Kam do tepla počas zimy

Kam na dovolenku do tepla počas zimy? Prinášame Vám skvelé tipy.

Mnohým z nás chýbajú slnečné lúče, krištáľovo čisté more a piesočnaté pláže. Možno patríte medzi tých, ktorí toto leto nevyrazili na svoju tradičnú letnú dovolenku k moru alebo práve rozmýšľate kam uniknete pred sychravým počasím túto zimu za teplom a slnkom. Či patríte k jednej alebo druhej skupine máme pre Vás pár tipov na destinácie, kde sa dá aj napriek súčasnej situácii odletieť, aby ste doplnili chýbajúcu energiu a zároveň prežili svoju dovolenku bez obáv.

Vo všeobecnosti pre všetky destinácie je potrebné sa pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym PCR testom pre ochorenie COVID19. Sú aj výnimky, ktoré test nepožadujú, ale napriek tomu odporúčame mať takéto potvrdenie, nakoľko ho môže vyžadovať letecká spoločnosť, resp. hotelier, resp. krajina môže toto opatrenie zaviesť tesne pred Vaším odletom.

Aktuálne od 16.11.2020 SR neuznáva predloženie negatívneho PCR testu z krajín mimo EÚ. Aby ste sa vyhli karanténe po návrate z krajín mimo EÚ, je možnosť sa nechať otestovať priamo na letisku vo Viedni.
 Prosíme berte ohľad, že všetky uvedené informácie sa aktuálne v čase uverejnenia článku a z dôvodu vývoja aktuálnej situácie sa môžu priebežne meniť.

EGYPT

Aktuálne sú možné priame lety z Prahy alebo s prestupom z Viedne do Hurghady. Priame lety z Viedne momentálne nie sú operované, ale spustenie je naplánované už od decembra pre vianočné pobyty. Mnohé plážové rezorty sú pre turistov otvorené a ponúkajú klasickú plážovú dovolenku so službami all inclusive.

 Pre tých, ktorí hľadajú súkromie, sú k dispozícii aj samostatné vily s privátnym bazénom.                    
 Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do Egypta. 

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Priame lety z Viedne sú aktuálne operované leteckou spoločnosťou Emirates Airlines, niekoľkokrát do týždňa. To Vám umožňuje vybrať si preferovanú dĺžku pobytu. Sú dostupné aj ďalšie letecké spojenia s prestupom napríklad v Istanbule s Turkish Airlines. Pri vstupe do SAE je potrebné absolvovať dva PCR testy pre Covid-19. Prvý s výsledkom nie starším ako 96 hodín a druhý pri vstupe do krajiny. V Dubaji je otvorená väčšina plážových rezortov a hotelov v rôznych častiach mesta. Známe turistické atrakcie Burj Khalifa, Dubai Mall, zaviedli opatrenia proti šíreniu Covid19 (nosenie rúšok, 2-metrové odstupy, meranie teploty pri vstupe, kúpa vstupeniek online...)

Dnes už ikonický rezort na palmovom ostrove ponúkajúci mnohé atrakcie vrátane Aquaventure otvoril svoje brány a teší sa na hostí.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam do SAE. 

MALDIVY

Jedna vo všeobecnosti z najžiadanejších destinácií hrá prím aj túto sezónu. Aktuálne sú dostupné odlety z Viedne s jedným prestupom napríklad v Istanbule, Dohe, Dubaji alebo vo Frankfurte. Od decembra je naplánované spustenie priamych letov z Viedne s Austrian Airlines. Pre vstup do krajiny sa vyžaduje negatívny PCR test pre Covid19.

Maldivy - čo ostrov to iný rezort, typické bungalovy na pláži alebo priamo na mori ponúkajú súkromie. Ak nebudete mať záujem sa stretnúť s nikým iným, nemusíte. Väčšina rezortov je už otvorených. Mnohé využili situáciu a prešli čiastočnou alebo úplnou rekonštrukciou počas leta, aby ponúkali povestný štandard svojim hosťom. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Maldivy.

SEYCHELY

Exotické súostrovie v Indickom oceáne otvorilo svoje brány pre turistov, ale s účinnosťou od 16.októbra nie je momentálne povolený vstup pre slovenských občanov. Seychely pravidelne upravujú zoznam krajín, ktorých občania majú povolený vstup. Destinácia, ktorá láka krásnou prírodou a jednými z najkrajších pláží sveta, je momentálne dostupná s jedným prestupom s odletom z Viedne, napríklad leteckou spoločnosťou Emirates Airlines alebo Turkish Airlines. Pre vstup do krajiny sa vyžaduje negatívny PCR test pre Covid19. Seychely ponúkajú množstvo rezortov, ktoré spĺňajú požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. Môžete si vybrať, či ostanete na hlavnom ostrove Mahe alebo sa presuniete na niektorý z menších ostrovov v blízkosti.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Seychely.

ZANZIBAR

Ostrov Zanzibar s nádhernými plážami s bielym pieskom je vyhlásený za COVID free destináciu, avšak situácia je podľa Zastupiteľského úradu SR v Nairobi neprehľadná nakoľko od apríla neprebieha v destinácii testovanie podozrivých osôb. Aktuálne sú ponúkané odlety z Viedne s leteckou spoločnosťou Ethiopean Airways s prestupom v Addis Abbeba alebo Emirates Airlines s prestupom v Dubaji. Momentálne nie je nutnosť sa pri vstupe do destinácie preukazovať negatívnym PCR testom. Letoviská na Zanzibare otvorili svoje brány turistom. Mnohé poskytujú ubytovanie priamo na pláži v štýle samostatne stojacich bungalovov. 

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Zanzibar. 

KUBA

Kuba od októbra opäť otvorila svoje brány aj turistom. Známa turistická destinácia Varadero so svojimi plážovými rezortmi víta turistov. Letecké spojenia s jedným prestupom z Viedne sú napríklad cez Frankfurt s leteckou spoločnosťou Condor. Pre vstup do krajiny sa vyžaduje negatívny PCR test pre Covid19, ktorý aktuálne poskytujú bezplatne po prílete do krajiny bez nutnosti karantény. Rezorty rôznych tried vo Varadere, ležiace priamo na dlhej piesočnatej pláži so službami all inclusive, sú už otvorené.

Presnejšie informácie k vstupným podmienkam na Kubu. 

KANÁRSKE OSTROVY

Aktuálne podmienky vstupu na Kanárske ostrovy:
Všetci prichádzajúci (starší ako 6 rokov) sa musia od 14.11.2020 preukázať negatívnym COVID-19 PCR testom, nie starším ako 72 hodín. Podľa vlády Kanárskych ostrovov budú akceptované PCR testy aj antigénové testy, tzv. rýchlotesty. O rýchlotestoch však prebieha ešte diskusia a táto informácia nie je definitívne potvrdená.

Zoznam destinácií sa neustále obmieňa, je možné že onedlho pribudne aj Vaša vysnívaná dovolenková destinácia.

DOVOLENKA BEZ RIZIKA

Nemusíte sa báť, že v prípade zrušenia zájazdu touroperátorom prídete o svoju úhradu. V prípade zrušenia Vám bude umožnené si zájazd presunúť na iný termín, resp. Vám bude úhrada vrátená. 

V prípade, že máte obavy, že nebudete môcť nastúpiť na zájazd  z dôvodu, že ochoriete na Covid19 , je možné sa nechať poistiť napríklad v poisťovni AXA.