a stĺpy či úchvatné chrámy, ktoré oslavovali boha Apollóna a bohyňu Athénu. Last Minute Side vám ponúka aj možnosť nazrieť do miestneho múzea a jeho bohatú zbierku historického sochárstva či zbierku artefaktov získaných pri odkrývaní starobylých ruín v meste.

                                                                    Side

Dovolenka Side - slnko, pláže a dokonalý oddych

Samozrejme skutočná dovolenka by mala byť predovšetkým o oddychovaní. Dovolenka Side je pre oddych dokonalým miestom a to nielen preto, že tu nájdete tie najkrajšie biele pieskové pláže aké ste doteraz videli, ale aj pre priezračne čisté more, ktoré je sfarbené do tyrkysova. More je navyše príjemne teplé od jari do jesene a vďaka pozvoľnému vstupu do mora je Side obľúbené najmä rodinami s malými deťmi. Na plážach si môžete vychutnať rôzne vodné športy ako napríklad parasailing, vodné lyže, surfovanie, potápanie či obľúbené šnorchlovanie alebo si vychutnajte dokonalý oddych niekde na lehátku pod palmou a nechajte sa hýčkať ochotným personálom hotela. Last Minute Side bude pre vás ako balzam na dušu.

                                                                      Turecko

Romantická dovolenka Side

Dovolenka Side je vyhľadávaná aj zamilovanými pármi a niet sa čomu čudovať. Samotné mesto má neopísateľnú atmosféru a romatika tu sála doslova z každého miesta. Predstavte si romantické prechádzky nočným mestom ruka v ruke s milovanou osobou, posedenia v maličkých kaviarňach alebo ohnivý západ slnka, ktorý môžete sledovať priamo z pláže. Side je jednoducho ideálne miesto pre zamilovaných. Sťažovať sa nebudete ani na hotelové služby, pretože Turecko je známe vysokou úrovňou služieb a to za naozaj rozumné ceny. A keď už si budete myslieť, že vás Last Minute Side nemôže ničím prekvapiť, namierte si to na miestne trhy, kde dostanete kúpiť takmer všetko a to od oblečenia a ručne tkaných kobercov až po kvalitné šperky, keramiku, suveníry či tradičné turecké čaje a koreniny.

                                                                     Dovolenka v Turecku

Dovolenka Side s CK TUI ReiseCenter

Kto ešte nedovolenkoval v Turecku ako keby poriadnu dovolenku ani nezažil. Je to krajina nádhernej prírody, milých ľudí a bohatej histórie, kde na vás čakajú naozaj nevšedné a nezabudnuteľné zážitky. S CK TUI ReiseCenter môžete dovolenku snov zažiť aj vy a zakúpiť si Last Minute Side alebo dovolenku Side za bezkonkurenčné ceny. Ak sa pri výbere dovolenkovej destinácie nechcete sklamať, potom je dovolenka Side to pravé pre vás, pretože vie uspokojiť aj toho najnáročnejšieho turistu. Side je mesto s neopísateľnou atmosférou, tak neváhajte a vycestujte do raja!