Tipy, na ktoré si dajte pozor pri výbere ubytovania

Zaregistrujte sa do newslettra a my Vám prezradíme, na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky a budeme Vás informovať o akciových cenách dovoleniek.

Kam chcete cestovať? Dovolenka last minute?
Deti

Vek pri nástupe na pobyt:

Pobyt min
Pobyt max

Blog

Dve tváre Thajska: Dovolenka v Thajsku na pláži alebo v rušnom Bangkoku? 20. 02. 2017

Fotografie  Dve tváre Thajska: Dovolenka v Thajsku na pláži alebo v rušnom Bangkoku?

Dovolenka v Thajsku môže mať hneď niekoľko podôb. Slniečko a more či rušný nočný život Bangkoku? Vyberte si to najlepšie. Čítať viac


Last Minute Thajsko Dovolenka | Dovolenka Thajsko s TUI ReiseCenter

Dovolenka Thajsko je destinácia, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou aj v našich končinách a jej kvality i benefity objavuje čoraz viac Slovákov. Každopádne má dovolenka Thajsko svoje jedinečné čaro, pretože ide o veľkú, rozmanitú a nesmierne zaujímavú krajinu, ktorú sa oplatí navštíviť a zažiť jej priateľskú a podmanivú atmosféru na vlastnej koži. Väčšina turistov sa do tohto dovolenkového raja zamiluje na prvý pohľad a po prvej skúsenosti s Thajskom sa do tejto destinácie opätovne veľmi radi vracajú. Thajské kráľovstvo je proste miesto bohaté na zážitky, atrakcie a zaujímavosti, miesto, kde sa úžasne relaxuje aj poznáva a miesto, kde vám na všetky jeho krásy rozhodne týždňový pobyt Last Minute Thajsko stačiť nebude. 

Thajsko last minute

Thajsko – podnebie a klimatické podmienky

To, čo väčšinu turistov v súvislosti s vydarenou dovolenkou zaujíma, je podnebie danej krajiny a s tým súvisiace klimatické podmienky i počasie, ktoré počas svojho pobytu Last Minute Thajsko môžeme v tej ktorej časti roka očakávať. Dovolenka Thajsko je v tomto smere naozaj spoľahlivou destináciou s tropickým podnebím, vyššou vlhkosťou vzduchu a celoročnými teplotami vzduchu okolo 28 až 38°C. Najteplejšie obdobie nastáva v mesiacoch marec až máj, miernejšiu, ale stále príjemne teplú klímu prináša október až február a najviac zrážok môžete očakávať od júna do začiatku októbra. Dovolenka Thajsko je tak ideálnou voľbou práve v období od októbra do apríla, keď si u nás príliš slniečka a príjemné letné teploty veľmi neužijeme, ale ak vám neprekážajú ani vyššie teploty vzduchu, môžete Thajsko pokojne navštíviť aj v apríli či v máji.  

thajsko last minute

Dovolenka Thajsko a jej skvostné pláže

Prekrásne pláže sú neoddeliteľnou súčasťou pravej exotickej dovolenky a príjemného relaxu, ktorý od dovolenky očakávame. Thajsko vás, čo sa týka pláží, dozaista nesklame, pretože pláže sú tu naozaj skvostné, biely piesok obmývaný príjemne teplou vodou mora v nádherných farbách a okolitá tropická zeleň či koralové útesy robia thajské pláže jednými z tých najkrajších, napr. pláže Kata Beach a Patong Beach na ostrove Phuket, ale aj pláž Lamai Beach na Thajskom ostrove Koh Samui či pláž Railey, ktorú obklopujú skutočné krásne prírodné scenérie vás určite uchvátia.

last minute thajsko

Dovolenka v Thajsku nie je len o leňošení na pláži

Aj keď sú thajské pláže naozaj prekrásne, dovolenka Thajsko nie je len o leňošení na pláži, ale ponúka oveľa viac lákavých zážitkov. Za tie najlepšie, ktoré sa oplatí absolvovať,  sú považované najmä výlety do džungle, vodopády a vychádzky na slonoch, ale tiež návšteva hlavného mesta Bangkok s množstvom zaujímavých miest a kráľovských či budhistických pamiatok. K dobrým tipom patria aj nákupy, známe thajské masáže, ale aj nočný život a kabaretné vystúpenia (samozrejme len tie kvalitnejšie). Dovolenka Thajsko, to je však aj potápanie, šnorchlovanie a veľmi atraktívne lodné výlety po ostrovoch.

dovolenka thajsko bangkok

Thajsko Last Minute dovolenka a skvelá miestna kuchyňa

Dovolenka Thajsko sa nezaobíde ani bez ochutnávania skvelej thajskej kuchyne, ktorá patrí k jednej z najobľúbenejších v rámci Ázie. Thajské jedlo je veľmi pestré, chutné, zdravé a najmä čerstvé, pozostáva prevažne z ryže, rezancov, sóje, kokosového mlieka, rýb, morských plodov a na dochutenie nechýbajú ani bylinky (napr. bazalka, koriander, zázvor) a rôzne druhy korenín, ako napr. zelené a červené karí. Na svoje si prídu aj milovníci pikantných chutí, ale tiež všetci, ktorí obľubujú čerstvé tropické ovocie, pretože ananásy, kokosy, veľa druhov banánov a mangá sú tu naozaj mimoriadne chutné.

thajsko dovolenka

Navštívte Thajsko s TUI ReiseCenter!

Pre Thajsko Last Minute dovolenku určite platí, že lepšie je raz zažiť a vidieť ako stokrát počuť či čítať a preto určite zaraďte túto krajinu do svojich cestovateľských plánov a verte, že nebudete ľutovať. Dovolenka Thajsko nechýba ani v ponuke našej cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter, stačí si len vybrať správnu lokalitu a ubytovanie, ktoré spĺňa vaše predstavy o komfortnej a nezabudnuteľnej dovolenke v Thajsku!

Developed by TravelData