Dovolenka Hurghada | Last Minute Hurghada

Dovolenka Hurghada je dovolenka v jednom z najväčších egyptských miest, ktoré sa nachádza na pobreží Červeného mora. Vďaka svojej polohe a možnostiam, ktoré turistom ponúka, sa Hurghada stala veľmi obľúbeným dovolenkovým miestom a to nie len počas hlavnej letnej turistickej sezóny, ale aj počas celého roka. Premýšľate, do ktorého egyptského letoviska sa tento rok vybrať na Last Minute Egypt dovolenku? Potom vás možno inšpirujeme...

dovolenka Hurghada

 

Kedy na dovolenku do Hurghady?

Ako sme už spomínali, dovolenka Hurghada je vhodná počas celého roka, záleží len na tom, čomu dávate počas svojej dovolenky prednosť. Ak plánujete klasickú letnú dovolenku, teda od mája do septembra, môžete si byť istí, že počas vašej dovolenky teplota v Egypte neklesne pod 30°C, avšak treba rátať aj s druhou stránkou – niekedy môže pokojne dosiahnuť aj 40°C. Teplota mora sa v tomto období pohybuje okolo 26°C. Leto v Egypte je teda horúce, suché, ale na druhej strane veterné... Približne rovnako vysoké teploty, ale zato oveľa vyššiu vlhkosť vzduchu si môžete užiť napr. počas Last Minute Hurghada pobytov v novembri, marci a apríli (teplota mora približne okolo 22°C). Nuž a ak hľadáte ideálne podmienky na spoznávanie tohto mesta a jeho okolia, potom vám odporúčame vydať sa sem počas najchladnejších mesiacov (december, január, február), kedy sa teplota vzduchu pohybuje okolo príjemných 25°C.

Dovolenka Hurghada a pláže, ktoré vám ponúka

Dovolenka Hurghada je vyhľadávaná najmä ako typická dovolenková destinácia, kde si môžete oddýchnuť na plážach s jemným pieskom a okúpať sa v čistom a priezračnom mori (vďaka čomu si toto letovisko obľúbili aj mnohí potápači). Ak si vyberiete Last Minute Hurghada pobyty alebo iné pobyty v hoteloch, ktoré sa nachádzajú priamo pri mori, vyhnete sa problémom s hľadaním vhodnej verejnej pláže. Každý hotel má totižto svoju vlastnú (obvykle širokú) pláž s pozvoľným vstupom do mora. Ak však bývate v niektorom z menších penziónov či na priváte, veľmi obľúbená verejná pláž je napr. Old Vic alebo pláž v Sakkale. Túžite po skutočnom súkromí a romantike? Vyberte sa na niektorý z okolitých ostrovčekov a nájdite svoju vlastnú pláž!

Hurghada dovolenka

 

Ubytovanie a služby

Mesto Hurghada je rozdelené na dve hlavné časti. Prvou časťou je Sakkala, ktorá pozostáva predovšetkým z hotelov a hotelových rezortov, z ktorých si vyberie naozaj každý. Výnimkou tu nie sú štvor- a päťhviezdičkové hotely, ktoré svojim hosťom ponúknu naozaj všetok komfort a servis, vďaka čomu bude vaša dovolenka Hurghada nezabudnuteľná. Výhodnejšie ceny naopak nájdete pri Last Minute Hurghada zájazdoch napr. do 3* hotelov alebo do menších rodinných penziónov, ktorých sa tu tiež zopár nájde.

Last Minute Hurghada

 

Last Minute Hurghada dovolenka v znamení poznávania

Druhá časť mesta sa nazýva Danar a je to najstaršia časť Hurghady, v ktorej si na svoje prídu najmä tí, pre ktorých dovolenka Hurghada neznamená iba vylihovanie na pláži, ale tiež spoznávanie inej krajiny a kultúry. Nachádza sa tu hneď niekoľko mešít (najznámejšia a zároveň najstaršia z nich je mešita El Nasr Way), avšak ak by ste ich chceli vidieť nielen zvonku, ale zvnútra, čaká vás prekvapenie – v Hurghade totižto turistov do mešít nevpúšťajú, takže ich krásu si môžete užiť iba zvonka. Naopak, do turistami veľmi vyhľadávaného Koptského kostola, starého takmer 100 rokov, sa môžete ísť pokojne pozrieť a dokonca sa môžete zúčastniť aj omše, ktorá sa tu koná vždy v piatok a v nedeľu. A čo by to bola za Last Minute Hurghada dovolenku, keby ste nenavštívili aj nejaké to typické arabské trhovisko? Veľkú tržnicu nájdete aj priamo v Hurghade a potom si stačí už len užiť atmosféru zjednávania cien, ktorá k tomu neodmysliteľne patrí...

Výlety do okolia

Dovolenka Hurghada je však obľúbená ešte z jedného dôvodu – vďaka svojej výhodnej polohe. Práve tá umožňuje výlety aj do okolitých, pre Egypt typických a veľmi obľúbených, miest. Vybrať sa môžete napr. do Luxoru, Údolia kráľov, do hlavného mesta – Káhiry alebo si môžete ísť svetoznáme pyramídy v Gíze. To všetko sú nesmierne lákavé výlety, ktoré z Hurghady absolvujete jednoducho a bude vám na ne stačiť pokojne aj jeden deň.

TUI ReiseCenter

Ak sa teda tento či budúci rok plánujete vybrať do Egypta, dovolenka Hurghada môže byť pre vás jednoznačne tá správna voľba. A navyše vďaka Last Minute Hurghada pobytom od TUI ReiseCenter teraz môžete vycestovať ešte za oveľa výhodnejšie ceny! 

Hurghada Last Minute