Dovolenka Kos | Last Minute Kos

Dovolenka Kos - Grécko nikdy nesklame!

Hneď po Turecku patrí Grécko k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám nás európanov. Zaujímavosťou pritom je, že pre turistov nie je ani tak zaujímavá samotná pevnina ako okolité grécke ostrovy, ktoré patria bez pochyby k tým najkrajším na svete. Jedným z nich je aj ostrov Kos. Ide o pomerne malý ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori, no vzhľadom na jeho malú rozlohu je pomerne bohatý na pamiatky. Dovolenka Kos patrí medzi vyhľadávané aj kvôli tomu, že si tu nájde to svoje každý turista a to bez ohľadu na to, či na dovolenke hľadá dokonalý oddych, dobrodružstvo alebo pamiatky. A čaká tu toho na vás ešte omnoho viac!

                                                                      Dovolenka Kos

Dovolenka Kos - do Turecka je to na skok!

Dovolenka Kos je ideálna aj v prípade, že sa neviete rozhodnúť, či by ste tohtoročnú dovolenku mali stráviť v Grécku alebo Turecku. Prečo? Dôvod je jednoduchý! Ostrov Kos sa totiž nachádza iba necelých 5 kilometrov od Turecka, takže počas jednej dovolenky môžete navštíviť hneď dve krajiny a vyťažiť z toho čo najviac. Ostrov Kos je hneď po Rhodose najobľúbenejší grécky ostrov a jeho korene siahajú až do stredoveku - preslávil ho jeho najvýznamnejší rodák Hippokrates. S Last Minute Kos si môžete užiť rozprávkové pláže a priezračné more, ale aj perfektné dovolenkové počasie a nádhernú prírodu. Má to však jeden háčik - ak ostrov raz navštívite, úplne si ho zamilujete a budete tu chcieť dovolenkovať už každý rok.

                                                                      Last Minute Kos

Romantická dovolenka Kos

Tak ako ostatné grécke ostrovy aj Kos je skvelým miestom na dovolenku pre romantické duše. Zamilované páry milujú Kos, preto nie je nič výnimočné, ak na ostrove stretnete napríklad mladomanželov na svadobnej ceste. Dovolenka Kos to je množstvo romantických zákutí, malebných dediniek či romantických popretkávaných cestičiek, ktoré vás priam volajú, aby ste sa nimi poprechádzali ruka v ruke s milovanou osobou. V neposlednom rade tu na vás čaká aj úchvatný západ slnka, ktorý môžete sledovať priamo z pláže. Last Minute Kos však nie je iba o romantike, ale aj o bujarom nočnom živote a nekonečnej zábave, kde sa spolu s vašimi priateľmi môžete zabávať až do neskorých ranných hodín. Ak teda chcete zažiť skutočnú párty na dovolenke, Dovolenka Kos je pre vás to pravé!

                                                                        Kos Grécko

Dovolenka Kos je plná histórie

Milovníci histórie si na ostrove Kos tiež prídu na svoje. Prvá zastávka by mala byť jednoznačne v hlavnom meste Kos, ktoré je síce malé, no má pomerne dosť pamiatok. Pozrieť si môžete prístav alebo slávnu Johanitskú pevnosť, z ktorej sa zachovali iba hradby, múry a časti stĺpov. Nájdete tu však aj údajný najstarší strom v Európe - Hippokratov platan, rôzne antické vykopávky ako aj jeden z najväčších antických kúpeľov v celom Grécku. Dovolenka Kos ako aj Last Minute Kos bude zážitkom aj na polostrove Kefalos, ktorý je časťou Kosu, kde si vychutnáte pohľad na jediný veterný mlyn na ostrove, no asi najvýznamnejšou pamiatkou na ostrove Kos je historický antický objekt Asklepion z ktorého vrcholu sa vám naskytne prenádherný výhľad na veľkú časť ostrova.

                                                                        Grécko

Dovolenka Kos - čo treba vidieť?

Samozrejme miest, ktoré stoja za vašu návštevu je na ostrove ďaleko viac. Zamilujte si malebné opustené zátoky s malými plážami alebo slané podzemné pramene vyvierajúce priamo do mora. Ostrov sa stal aj domovom zakladateľa lekárstva, Hippokrata, takže tu nájdete mnoho pamiatok týkajúcich sa jeho osoby. Dovolenka Kos je obľúbená najmä pre svoje krásne a dokonale čisté pláže ako aj priezračné more, kde ľahko natrafíte napríklad na delfíny, morské korytnačky či pestrofarebné ryby. Atrakciou ostrova sú aj termálne pramene nachádzajúce sa neďaleko mesta Kos - termálne jazierko má teplotu asi 50 stupňov a kúpanie v ňom pomáha na množstvo kožných či dýchacích ochorení.

Dovolenka Kos s CK TUI Reisecenter

O ostrove Kos by sa dalo porozprávať ešte mnoho krásnych viet, no najlepšie sa o jeho kvalitách presvedčíte na vlastné oči. Kos je nádherný, divoký, zelený a voňavý. Žijú tu srdeční ľudia, príroda je úchvatná a jedlo tak chutné, že po dovolenke budete mať zaručene problém s nadváhou. S našou CK TUI ReiseCenter môže byť dovolenka Kos, ale aj Last Minute Kos vaša za naozaj skvelé ceny a tohtoročnú dovolenku tak môžete stráviť v skutočnom raji. Pretože Kos ním zaručene je!