Santorini dovolenka | Santorini Last Minute

Vyberte si z bohatej ponuky dovoleniek cez TUI ReiseCenter. 

Santorini dovolenka - raj na zemi

Ak vás tento rok láka dovolenka v Grécku, určite navštívte jeden z najkrajších gréckych ostrovov - Santorini. Santorini je vlastne pozostatok jedného sopečného ostrova Thera, ktorého stredná časť bola zničená silnou sopečnou erupciou. Keď prichádzate na tento úžasný ostrov loďou, máte pocit, akoby ste vchádzali do obrovského krátera. Ostrov Santorini je známy najmä svojimi snehobielymi stavbami, ktoré v kontraste v čiernymi útesmi poskytnú nevídaný pohľad do ktorého sa zamilujete. Santorini dovolenka patrí medzi najobľúbenejšie a o turistov tu vôbec nie je núdza. Tento grécky ostrov je doslova rajom na zemi.

Neopakovateľné Santorini

Biele domčeky s modrými strechami, čierne pláže, červené skaly, obrovské útesy či úchvatné západy slnka aké ste ešte nevideli - všetko toto a ešte omnoho viac môžete zažiť či vidieť na ostrove Santorini, ktorý je označovaný aj ako "ostrov zamilovaných". Turisti si Santorini obľúbili aj pre jeho unikátnu skalnú podobu, pôvabné malé dedinky priam evokujúce grécku pohodu ako aj čisté pláže s čistým morom. Santorini dovolenka jednoducho ponúka turistom všetko, čo by dokonalá dovolenka mala mať a ešte omnoho viac. Nenadarmo je Santorini považované za korunný klenot celého Grécka - kam sa človek pozrie, tam vidí nádherné modré Egejské more a krásnu prírodu. Proste raj!

Dedinka Oia

Santorini Last Minute a Santorini dovolenka vám umožnia nazrieť aj do idylickej dedinky Oia, ktorá je preslávená po celom svete vďaka svojim bielym domčekom s modrými strechami. Nielen domčeky vás uchvátia, ale aj pôsobivý výhľad do širokého okolia z výšky útesu na ktorom Oia stojí - obdivovať môžete napríklad vulkány Palia a Nea Kameni. Dedinka Oia je známa aj bludiskom úzkych uličiek, jaskynnými domami či malými námestiami, no najväčší zážitok budete mať pri pohľade na západ slnka. Krátko pred západom sa sem valia tisícky turistov, len aby si mohli tento úchvatný pohľad užiť. Oia je veľmi romantické miesto a aj preto je vyhľadávaná aj mladomanželmi na svadobnej ceste.

Čo treba na Santorini videť? 

Santorini dovolenka vám toho ale ponúka omnoho viac. Za návštevu určite stoja obľúbené letoviská Fira, Perissa a Kamari, kde nájdete aj najpopulárnejšiu pláž v Santorini, ktorá má čierny hrubozrnný piesok. Úžasným zážikom je aj plavba loďou na činnú sopku, kde sa môžete vykúpať v teplých sírnatých prameňoch alebo spoznávajte uličky Santorini z chrbta oslíka. Santorini Last Minute je známa hlavne svojimi legendárnymi plážami. Červená pláž neďaleko Akrotiri je pokrytá červeným pieskom a do červena sú sfarbené aj okolité skaly. Pláž Kamari je zase známa svojim čiernym odtieňom a jej pôvod nájdete v sopečnej činnosti. Z Kamari vedie kľukatá a strmá cestička na jeden z vrcholov ostrova Mesa Vouno, kde zas nájdete známky starovekého osídľovania ostrova.

Skvelá klíma počas každej sezóny 

Ostrov Santorini sa nachádza v južnej časti Egejského mora, kúsok na sever od ostrova Kréta. Vďaka tomu má tento malý sopečný ostrov veľmi suché stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje dlhými, suchými a horúcimi letami a daždivými zimami s miernymi teplotami. Na Santorini sa priemerné teploty v zime pohybujú okolo 14 stupňov a v lete okolo 28 stupňov, pričom teplota mora na Santorini počas sezóny dosahuje až príjemných 25 stupňov. Santorini dovolenka aj Santorini Last Minute sa dá okrem zimy absolvovať počas ktoréhokoľvek ročného obdobia - obzvlášť počas jarných a jesenných mesiacov. Najviac turistov však na ostrov prichádza v lete, ktoré je horúce a suché, no vysoké teploty sú vďaka neustále vejúcemu vetru znesiteľnejšie.  

Dovolenka Santorini

Santorini dovolenka s TUI ReiseCenter 

Santorini patrí bezpochyby medzi najkrajšie miesta na svete a hoci je tento ostrov pomerne malý, nudiť sa tu určite nebudete. Je to miesto, ktoré by mal aspoň raz v živote vidieť úplne každý. Santorini dovolenka uspokojí aj toho najnáročnejšieho turistu, pretože ponúka tak oddych na nádherných plážach a kúpanie v teplom Egejskom mori ako aj množstvo nádherných prírodných krás či malebných dediniek. S našou CK TUI ReiseCenter si môžete zakúpiť Santorini Last Minute aj Santorini dovolenku za priaznivé ceny a vidieť všetky tieto úchvatné miesta na vlastné oči.