Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Blog

Dovolenka v krajine polmesiaca – dovolenka Turecko 12. 11. 2015

Fotografie Dovolenka v krajine polmesiaca – dovolenka Turecko

Premýšľate nad svojou ďalšou dovolenkou a neviete sa rozhodnúť, kde ju stráviť? Momentálne je veľmi obľúbená dovolenka Turecko a my vám ukážeme aj zopár dôvodov, prečo je to tak. Čítať viac


Dovolenka 2016 – oddych aj história 29. 01. 2016

Fotografie Dovolenka 2016 – oddych aj história

Ešte stále nie ste úplne rozhodnutý, kde by mala byť vaša tohtoročná dovolenka 2016? Potom sa vám určite zíde zopár tipov na tie najlepšie dovolenkové destinácie pre rok 2016, ktoré nájdete v tomto článku. Čítať viac


Orientálne Turecko 25. 04. 2016

Fotografie Orientálne Turecko

Nádherné pláže, historické pamiatky a špecifická kuchyňa. To všetko a oveľa viac je charakteristické pre Turecko. V dnešnom článku vám priblížime, čo všetko sa dá v Turecku vidieť. Čítať viac


Dovolenka Turecko | Last Minute Turecko

 Vyberte si z našej širokej ponuky Last Minute dovoleniek a dovolenkových destinácií. 

Dovolenka Turecko

Turecko, nazývané aj krajina polmesiaca, sa nachádza v Malej Ázii a je obmývané vodami až štyroch morí, medzi ktoré patrí Čierne more, Marmarské more, Egejské more a Stredozemné more. Dovolenka Turecko sa v posledných rokoch zaradila medzi popredné dovolenkové destinácie ako v letnom, tak i v zimnom období a dôvodov, prečo získala u turistov takú obľubu, je hneď niekoľko. Ako najhlavnejšie by sme mohli spomenúť napr. krásne pláže, špičkové hotelové rezorty za prijateľné ceny, bohatú históriu a kultúru, ktorá láka nejedného vášnivého cestovateľa a tiež rôznorodé možnosti vyžitia aj pre športových nadšencov.

dovolenka Turecko

Počasie v Turecku

Ako sme už spomínali v úvode, dovolenka Turecko je veľmi obľúbená počas letných i zimných mesiacov. Počas leta (letná sezóna začína v máji a končí až v októbri) vás tu čakajú typické letné teploty vzduchu – v priemere od 25°C až do 35°C a tiež veľmi príjemná teplota mora, ideálna na kúpanie, 23 – 27°C. Mesiace mimo letnej sezóny však tiež určite stoja za zmienku – skvelé teploty pre napr. Last Minute Turecko poznávacie pobyty si môžete užiť od októbra až do apríla (v priemere okolo 20°C).

Turecko dovolenka - najznámejšie turecké pláže

Hlavným dôvodom, prečo čoraz viac turistov láka práve Turecko dovolenka, je oddych na nádherných tureckých plážach. 7 200 km dlhé turecké pobrežie ponúka na výber nekonečné množstvo pláži, spomenieme však aspoň tie najznámejšie, ktoré vás určite ani počas Turecko Last Minute dovolenky nesklamú.

turecko dovolenka

Patara

Najdlhšou plážou, ktorú vám dovolenka Turecko môže ponúknuť, je pláž Patara, nachádzajúca sa neďaleko rovnomenného mestečka. Nájdete tu všetko, čo pre oddychový deň na pláži potrebujete – čistý a jemný piesok, pozvoľný vstup do mora, ktorý poteší i rodiny s deťmi a starších ľudí, skvelé služby (možnosť požičania si ležadiel, slnečníkov atď.) i menšie kaviarničky a bufety.

Oblasť Bodrum

Pláže na polostrove Bodrum vám okrem jemného piesku a takisto perfektných služieb ponúknu aj pohľad na dych-vyrážajúce prírodné scenérie. Turecko dovolenka na polostrove Bodrum je totižto všeobecne známa svojimi olivovými hájmi a tiež vzácnou historickou pamiatkou – hradom Sv. Petra. A navyše, ak ste nadšencom vodných športov, práve tu nájdete ideálne podmienky pre windsurfing.

Lagúna Ölüdeniz

Aj lagúna Ölüdeniz je skvelým miestom, kde si môžete užiť ničím nerušený oddych počas Last Minute Turecko dovolenky. Obklopená borovicovými lesmi, pokojná, obmývaná azúrovým morom... A ak by ste si náhodou chceli užiť ešte väčšiu romantiku, stačí priamo z tejto pláže nastúpiť na loď a nechať sa odviezť na neďalekú pláž Butterfly Valley.

Oblasť Kalkan

Kedysi malá rybárska dedinka, dnes ideálne miesto, kde môžete stráviť svoju Turecko Last Minute dovolenku – aj to je oblasť Kalkan. Ak hľadáte menšie, no zato turistami nepreplnené pláže, niekde preč od ruchu najväčších tureckých letovísk, jednoznačne vám odporúčame toto miesto! 

Kleopatra Beach

Nuž a do pätice, pláž, ktorá je lákavá už len svojim názvom – Kleopatra Beach. Táto pláž je jednoducho miestom, kde by vaše kroky počas dovolenka Turecko určite mali zavítať, pretože je považovaná za najkrajšiu pláž v oblasti Antalye. A okrem oddychu a relaxu tu tiež nájdete aj skvelé podmienky pre zábavu.

Ubytovanie v Turecku

Turecko dovolenka však okrem nádherných pláži ponúka aj špičkové služby v oblasti ubytovania. Široká ponuka apartmánov, penziónov, hotelov i celých hotelových rezortov vám dáva možnosť vybrať si typ ubytovania skutočne z každej cenovej kategórie. A navyše, v našej cestovnej kancelárii TUI ReiseCenter nájdete aj cenovo veľmi výhodné Last Minute Turecko pobyty, takže o svoju peňaženku sa určite báť nemusíte.

TIP: Luxusné Turecko Last Minute pobyty

Chcete, aby bola vaša dovolenka Turecko skutočne luxusná? Vyberte si Turecko Last Minute pobyt v niektorom z tamojších kvalitných hotelových rezortov. Tie totižto nielenže ponúkajú komfortné a krásne zariadené izby, možnosti stravovania all inclusive, ale tiež sú väčšinou ich súčasťou aj súkromné pláže, hotelové bazény s tobogánmi či animačný program pre deti i dospelých.

ubytovanie v turecku

Miesta, ktoré sa oplatí navštíviť

Ďalším dôvodom, prečo je Turecko dovolenka a Last Minute Turecko pobyt pre turistov taký zaujímavý, je množstvo fakultatívnych výletov, ktoré je možné tu podniknúť. Najväčší záujem je o výlety do miest len kúsok vzdialených od hlavných prímorských letovísk – Antalya a Alanya. V Antalyi určite stojí za návštevu tamojší starobylý prístav, vodopád Kursula či večne živé trhoviská a bazáre, na ktorých si môžete nakúpiť za skutočne skvelé ceny. Nuž a pokiaľ sa rozhodnete pre výlet do Alanye, určite si nenechajte ujsť návštevu pirátskej pevnosti Kale či jaskyne Dim. Veľmi obľúbené sú tiež plavby loďou spojené s návštevou pirátskej jaskyne a jaskyne zaľúbených.

Ak vás láka aj spoznávanie histórie, určite sa oplatí navštíviť staroveké mesto Efez, kde môžete obdivovať zachovalé historické pamiatky, ako napr. Artemidin chrám, Celsusovu knižnicu či Odeon. Fakultatívny výlet do mesta Efez býva veľmi často spojený aj s návštevou Pamukkale (toto miesto je známe tiež ako Bavlnený hrad), kde sa môžete okúpať v liečivej termálnej vode.

last minute turecko

Turecko Last Minute dovolenka sa však môže spájať aj s návštevou vnútrozemia, konkrétne hlavného mesta Istanbul. To svojim návštevníkom ponúka dokonalú prehliadku tureckej kultúry. Obhliadnuť si môžete napr. Modrú mešitu, chrám Hagia Sophia alebo Veľký bazár – to sú najnavštevovanejšie miesta Instanbulu.

Nuž a ak patríte k tým, ktorí chcú, aby ich dovolenka Turecko bola i aktívnym zážitkom, odporúčame vám hneď niekoľko aktivít. Skúste si napr. potápanie, safari, rybolov alebo návštevu najlepšieho zábavného parku v Turecku – Troy Aqua, ktorý vám ponúka aj jedinečný zážitok – možnosť zaplávať si spolu s delfínmi.

Ochutnajte pravú tureckú kuchyňu!

A aká by to bola Turecko dovolenka, ak by ste neochutnali aj typickú tureckú kuchyňu? Totižto, turecká kuchyňa vraj patrí k tým najzdravším na svete. Za ochutnávku určite stoja morské plody, ale i kebab, ktorý v Turecku chutí celkom inak než ten u nás. Z dezertov zasa určite nevynechajte baklavu! A tým, ktorí chcú ochutnať i alkoholický nápoj typický pre oblasť Turecka, odporúčame „raki“.

turecko last minute 

Last Minute Turecko pobyty od TUI ReiseCenter

Ako vidíte, dovolenka Turecko určite stojí za to, aby ste ju aspoň raz v živote absolvovali, hoci je pravda, že keď čaro Turecka už raz objavíte, s najväčšou pravdepodobnosťou sa sem budete chcieť vrátiť znova. Turecko dovolenka sa nachádza i v ponuke našej cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter a vybrať si môžete z obrovského množstva rôznych letovísk a ubytovacích zariadení. Tiež odporúčame využiť Last Minute Turecko pobyty, vďaka ktorým môžete cestovať oveľa lacnejšie. Turecko Last Minute pobyty nájdete TU.

Developed by TravelData