Marsa Alam dovolenka | Marsa Alam Last Minute

Vyberte si z našej širokej ponuky dovolenkových destinácií.

Netradičná Marsa Alam dovolenka

Letná dovolenka v Grécku nikdy nesklame ani toho najnáročnejšieho turistu. Nájdete tu doslova všetko a to tak krásne pieskové pláže a čisté more, ako aj úchvatné historické pamiatky, jedinečné prírodné krásy, panenské ostrovy a mnoho iných atrakcií. Väčšina populárnych letovísk v Egypte je však pomerne hlučná a preplnená. Ak teda túžite po destinácii, ktorá je nezabudnuteľná, no nie je plná turistov, potom je letovisko Marsa Alam to pravé pre vás. Marsa Alam dovolenka je synonymom pokojnej dovolenky a zároveň vám ponúka prepychové podmienky či už na kúpanie a oddych, ale aj na zábavu a dobrodružstvo.

Ticho a pokoj všade naokolo

Letovisko Marsa Alam je tiché, čisté a hoci to bola pôvodne len malá rybárska dedinka, dnes je z nej vyhľadávané turistické centrum. Marsa Alam je ideálne miesto pre odpočinok, pretože evokuje atmosféru kľudu a relaxácie, čo sa vám v dnešnej dobe na dovolenke často nestáva. Je to miesto, kde sa snúbi divoká fauna a flóra Červeného mora s históriou, ktorá siaha hlboko do minulosti. Marsa Alam dovolenka je vyhľadávaná hlavne milovníkmi potápania a šnorchlovania a to kvôli úchvatnému podmorskému svetu, kde môžete obdivovať pestrofarebné ryby, živé koralové útesy či podmorské jaskyne. Ak vás ale omrzí vylihovanie na pláži či potápanie, môžete sa vydať napríklad na výlet za starovekými pamiatkami z čias faraónov.

marsa alam dovolenka

marsa alam last minute

Marsa Alam - raj na zemi!

Marsa Alam to je pobrežie večného slnka mocných faraónov. Na pobreží Červeného mora nájdete všetko, čo si k dokonalej dovolenke môžete priať a to tak perfektné počasie ako aj priezračne čisté more, nádherné piesočnaté pláže a hlavne krásnu a nedotknutú prírodu, ktorú si zamilujete. Marsa Alam to nie sú preplnené pláže, kde si neviete nájsť ani kúsok miesta pre seba. Marsa Alam je ten typ letnej dovolenky, kde máte na pláži súkromie, miesto pod slnečníkom alebo palmou, a ak sa vám už egyptské slnko zunuje, môžete sa okúpať v tak neskutočne čistom mori, že pod hladinou uvidíte aj na niekoľko desiatok metrov pred seba. Stačí si nasadiť potápačské okuliare a celý svet pod hladinou máte na dosah ruky.

Dovolenka plná histórie

Samozrejme Marsa Alam dovolenka nie je iba o krásnych plážach a čistom mori - na svoje si prídu aj milovníci pamiatok. Za preskúmanie určite stojí obrovské množstvo chrámov, napríklad do skaly vytesaný chrám kráľovnej Hatšepsut alebo Karnak - chrám zasvätený jednému z najvýznamnejších bohov egypstkej mytológie, bohu Amonovi. Obelisk Ramzesa II. zase nájdete v majestátnom Luxorskom chráme, no určite si nenechajte ujsť ani prehliadku Údolia kráľov či slávnu Tutanchamonovuhrobku. Marsa Alam Last Minute je skvelou príležitosťou navštíviť aj hlavné mesto Káhiru, kde na vás čaká napríklad Egyptské múzeum či známe pyramídy v Gíze.

Čo treba vidieť?

Dovolenka však nemusí byť iba o vylihovaní na pláži, preto ak chcete zažiť počas vašej dovolenky niečo nezabudnuteľné, mali by ste sa vybrať do prírodného parku Gabal Elba na juhu Egypta, ktorý je známy svojou drsnosťou. Krajinu tu tvoria piesočné duny, kopce z tmavej horniny, soľné bažiny a ostrovčeky pri morskom brehu. Marsa Alam dovolenka bude pre vás zážitkom aj v Národnom parku Wadi El Gamal, kde uvidíte krajinu mangrovníkov alebo neďaleké smaragdové bane či dediny beduínov. Čo sa týka pláží, rozhodne navštívte Sharm El Luli Beach - čakajú tam na vás rôzne druhy korytnačiek vrátane Karety obrovskej, ale aj chránené lagúny, úchvatné útesy a romatické zákutia.

Marsa Alam s TUI Reisecenter

marsa alam last minute

O tom, že Marsa Alam dovolenka má čo ponúknuť každému vášnivému cestovateľovi niet ani najmenších pochýb. Egyptské počasie a Červené more sú zárukou perfektnej dovolenky, no pohľad na panenskú prírodu, pláže a more sa vám vryjú do pamäti na celý život. S našou CK TUI Reisecenter máte možnosť zakúpiť si Marsa Alam dovolenku aj Marsa Alam Last Minute za výhodné ceny a prežiť tak dovolenku vašich snov už toto leto. Letovisko Marsa Alam vás rozhodne nesklame!