Rusko dovolenka | Rusko Last Minute na vlastnej koži

Vyberte si z našej širokej ponuky najkrajších dovolenkových destinácií a letovísk.

Rusko – destinácia, ktorá má svoje osobité čaro

Rusko dovolenkaRusko možno pokladať za veľmi zaujímavú a zároveň aj najrozľahlejšiu krajinu sveta, rozkladajúcu sa až na dvoch kontinentoch súčasne – EurópskomÁzijskom. Rusko je tiež krajinou s bohatým kultúrnym aj historickým dedičstvom, krajinou, ktorá má čo turistom ponúknuť a ukázať, takže sa aj napriek určitým počiatočným predsudkom nemusíte báť zvoliť si túto neobyčajnú krajinu za svoju dovolenkovú destináciu a začať ju bližšie spoznávať.

Rusko dovolenka, to sú krásne hory, jazerá, ale aj veľkomestá, historické pamiatky či galérie. Rusko dalo svetu aj mnohé významné osobnosti, známych a celosvetovo uznávaných umelcov, veľkých hudobných skladateľov (napr. P.I. Čajkovskij), básnikov a spisovateľov (napr. L.N. Tolstoj, Puškin či Dostojevský), ale aj prvého človeka vo vesmíre – Jurija Gagarina.

 

Hlavné mesto - Moskva, ktorej atmosféru treba zažiť na vlastnej koži

Rusko dovolenka a návšteva hlavného a zároveň aj najväčšieho mesta nielen samotného Ruska ale aj celej Európy k sebe neodmysliteľne patria, pretože väčšina ciest za poznávaním Ruska začína alebo končí práve v Moskve. Moskva je majestátnym mestom plným kontrastov, mestom, ktoré dokáže očariť takmer každého turistu nielen všadeprítomnou históriou, pamiatkami (napr. Chrám Vasilija Blaženého, Kremeľ), múzeami, galériami či divadlami (napr. BOLŠOJ TEATR), ale aj rôznymi atrakciami ako je MOSCOW CIRKUS, ktorý je považovaný za najlepší cirkus na svete alebo najstaršou a najväčšou ZOO v celom Rusku. Rusko Last Minute dovolenka Moskva je tiež atraktívna množstvom krásnych parkov (Gorkého park) či nákupnými možnosťami napr. v známom a najväčšom obchodnom komplexe na svete GUM, ale aj moskovským metrom, ktoré je doslova unikátnym architektonickým dielom.

Návšteva Petrohradu

Rusko dovolenka s TUI ReiseCenterDruhou významnou metropolou, kam vedú kroky turistov pri poznávaní Ruska, je určite Petrohrad, prezývaný aj Benátky severu, ktorý je ale predovšetkým krásnym a romantickým mestom a jeho návšteva je pre človeka obrovským zážitkom. Rusko dovolenka zameraná na poznávanie Petrohradu prináša množstvo zaujímavých miest, ktoré v tomto meste musíte vidieť a tak treba počítať s tým, že jeden či dva dni strávené v Petrohrade vám na jeho prehliadku rozhodne stačiť nebudú.

Medzi prvé miesta, kam smerujú kroky turistov, patrí krásny Zimný palác, ktorý mnohí prirovnávajú k Versailles v Paríži. Zimný palác bol zimným sídlom ruských cárov a cárovien a z vyše 1000 miestností, ktorými disponuje, je sprístupnených takmer 400.

Čo ešte ponúka Petrohrad?

Okrem historických pamiatok ako Zimný palác, Petropavlovská pevnosť či Nevský prospekt v historickom centre mesta, ktoré patrí do Svetového dedičstva UNESCO, môžete v Petrohrade navštíviť aj množstvo múzeí a galérií, ktorých je tu približne 120 a medzi najznámejšie patrí Ermitráž, Ruské múzeum či Múzeum histórie Petrohradu. Veľkou atrakciou, ktorú ponúka Rusko Last Minute dovolenka v Petrohrade, je aj otváranie mostov, ktoré prebieha každú noc, ale aj tzv. biele noci, ktoré tu môžete zažiť od júna do augusta.

Prežite Vianoce alebo Nový rok na ruský spôsob!

Rusko Last MinuteRusko dovolenka v zimnom období je doslovne mrazivá a zimná, preto je potrebné pripraviť sa na pravú ruskú zimu. Ak sa však k tomuto kroku odhodláte, môžete prežiť veľmi zaujímavé Vianoce či Nový Rok na ruský spôsob.

V Rusku sa Vianoce začínajú sláviť až 13 dní po našich Vianociach a Štedrý deň tak pripadá na 6. január, vďaka čomu si môžete nielen predĺžiť čarovnú atmosféru Vianoc, ale zároveň aj spoznať akú podobu majú Vianočné sviatky v tejto krajine.

Ideálnym miestom na takúto zimnú dovolenku bude práve Moskva a ideálnym spôsobom cestovania je využiť Rusko Last Minute ponuky napr. aj od našej cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter.

Netradičná, ale zato skutočne zaujímavá Rusko Last Minute dovolenka s TUI ReiseCenter

Netradičná, ale veľmi zaujímavá a obohacujúca môže byť Rusko dovolenka strávená poznávaním hlavných ruských metropol, akými sú Moskva a Petrohrad. Neváhajte a presvedčte sa sami o atraktívnosti tejto destinácie výberom zájazdu z ponuky na stránkach CK TUI ReiseCenter. Dovolenka Rusko s TUI ReiseCenter ponúka na výber komfortné hotelové ubytovanie, ktoré si môžete dokonca zvoliť aj vo veľmi atraktívnej lokalite v blízkosti Veľkého divadla a Červeného námestia. V ponuke samozrejme nechýbajú ani Rusko Last Minute zájazdy za zvýhodnené ceny.