Bukurešť stag do

Bukurešť stag do

Okrem historických pamiatok je Bukurešť skvelým miestom pre mladých ľudí. Nočný život je tam veľmi pestrý, nachádza sa tam množstvo barov, reštaurácií, tanečných klubov a podobne. Každý rok prichádzajú do mesta skupiny ľudí na rozlúčku so slobodou. Bucharest stag do si teraz môžete rezervovať online v cestovných kanceláriách.

 

Hlavné mesto Rumunska

bucharest-stagLeží v oblasti medzi úpätím Karpát a Dunajom. Bukurešť je známa pre široké, stromami lemované bulváre a nádherné budovy Belle Epoque (vďaka ktorým v roku 1900 získala prezývku „Malý Paríž“). Stará rumunská legenda hovorí, že Bukurešť bola založený na brehu rieky Dambovita pastierom, ktorý sa volal „Bucur“  -  jeho meno v doslovnom preklade znamená „radosť“. Bucur hral na flautu a vyrábal víno z okolitých viníc. Jeho hudba oslinila ľud, jeho výdatné víno zachutilo aj miestnym obchodníkom, ktorí sa rozhodli pomenovať po ňom celú oblasť.

 

Zaujímavosti

stag-bucharestDom slobodnej tlače – impozantná budova stojí v severnej časti mesta. Táto budova, nazývaná tiež Casa Scanteii bola navrhnutá architektom Horia Maicu v roku 1956.  Táto budova je menšia replika  Lomonosovovej univerzity v Moskve. V rokoch 1956 až 1989 Dom slobodnej tlače bol domovom a strediskom pre všetku tlač mediálnych spoločností Rumunska. V súčasnej dobe Dom slobodnej tlače naďalej vykonáva  rovnakú funkciu, no južné krídlo je dnes domovom pre bukureštskú burzu.  Víťazný oblúk – pôvodne bol postavený z dreva v roku 1922 na počesť hrdinstva rumunských vojakov, ktorí bojovali v prvej svetovej vojne.  Bukureštský Arc de Triomphe (zo žuly) bol postavený a dokončený v roku 1936. Oblúk je 85 stôp vysoký a bol navrhnutý architektom Petre Antonescu. Vnútorné schodisko umožňuje návštevníkom vyliezť až na vrchol, odkiaľ majú nádherný, panoramatický výhľad na celé mesto. Sochárska výzdoba a štruktúry boli vytvorené poprednými rumunskými umelcami vrátane Ion Jalea, Constantin Medrea a Constantin Baraschi. Calea Victoriei – je najstaršia a najkrajšia ulica v Bukurešti. Bola postavená v roku 1692 a prepája starý Súdny dvor Princely a palác Mogosoaia. Dlažba bola zhotovená z dubových trámov. Ulica bola pomenovaná Calea Victoriei v roku 1878 po Rumunskej vojne za víťazstvo v nezávislosti. Medzi dvomi svetovými vojnami sa táto ulica vyvinula do jednej z najelegantnejších ulíc v meste. Prejdite sa pozdĺž tejto ulice a objavte niektoré z najkrajších stavieb v meste vrátane palácu Cantacuzino, budovy na historickom Námestí Revolúcie, Vojenský klub a Národné múzeum.

Okrem historických pamiatok je Bukurešť skvelým miestom pre mladých ľudí. Nočný život je tam veľmi pestrý, nachádza sa tam množstvo barov, reštaurácií, tanečných klubov a podobne.  Každý rok prichádzajú do mesta skupiny ľudí na rozlúčku so slobodou. Bucharest stag do si teraz môžete rezervovať online v cestovných kanceláriách.