Kapverdské ostrovy dovolenka | Kapverdské ostrovy Last Minute

Kapverdské ostrovy dovolenka je ako stvorená pre všetkých milovníkov teplého počasia, hrejivých slnečných lúčov, krásnej prírody a oddychu na bielych piesočnatých plážach pripomínajúcich Karibik. Kapverdské ostrovy sú ideálnou dovolenkovou destináciou pre všetkých ľudí, ktorí potrebujú spomaliť a vypnúť z každodenného stresu, rýchlej, uponáhľanej doby a nájsť skutočný pokoj. Toto pre mnohých možno ešte dosť neznáme tropické súostrovie, ktoré bolo niekdajšou portugalskou kolóniou, sa nachádza uprostred Atlantického oceána, približne 450 km západne od afrického Senegalu a je veľmi peknou a pokojnou exotickou destináciou, ktorú si vďaka Kapverdské ostrovy Last Minute pobytom môžete užiť aj za veľmi prijateľné ceny.

 dovolenka kapverdské ostrovy

 

Kapverdské ostrovy dovolenka mnohých tvárí

Kapverdské ostrovy dovolenka ponúka možnosť stráviť pobyt na jednom z deviatich obývaných ostrovov, prípadne absolvovať okružnú cestu po všetkých týchto ostrovoch. Keďže súostrovie Kapverdy vzniklo vplyvom sopečnej erupcie, je každý z jeho ostrovov odlišný a zaujímavý niečím iným. Kým jeden z nich ponúka prekrásne piesočnaté pláže, iný je zaujímavý práve stále činnou sopkou a ďalší je zeleným rajom tropického ovocia a úrodných plantáží, kde sa pestuje káva alebo čaj. Kapverdské ostrovy Santiago, Fogo, Brava, Sal, Maio, Boa Vista, Santo Antao, Sao Vicente či Sao Nicolao sú určite jedinečné a spoznať krásu každého z nich sa rozhodne oplatí.

kapverdské ostrovy dovolenka

 

Dovolenka na ostrove Santiago

Najväčším ostrovom Kapverdského súostrovia je ostrov Santiago s hlavným mestom Praia, ktorého súčasťou je medzinárodné letisko aj dôležitý prístav. Kapverdské ostrovy dovolenka na ostrove Santiago je dokonalou kombináciou krásnej prírody, hôr a nádherných pláží a zároveň možnosťou vychutnať si aj miestnu kreolskú kultúru. Medzi výlety, ktoré by ste si nemali nechať ujsť patrí návšteva hlavného mesta Praia, ale aj Cidade Velha a pevnosť Fort Real de Sao Filipe (niekdajšie centrum obchodu s otrokmi) a tiež Sao Jorge de Orgaos – zelený raj na zemi, ktorý môžete navštíviť aj vďaka našim Kapverdské ostrovy Last Minute pobytom.

 

Dovolenka na ostrove Boa Vista či Sal

Práve ostrovy Sal a Boa Vista patria k najobľúbenejším dovolenkovým cieľom návštevníkov súostrovia Kapverdy. Kapverdské ostrovy dovolenka a konkrétne návšteva ostrova Sal je skutočným dovolenkovým rajom s prekrásnymi slnečnými plážami z jemného bieleho piesku a veľmi atraktívnym, živým letoviskom Santa Maria. Na ostrove Sal sa však oplatí navštíviť aj vyhasnutý sopečný kráter so soľným jazerom, ktoré má podobné liečivé účinky ako Mŕtve more. Aj susedný ostrov Boa Vista je vyhľadávaným miestom najmä pre svoje krásne a rozsiahle pláže s krištáľovo čistou vodou (napr. pláže Santa Monica , Cabo Santa Maria či Ponta Varadinha). Ostrov Boa Vista ponúka aj skvelé podmienky pre vodné športy ako je surfovanie, windsurfing, kite surfing či potápanie.

kapverdské ostrovy last minute

 

Kapverdské ostrovy Last Minute dovolenka v každom ročnom období

Kapverdské ostrovy dovolenka je destinácia vhodná pre každé ročné obdobie najmä vďaka svojmu stálemu počasiu s miernou klímou. Veľmi priaznivé počasie s celoročnými teplotami od 20 do 30°C bez tropických horúčav vystupujúcich nad 40°C (takéto vysoké horúčavy tu nebývajú ani počas leta) a minimum daždivých dní (najčastejšie sa prehánky objavia v auguste a v septembri) – to všetko patrí k prednostiam dovolenky na Kapverdských ostrovoch, prípade ku Kapverdské ostrovy Last Minute pobytom. Teplota mora je bežne okolo 23 – 25°C pričom najvyššiu teplotu dosahuje more práve v tomto období (mesiace október – november) a najnižšiu (okolo 20 °C) od februára do apríla.

lats minute kapverdské ostrovy

 

Dovolenkujte s TUI ReiseCenter!

Je toho ešte veľa, čo sa dá na Kapverdských ostrovoch vidieť a zažiť, či už je to výlet na ostrov Fogo - jedinečný svojou majestátnou a dodnes činnou sopkou Pico (2829 m), zelený ostrov Brava s nádhernými prírodnými scenériami alebo čierne sopečné pláže s liečebnými účinkami na Sao Nicolao. To všetko a ešte mnohé iné zaujímavé miesta Kapverdy ponúkajú. Kapverdské ostrovy dovolenka, ktorú vám sprostredkuje cestovná kancelária TUI ReiseCenter, bude pre vás určite príjemným a nezabudnuteľným zážitkom. TUI ReiseCenter ponúka v tejto destinácii rôzne tipy kvalitného ubytovania a termíny s odletom napr. už aj tento mesiac, aby ste mohli prežiť krásne, exotické a slnkom prehriate jesenné prázdniny. V ponuke nájdete tiež Kapverdské ostrovy Last Minute pobyty.