Dovolenka Bodrum | Last Minute Bodrum

V juhozápadnej časti Turecka, na polostrove v oblasti Egejského mora, leží najznámejšie a veľmi obľúbené mesto a letovisko Bodrum. Dovolenka Bodrum je vhodná pre všetky typy dovolenkárov, pretože Bodrum je miestom, kde sa nachádza množstvo historických pamiatok, ale aj moderné hotelové rezorty, krásne pláže či pestrý nočný život. Letovisko Bodrum je jednoducho jedným z miest, kde sa prelína minulosť s prítomnosťou. Letovisko je často nazývané a známe aj ako „turecké St.-Tropez“, nakoľko je často vyhľadávané aj umelcami a známymi osobnosťami. Vďaka možnosti rôznych športových činností, ako napr. vodné lyžovanie, potápanie či safari v džípoch, sa tu nudiť rozhodne nebudú ani nadšenci športu. 

dovolenka Bodrum

Klimatické podmienky

Príjemné klimatické podmienky, slnečné a teplé počasie sú typické pre túto oblasť Turecka.

Najlepšie obdobie na dovolenku a veľký výber Last Minute Bodrum pobytov začína už od júna a trvá až do konca septembra. Priemerné teploty vzduchu dosahujú okolo 30 – 32°C a teplota mora sa pohybuje v rozmedzí od 23 až 25°C. Najteplejšie sú samozrejme mesiace júl a august, kedy je tiež veľký výber Last Minute Bodrum pobytov. 

Letovisko Bodrum a pláže

Dovolenka Bodrum ponúka veľmi dobré podmienky na kúpanie a relax pri mori. Pláže sú čisté, prevažne piesočnaté, no občas je možné natrafiť aj na okruhliaky a kamene. Pre kúpanie je lepší východný záliv, lebo v západnom zálive sa nachádza prístav a ten je zas ideálny na romantické večerné prechádzky. 

Bodrum dovolenka

Pláže v letovisku Bodrum sú vďaka pozvoľnému vstupu do mora vhodné aj pre rodiny s menšími deťmi či pre menej skúsených plavcov. Pláže väčšinou ponúkajú množstvo vodných a plážových športov, ktoré si môžete vyskúšať. Veľmi obľúbené je najmä potápanie. 

Elegantná promenáda tiahnuca sa stredom mesta je zas skvelou možnosťou na príjemné posedenia v kaviarňach, baroch či reštauráciách. Pre svoju úžasne čistú a teplú vodu a v blízkosti sa nachádzajúce pozostatky veľkolepého Apollónovho chrámu sú veľmi obľúbené a vyhľadávané aj pláže pri mestečku Didim. 

Pamiatky a zaujímavé  výlety v okolí Bodrumu

Bodrum je skvelé miesto pre každého, kto okrem relaxu na pláži zatúži aj niečo zaujímavé vidieť. K najzaujímavejším pamiatkam rozhodne patrí jeden zo siedmych divov sveta – Mauzóleum, ale aj pevnosť sv. Petra (Johanitský kláštor z 15. storočia, vybudovaný na brale), ktorá patrí k typickej panoráme mesta spolu so starými veternými mlynmi. Nájdete tu aj antické divadlo, Afroditinu svätyňu, Areovu sochu, pozostatky Maussóllovho paláca, zvyšky antických hradieb či Salmidikidin prameň. Okrem historických pamiatok sa môžete poprechádzať aj pri orientálnom bazáre či navštíviť podmorské múzeum. 

Mesto Bodrum je aj skvelým východiskovým bodom pre rôzne výlety, napr. krásny výlet do neďalekého starovekého mesta Efez, kde môžete vidieť domček Panny Márie, ktorá sa tu narodila i zomrela, Artemidin chrám, Hadrianov chrám či Celziovu knižnicu. 

last minute Bodrum

Vybrať sa môžete aj do Pamukkale – „bavlneného zámku“, ktorý je spojený s prechádzkou po jedinečnom prírodnom útvare - travertínových kaskádach s možnosťou kúpania sa v termálnych prameňoch. 

Veľmi obľúbený je aj výlet loďou na blízky grécky ostrov Kos či návšteva Aquaparku v Bodrume. Skvelým adrenalínovým zážitkom býva aj tzv. Jeep safari v horách v okolí Marmarisu či lodné výlety spojené s potápaním, kde môžete objavovať krásy a tajomstvá podmorského sveta. 

Dovolenka Bodrum - Ubytovanie a služby

Turecko je známe svojimi kvalitnými (4,5 aj 6 hviezdičkovými) all inclusive hotelovými rezortmi s naozaj skvelými službami, kde môžete pomocou First Moment či Last Minute akcií získať výhodné pobyty za veľmi rozumné ceny a stráviť tak naozaj jedinečnú dovolenku v Bodrume.

Rozľahlé hotelové komplexy sú obklopené veľkými záhradami plnými zelene a kvetov a okrem krásnych udržiavaných pláží ponúkajú aj niekoľko bazénov, tobogánov, reštaurácií, obchodíkov, niektoré  dokonca aj vlastné lunaparky či kinosály. 

Bodrum last minute

Last Minute Bodrum s TUI ReiseCenter

Turecko a dovolenka Bodrum s cestovnou kanceláriou TUI REISECENTER nesklame ani tých najnáročnejších dovolenkárov – priezračné Egejské more, množstvo zelene, vynikajúce hotely a bohatá história sú najväčším lákadlom pre množstvo turistov, ktorí každoročne navštívia toto jedinečné miesto práve s TUI REISECENTER a zažijú tak nezabudnuteľnú dovolenku v Bodrume.